Jakub Stykowski
Dariusz Bloch
Do Bydgoszczy przyjechał rewelacyjny beniaminek, który wcześniej nie przegrał jeszcze meczu w III lidze. Zawisza nie zdobył nawet punktu na własnym boisku. Dziś, po świetnym meczu, górą jednak niebiesko-czarni!

Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Nowe Skalmierzyce 4:1

Bramki: Żylski (41, 68), Koziara (45), Maciejewski (75) oraz Zadka (82).
ZAWISZA: Dumieński - Maciejewski, Paliwoda, Wędzelewski (82. Prejs), Sochań, Żylski (89. Żyliński), Brzeziński (79. Chachuła), Oczkowski, Piekuś (79. Furst), Witucki (82. Gaczkowski), Koziara.
POGOŃ: Dziuba - Grabowski (73. Bałamącek), Pinkowski (65 Wachowiak), Lis, Szewczyk, Kuczyński (46. Rączka), Szczepaniak (73. Zadka), Majewski, Przybyszewski (46. Nogaj), Kaczmarek, Józefiak.
Uwaga, strona nie odświeża się automatycznie. Kliknij >> tutaj <<, aby odświeżyć relację.

Koniec meczu! Zawisza wygrał 4:1.
90+3' - Strzał Fursta, ale obok bramki.
90' - Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.
89' - Dziuba wygrywa pojedynek jeden na jeden z Furstem.
89' - Żyliński zmienia Żylskiego.
86' - Zawisza gol, Zawisza gol - śpiewają kibice. Bydgoszczanie strzelili już ich aż cztery, a szans było nawet więcej. To zdecydowanie najlepszy mecz niebiesko-czarnych w tym sezonie.
82' - GOL dla gości! Strata zawiszan w środku pola, potem skuteczna kontra przyjezdnych. Zadka wpisał się na listę strzelców. Pierwszy celny strzał w drugiej połowie i od razu pierwszy gol Pogoni.
82' - Kolejne zmiany w zespole Zawiszy. Prejs i Gaczkowski na boisku. Dla tego drugiego to debiut w pierwszym zespole.
79' - Do gry wchodzą Furst i Chachuła.
77' - Ładny strzał Żylskiego z dystansu. Piłka poleciała minimalnie obok bramki.
75' - 4:0 dla Zawiszy! Po wrzutce piłki z autu przez Oczkowskiego najlepiej w polu karnym zachował się Maciejewski.
73' - Dwie zmiany w zespole gości.
69' - Maciej Koziara ukarany żółtą kartką. To oznacza, że nie zagra w kolejnym meczu.
68' - 3:0 dla Zawiszy! Świetna akcja bydgoskiego zespołu. W jej finalnej fazie Koziara zmylił bramkarza, oddając wystawiając piłkę Żylskiemu. Ten miał już przed sobą pustą bramkę.
65' - Zmiana w zespole Pogoni. Wachowiak zmienia Pinkowskiego.
63' - Piekuś ukarany żółtą kartka.
62' - Kibice już się cieszyli z trzeciej bramki dla Zawiszy, ale sędzia nie uznał tego gola. Spalony.
61' - Okres spokojniejszej gry w środku pola.
58' - Piłka po strzale Żylskiego trafia w słupek!
56' - Lis oddał niecelny strzał z dystansu. Wcześniej goście egzekwowali rzut rożny.
53' - Duże zamieszanie pod bramką Pogoni. Jeden z piłkarzy gości wybił piłkę z linii bramkowej.
49' - Piekuś zagrał w pole karne do Żylskiego. Jeden z obrońców Pogoni wybił jednak piłkę, która trafiła wprost pod nogi Koziary. Gracz Zawiszy oddał strzał, ale Dziuba popisał się kolejna skuteczną interwencją.
46' - Rozpoczęła się druga połowa. Dwie zmiany w zespole gości - na boisku pojawili się Nogaj i Rączka.

Koniec pierwszej połowy. Takiego wyniku jeszcze przy Gdańskiej w tym sezonie nie było, Zawisza prowadzi 2:0!
45' - GOL! Zawisza prowadzi 2:0! Maciej Koziara strzelił kapitalną bramkę z rzutu wolnmego.
Na innych boiskach: Druga ligowa porażka Olimpii Grudziądz stała się faktem. "Biało-zieloni" przegrali z rezerwami Pogoni Szczecin i w tabeli grupy 2. III ligi spadli na drugie miejsce. Więcej o meczu: >> tutaj <<
44' - Żółta kartka dla Lisa, za faul tuż przez polem karnym.
41' - GOL! Kamil Żylski wyprowadza Zawiszę na prowadzenie 1:0! Napastnik był na pozycji spalonej, ale piłka odbiła się od obrońcy i wpadła pod nogi gracza Zawiszy.

39' - Goście mieli rzut wolny. Grabowski dośrodkował jednak zbyt głęboko.
38' - Oczkowski i Paliwoda ukarany żółtymi kartkami.
36'- Koziara nie wykorzystuje rzutu karnego! Posłał piłkę nad poprzeczką.
36' - Rzut karny dla Zawiszy! Oczkowski sfaulowany w polu karnym Pogoni.
35' - Koziara uderzył z rzutu wolnego, ale Dziuba sparował piłkę na rzut rożny.
34' - Brzeziński zwiódł prawe obrońcę Pogoni, ale jego zagranie wzdłuż bramki było już bardzo niedokładne.
32' - Kolejna świetna okazja Zawiszy! Indywidualna akcja Koziary, który zwiódł dwóch obrońców Pogoni, a potem oddał strzał z 18. metra. Piłka poleciała minimalnie obok bramki strzeżone przez Dziubę.
30' - Wędzelewski faulowany przez pole karnym przez Grabowskiego. Żółta kartka Grabowskiego.
29' - Rzut rożny dla Zawiszy, ale goście oddalili po chwili zagrożenie od własnej bramki.
27' - Zawisza gol, Zawisza gol - śpiewają kibice miejscowych.
26'- Kolejna groźna kontra Pogoni. Goście doskonale potrafią przechodzić do kontrataków. Zawiszanie opanowali jednak sytuację z defensywie.
22' - To była najlepsza okazja Zawiszy do zdobycia gola w tym meczu. Brzeziński przedarł się przez obrońców Pogoni, oddał strzał, ale równie kapitalną interwencją popisał się Dziuba. Tylko rzut rożny dla niebiesko-czarnych.
19' - Okres spokojniejszej gry w środkowej strefie boiska.
16' - Bardzo groźna akcja Pogoni. Oczkowski w ostatniej chwili powtrzymał wpadającego w pole karne Kuczyńskiego.
12' - Akcja Zawiszy lewym skrzydłem zakończona strzałem Oczkowskiego. Dziuba nie miał jednak żadnych kłopotów z obroną tego strzału.
10' - Tylko zwycięstwo, Hej Pogoń tylko zwycięstwo - słychać z trybun. A to znak, ze na trybunach są też fani ekipy gości.
9' - Szybka kontra graczy Pogoni. Dumieński jednak bez większych kłopotów broni strzał jednego z graczy zespołu gości.
9' - Przyjezdni na razie spokojnie grają w obronie. Nie grają zbyt wysoko w defensywie.
8' - Oczkowski wrzucił piłkę za aut. Paliwoda próbował oddać strzał, ale sędzia i tak odgwizdał spalonego.
6' - Pomysłowe, ale niecelne zagranie Koziary z rzutu rożnego. To zagranie można zanotować jako niecelny strzał.
5' - Oczkowski próbował zagrać wzdłuż bramki, ale goście wybijają piłkę na rzut rożny.
2' - Ładna akcja Zawiszy. Brzezińskiego uprzedził jednak bramkarz zespołu gości.
1' - Rozpoczyna się mecz. Od środka zaczęli gospodarze.
0' - Witamy serdecznie ze stadionu przy ulicy Gdańskiej. Zawisza wystąpi dziś osłabiony brakiem Jastrzembskiego, Mielcarka i Okuniewicza.