1

0 1 połowa

• Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

• Koniec meczu w Neapolu! Napoli wygrywa z Feyenoordem 3:1!

• Goście z bramką honorową w końcówce - Sofyan Amrabat mija obronę Napoli i lekkim strzałem pokonuje bramkarza!

• Amadou Diawara z kartką za wejście nakładką.

• Napoli ze spokojem wymienia podania na połowie przeciwnika w końcówce spotkania.

• Sam Larsson zmienia Stevena Berghuis - to ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu.

• Sven van Beek z kartką za faul w okolicach narożnika pola karnego.

• Piotr Zieliński przytomnym wślizgiem przecina podanie w pole karne Napoli, goście mają tylko rzut rożny.

• Feyenoord nie próbuje już nawet za bardzo atakować, nie wierząc w swoje umiejętności. Goście są dziś wyraźnie gorsi od gospodarzy.

• Ostatnia zmiana w Napoli. Jorginho opuścił już boisko, zmienił go już Amadou Diawara.

• Druga zmiana w zespole mistrzów Holandii. Renato Tapia zmieniony przez Svena van Beeka.

• Pepe Reina raz jeszcze ratuje Napoli, tym razem po uderzeniu Stevena Berghuisa z linii pola karnego.

• Jose Maria Callejon zmieniony przez Marko Roga.

• Już za moment jeszcze jedna roszada w zespole Azzurrich.

• Ostatnie 20 minut będzie dla nas ciekawe - na boisku melduje się Piotr Zieliński, który zastępuje Marka Hamsika.

• Kolejny głupi błąd Feyenoordu w obronie, podanie Driesa Mertensa wykorzystuje Jose Maria Callejon, który z ostrego kąta pokonuje Brada Jonesa.

• A że zmarnowane sytuacje się mszczą, to jest już 3:0, strzelcem gola Jose Maria Callejon!

• Zmarnował jedenastkę i schodzi z boiska. Jens Toornstra zmieniony przez Bilala Basacikoglu.

• Cóż jednak z tego, skoro w bramce stoi wiecznie młody i wiecznie znakomity Pepe Reina! Hiszpan broni strzał Jensa Toornstry, klasowa interwencja bramkarza Napoli!

• A jednak - sędzia zmienia decyzję i mamy rzut karny dla gości!

• Steven Berghuis pada w polu karnym, zawodnik Feyenoordu wściekle domaga się rzutu karnego, ale nie ma mowy o jedenastce!

• Karim El Ahmadi podaje piłkę prosto pod nogi Nikoli Maksimovicia. To była bardzo głupia strata na połowie przeciwnika.

• Mało widoczna w tym meczu jest ofensywa Holendrów. Kilka strzałów oddał Jean-Paul Boetius, ale Jens Toornstra jest dziś kompletnie bezużyteczny.

• Napoli dalej dominuje na boisku i dąży do podwyższenia prowadzenia.

• Niezłe podanie od Marka Hamsika do urywającego się obrońcom Lorenzo Insigne, Włoch złapany na minimalnym spalonym.

• Wysokie dośrodkowanie Faouziego Ghoulama opuszcza boisko przez linię końcową.

• Steven Berghuis z żółtą kartką.

• Strzał Jeana-Paula Boetiusa trafia w środek bramki, gdzie stał Pepe Reina.

• Belgijski snajper trafia do siatki po podaniu Faouziego Ghoulama, który wymusił błąd obrońcy Feyenoordu. Napastnik nie miał problemu z pokonaniem bramkarza w sytuacji sam na sam.

• Dries Mertens, znaczy gol! 2:0 dla Napoli!

• Karim El Ahmadi z żółtą kartką za faul na połowie Napoli.

• Gwizdek sędziego i piłka ponownie w grze, ma ją Feyenoord Rotterdam!

• Zawodnicy obu drużyn wracają już na murawę Stadion San Paolo.

• Zostańcie z nami, wracamy chwilę przed rozpoczęciem drugiej połowy!

• Gospodarze prowadzą zasłużenie, prowadzą najmniejszym nakładem sił, ale przede wszystkim prowadzą zaledwie jedną bramką. Taka gra w drugiej połowie może się zemścić, do czego wystarczy tylko jedna sytuacja gości. Mamy nadzieję, że druga połowa będzie ciekawsza!

• Koniec pierwszej połowy w Neapolu.

• Ponownie Feyenoord ratuje Brad Jones, który wyjściem z bramki powstrzymał szarżującego Jose Marię Callejona.

• Lorenzo Insigne zbiega do środka pola karnego i uderza na bramkę Brada Jonesa, golkiper Feyenoordu odbija strzał przed siebie.

• Napoli stosuje wysoki pressing, przez co udaje się odbierać piłki już na połowie przeciwnika, ale nie zamienia się to w sytuacje strzeleckie.

• Kalidou Koulibaly ogląda żółtą kartkę za faul na Sofyanie Amrabacie, za co zostaje ukarany żółtą kartką.

• Mało jest sytuacji strzeleckich w ostatnich minutach.

• Za mocne podanie do Lorenzo Insigne do lewej strony boiska do linii bocznej. Włoch nie opanował piłki.

• Brad Jones postanowił... kiwać się z dwoma przeciwnikami tuż pod własną bramką, miał sporo szczęścia, że nie zakończyło się to golem dla Napoli - piłkę wybija obrońca!

• Prostopadłe podanie z lewej strony boiska od Faouziego Ghoulama wybija dobrze ustawiony Jeremiah St. Juste.

• Napoli przestało groźniej atakować, teraz inicjatywę próbuje przejąć Feyenoord.

• Allan fauluje Jeana-Paula Boetiusa 30 metrów od bramki Napoli, strzał Stevena Berghuisa z rzutu wolnego był niecelny.

• Mocny przerzut piłki w pole karne od Lorenzo Insigne do Jose Marii Callejona, Hiszpan jednak był na wyraźnym spalonym.

• Nikola Maksimović ze spokojem przecina długie podanie kierowane do Jeana-Paula Boetiusa.

• Feyenoord próbuje teraz uspokoić grę, ale niewiele z tego wynika - goście nie mają pomysłu jak skonstruować akcję na połowie rywala.

• Napoli gra bardzo efektownie w środku pola - piłkarze Feyenoordu mają problemy z przecinaniem kombinacyjnych akcji gospodarzy, gubią się także wobec stosowanego przez nich wysokiego pressingu.

• Brad Jones odważnie wychodzi poza swoje pole karne i wybija piłkę głową poza boisko, zatrzymując w ten sposób akcję Napoli.

• Pierwszy strzał gości oddaje Jean-Paul Boetius, z jego próbą spokojnie radzi sobie jednak Pepe Reina.

• Mocne prostopadłe podanie trafia do Marka Hamsika w polu karnym Feyenoordu, Słowak wobec asysty dwóch obrońców nie zdołał jednak oddać celnego strzału na bramkę.

• Po oddaniu skutecznego strzału Włoch podbiegł do ławki rezerwowych, by odwrócić się do kamery prezentując koszulkę Arkadiusza Milika. Kolejny piękny gest gospodarzy.

• Lorenzo Insigne, goool! Włoch strzałem po ziemi z linii pola karnego otwiera wynik meczu!

• Warto zwrócić uwagę na poprawkę w składzie gości. Renato Tapia zastąpił Jena-Arie van der Heijdena, który podczas rozgrzewki doznał kontuzji.

• Dries Mertens przewraca się w kontakcie z obrońcą w polu karnym Feyenoordu, ale nie ma mowy o jedenastce.

• Kalidou Koulibaly przerywa imponujący rajd Jensa Toornstry na połowie Napoli.

• Długa piłka do Stevena Berghius pod pole karne Napoli, sędzia dopatrzył się jednak spalonego.

• Pierwszy gwizdek szkockiego arbitra i zaczynamy mecz, piłkę ma Napoli!

• Zawodnicy już na murawie!

• Piłkarze i sędziowie już ustawieni w tunelu.

• Do meczu pozostało już dosłownie kilka minut! Kto wygra dzisiejsze spotkanie?! Tego dowiemy się za około dwie godziny!

• Ładny gest piłkarzy Napoli.

• W pierwszej kolejce Ligi Mistrzów Napoli niespodziewanie przegrało z Szachtarem Donieck, natomiast Feyenoord został zmiażdżony przez Manchester City.

• Rezerwowi Feyenoordu: Justin Bijlow, Sven van Beek, Sam Larsson, Bilal Basacikoglu, Miquel Nelom, Renato Tapia i Dylan Vente.

• Rezerwowi Napoli: Luigi Sepe, Christian Maggio, Piotr Zieliński, Vlad Chiriches, Marko Rog, Adam Ounas i Amadou Diawara.

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie pan William Collum ze Szkocji.

• Napoli (niestety bez Polaków w składzie) podejmie dziś Feyenoord. Obie drużyny przegrały w pierwszej kolejce i będą dziś szukać pierwszych punktów.

• Wita Państwa Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Napoli - Feyenoord!