FC Barcelona

0

0 1 połowa

• Za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak!

• Koniec! Sensacja, niesamowite spotkanie na Stadio Olimpico, ten mecz pozostanie w pamięci kibiców Romy na zawsze! Comeback dokonany, Roma awansuje do półfinałów Ligi Mistrzów!

• Alisson wychodzi przed własne pole karne, mija się z piłką, a Ousmane Dembele nie trafia do pustej bramki z dystansu! Piłka meczowa!

• Cztery minuty doliczone przez arbitra.

• Zaczynamy doliczony czas, Barcelona nie schodzi od kilku minut z połowy Romy!

• Ostatnia, również ofensywna zmiana. Paco Alcacer za Sergio Busquetsa. Barcelona gra all-in, zmusza ją do tego sytuacja.

• Ousmane Dembele zmienia Nelsona Semedo. Barcelona rusza do ataku.

• Tym razem zbyt mocno w pole karne Barcelony dośrodkowuje Cengiz Under. Piłka opuszcza boisko nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w kierunku bliższego słupka spadło prosto na głowę niepilnowanego reprezentanta Grecji, który dokonuje czegoś, co przed pierwszym gwizdkiem wydawało się być kompletnie nieprawdopodobne!

• Niemożliwe! Kostas Manolas strzela gola na 3:0 po rzucie rożnym, doprowadzając tym samym Stadio Olimpico do ekstazy! Comeback!

• Pierwsza zmiana w zespole gości. Andres Iniesta zmieniony przez Andre Gomesa.

• Marc-Andre ter Stegen ratuje Barcelonę! Niemiecki bramkarz świetnie broni mocny strzał głową Stephana El Shaarawy'ego po doskonałym, precyzyjnym dośrodkowaniu Alessandro Florenziego z prawej strony pola karnego!

• Blaugrana długo rozgrywa akcję przed szesnastką giallorossich.

• Kolejna zmiana, która ma zwiększyć szansę Romy na trzeciego gola w tym meczu. Stephan El Shaarawy zmienia Radję Nainggolana.

• Luis Suarez trzyma się za noc po starciu z Juanem Jesusem, choć starcie nie wyglądało poważnie. Sporo "aktorstwa" w tej akcji.

• Ofensywna zmiana w Romie. Cengiz Under zmienia Patrika Schicka.

• Żółta kartka dla Luisa Suareza za niesportową postawę w postaci przedłużenia wznowienia gry.

• Zanosi się na zmianę w Romie.

• Radja Nainggolan przytomnym uderzeniem z pierwszej piłki z 15 metrów chciał zaskoczyć Marca-Andre ter Stegena, ale niemiecki bramkarz pozostał czujny i złapał piłkę.

• Barcelona stara się utrzymać przy piłce nieco dłużej, ale wciąż gubi się w momencie przejścia do ofensywy. Pomocnicy zespołu ze Stadio Olimpico rozgrywają dziś znakomite spotkanie.

• Leo Messi fauluje wychodzącego z kontrą zawodnika Romy, za co zostaje ukarany żółtą kartką.

• Liverpool robi milowy krok w stronę półfinałów, strzelając gola na 1:1 w Manchesterze.

• Druga połowa zaczyna przypominać pierwszą! Z początku przewaga Barcelony, sytuację zmienia jednak gol dla Romy, która po zdobyciu bramki w pierwszej połowie zdominowała dalszą część meczu! Czy dzisiaj dokonają historycznego comebacku?

• Goooool! Daniele De Rossi, Roma potrzebuje już tylko gola do wyniku dającego awans!

• RZUT KARNY DLA BARCELONY I ŻÓŁTA KARTKA DLA GERARDA PIQUE!

• Ostry faul Aleksandara Kolarova na Nelsonie Semedo przy linii bocznej, bez upomnienia dla Serba.

• Ataki gospodarzy spuściły z tonu po przerwie.

• Pojedynek biegowy Sergiego Roberto i Kostasa Manolasa na połowie Romy wygrywa ten drugi, ku aplauzie publiczności.

• Andres Iniesta faulowany na własnej połowie przy linii bocznej.

• Barca rozpoczyna drugą połowę tak jak pierwszą – prostopadłym podaniem od Leo Messiego do Sergiego Roberto, które tym razem zostaje przejęte przez Kostasa Manolasa.

• Ruszamy z drugą połową, przy piłce Roma!

• Taktyka Romy polegająca na agresywnym pressingu daje efekty. Pytanie tylko, przez ile czasu gospodarze będą w stanie tak naciskać na Barcelonę, która wciąż ma dość bezpieczną, dwubramkową przewagę w dwumeczu. Czekamy na gole po przerwie!

• Przerwa w Rzymie! Doskonała gra gospodarzy daje im prowadzenie do przerwy z Barceloną!

• Gerard Pique inteligentnie i przede wszystkim skutecznie zatrzymał Edina Dzeko przy linii końcowej. Grę wznowi Marc-Andre ter Stegen.

• Raz jeszcze do piłki podszedł Leo Messi, ale wielokrotny zdobywca Złotej Piłki ponownie marnuje doskonałą sytuację i uderza ponad bramką!

• Federico Fazio ukarany żółtą kartką za ostry faul w walce o górną piłkę z Luisem Suarezem przed własnym polem karnym.

• Marc-Andre ter Stegen ratuje Barcelonę po mocnym uderzeniu głową Edina Dzeko z kilku metrów!

• Po dwóch kwadransach gry można powiedzieć, że póki co lepszym zespołem była Roma. Barcelona nie potrafi wyprowadzić choćby jednej akcji, gospodarzom brakuje tylko nieco więcej szczęścia przy wykończeniu akcji!

• Ivan Rakitić musi na chwilę opuścić boisko, Chorwat ma jakiś problem z nogą.

• Po zablokowanym uderzeniu Edina Dzeko w polu karnym Barcelony piłka odbiła się od ręki Samuela Umtitiego, ale było to zdarzenie kompletnie przypadkowe, o celowości, a więc o rzucie karnym, nie ma mowy.

• Strzał głową Patrika Schicka po dośrodkowaniu z prawej strony boiska mija słupek o niecały metr!

• Barcelona stara się uspokoić swoją grę, ale agresywny pressing Romy nie pozwala zespołowi Ernesto Valverde na przeprowadzenie choćby jednej groźnej akcji.

• Andres Iniesta pewnie wybija piłkę dośrodkowaną w pole karne gości z narożnika boiska.

• Edin Dzeko pomagał sobie faulem przy odbiorze piłki przed polem karnym Barcelony. Bośniak gra dziś bardzo agresywnie.

• Co za pressing Romy! Barcelona gubi się wychodząc z piłką z własnej połowy, teraz to piłkarze Eusebio prowadzą grę.

• Nelson Semedo faulowany przez Aleksandara Kolarova przy linii bocznej na połowie Blaugrany.

• Przed polem karnym w starciu z Nelsonem Semedo przewrócił się Edin Dzeko, ale wydaje się, że napastnik gospodarzy nie był faulowany.

• Po rzucie rożnym dla Romy tuż nad poprzeczką uderza Patrik Schick!

• Roma wciąż zamierza grać z kontrataku, dając gospodarzom prowadzić grę.

• Argentyńczyk przenosi piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Leo Messi faulowany 25 metrów od bramki Romy.

• Świetne prostopadłe podanie w pole karne z głębi pola do napastnika Romy, który pewnym uderzeniem pokonuje Marca-Andre Ter Stegena!

• Gooool! Edin Dzeko! Niespodzianka w Rzymie! Czyżby i tu czekały nas emocje?!

• Świetne podanie Leo Messiego w kierunku Sergiego Roberto w pole karne Romy, ten uderza mocno, ale wprost w Alissona!

• Manchester City już prowadzi z Liverpoolem! Czy odrobienie strat jest możliwe?

• Przy linii środkowej faulowany Andres Iniesta.

• Zaczynamy mecz, przy piłce FC Barcelona!

• Piłkarze Romy i Barcelony wychodzą na murawę Stadio Olimpico!

• Co ciekawie, w Rzymie jest... chłodniej niż w Warszawie. Mimo wszystko 15 stopni Celsjusza w stolicy Włoch sprzyja dobremu widowisku. ;-)

• Piłkarze już powoli opuszczają szatnię, za moment zbiorą się w tunelu, a chwilę później powitamy ich na murawie Stadio Olimpico w Rzymie!

• Będziemy na bieżąco informować o wyniku meczu Manchester City – Liverpool.

• Faworytem są dziś oczywiście goście, którzy najpewniej zapewnią sobie awans do półfinałów. By dopełnić formalności, Ernesto Valverde posyła dziś do boju swoją optymalną jedenastkę.

• Rezerwowi Barcelony: Jasper Cillessen, Thomas Vermaelen, Paulinho, Andre Gomes, Denis Suarez, Paco Alcacer i Ousmane Dembele.

• Rezerwowi Romy: Łukasz Skorupski, Gerson, Bruno Peres, Lorenzo Pellegrini, Maxime Gonalons, Stephan El Shaarawy i Cengiz Under.

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie pan Clement Turpin z Francji.

• Po pierwszym meczu dzisiejszy rewanż może być tylko formalnością. Barcelona w spotkaniu u siebie pokonała Romę 4:1, czy dziś również uda jej się pokonać rzymian?

• Dzień dobry, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Roma – Barcelona!