0 1 połowa

Islandia

0

0 1 połowa

• Koniec meczu! Nigeria niespodziewanie pokonuje Islandię 2:0, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak!

• W samej końcówce urazu nabawił się chyba Jon Obi Mikel. Wygląda to poważnie.

• Tempo spotkania bardzo zwolniło w samej końcówce. Oba zespoły są pogodzone z rezultatem.

• Aż sześć minut doliczone do drugiej połowy spotkania.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Na boisku pojawia się Alex Iwobi, zawodnik Arsenalu zastępuje Oghenekaro Etebo.

• Zmiana również w Islandii. Aron Gunnarsson zmieniony przez Ariego Skulasona.

• Odion Ighalo zastępuje Kelechiego Iheanacho.

• Katastrofalnie wykonana jedenastka, piłka przelatuje nad poprzeczką! Ależ zepsuł to Gylfi Sigurdsson!

• A jednak, rzut karny dla Islandii!

• Alfred Finnbogason faulowany w polu karnym, sędzia nie używa gwizdka, ale jest konsultacja z VAR...

• Świetna wiadomość dla wszystkich sympatyków reprezentacji Argentyny – ten gol daje im jeszcze minimalne szanse na awans! Ahmed Musa w pięknym stylu ośmieszył obronę, położył bramkarza na kolana i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie!

• Poprawił się! Ahmed Musa i jest 2:0!

• Ahmed Musa, to mogło być 2:0 i koniec szans Islandii! Piękne uderzenie napastnika zatrzymuje się na poprzeczce!

• Druga zmiana w Islandii, Bjorn Sigurdarson zmienia Jona Bodvarssona.

• Rzut rożny dla Nigerii po interwencji zawodnika, który przed chwilą uderzał na bramkę Nigerii.

• Rurik Gislason decyduje się na strzał z około 20 metrów, piłka przelatuje w niewielkiej odległości od poprzeczki bramki Nigerii.

• Dochodzi do skutku zapowiadana wcześniej zmiana. Sverrir Ingason zmienia Ragnara Sigurdssona.

• Za mocne podanie w kierunku Ahmeda Musy przejmuje Hannes Halldorsson.

• Lekkie dośrodkowanie z rzutu wolnego ląduje w rękawicach Francisa Uzoho.

• Od momentu straty gola nieco dłużej przy piłce utrzymuje się Islandia, ale nadal nie ma to przełożenia na sytuacje strzeleckie.

• Wzmaga się doping kibiców reprezentacji Islandii, ale póki co nie przekłada się to na grę ich ulubieńców.

• Piekielnie mocne uderzenie Wilfreda Ndidiego zza pola karnego nad poprzeczką przenosi Hannes Halldorsson!

• Za moment prawdopodobnie czeka nas zmiana w zespole Islandii.

• Trwa przerwa w grze spowodowana urazem Ragnara Sigurdssona.

• Doskonałe dośrodkowanie od Victora Mosesa z prawej strony boiska, piłka trafia do Ahmeda Musy, który najpierw przyjmuje ją, a potem mocnym strzałem posyła do siatki!

• Gol, gol, gol! Ahmed Musa, kontratak Nigerii i 1:0!

• Aut dla Islandii na wysokości pola karnego przeciwnika po akcji Gylfiego Sigurdssona.

• Górne podanie Victora Mosesa w pole karne Islandii w kierunku Kelechiego Iheanacho, piłkę przejmuje Hannes Halldorsson.

• Pierwsza zmiana w zespole Nigerii w przerwie. Tyronne Ebuehi zmienia Briana Idowu.

• Gramy, piłkę ma Islandia!

• Żadna z drużyn nie jest w niczym lepsza od drugiej. Oglądamy sporo dośrodkowań, najczęściej ze stałych fragmentów gry, ale póki co nie dają one żadnych korzyści. Najlepszą okazję w końcówce pierwszej połowy miała Islandia. Mamy nadzieję, że po przerwie będzie lepiej, a piątek i godzina 18 w tym nie przeszkodzą! ;-)

• Koniec pierwszej, niezbyt bogatej w sytuacje strzeleckie połowy! Do przerwy bez bramek!

• Piłka dośrodkowana ze stałego fragmentu gry spada tuż obok stopy Alfreda Finbogasona, zabrakło bardzo niewiele, a oglądalibyśmy pierwszą bramkę w tym meczu!

• Brian Idowu z pierwszą żółtą kartką w tym meczu za faul na własnej połowie.

• Nareszcie, efektowny drybling Birkira Bjarnasona w polu karnym, skrzydłowy zdecydował się na mocne podanie pod bramkę, gdzie nie stał żaden z jego kolegów!

• Ahmed Musa złapany na wyraźnym spalonym na połowie Islandii.

• Takim samym fatalnym wykonaniem rzutu wolnego odpowiadają Nigeryjczycy.

• Kolejna wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Nigerii zostaje szybko wybita. Stałe fragmenty nie przynoszą dziś żadnych korzyści.

• Nie da się ukryć, mecz nie rozpieszcza...

• Wreszcie coś drgnęło! Islandia reaguje na sytuację na boisku i zaczyna stosować wysoki, agresywny pressing!

• Nigeria miała rzut wolny i dobrą okazję do dośrodkowania piłki bezpośrednio w pole karne, ale Oghenekaro Etebo posłał piłkę bezpośrednio za linię końcową.

• Bardzo niecelne podanie prostopadłe Williama Ekonga w kierunku bramki Islandii.

• Póki co na boisku nie dzieje się tak wiele, jak choćby podczas poprzedniego dzisiejszego starcia. Brakuje dogodnych sytuacji strzeleckich, oglądamy wiele walki w środku pola.

• Piłkę przejmuje Nigeria, która odpowiada dośrodkowaniem w pole karne Islandii w kierunku Ahmeda Musy. Z tą wrzutką radzi sobie defensywa, która wybija piłkę w okolice linii środkowej.

• Piłka zostaje wybita przed pole karne, ale przy piłce wciąż Islandia, faulował Kenneth Omeruo.

• Victor Moses niezwykle ofiarnie blokuje uderzenie Birkira Bjarnasona z dosłownie kilku metrów, to musiało boleć. Islandia ma rzut rożny.

• Kolejny kontratak Islandii i raz jeszcze atakujący nie zdołał utrzymać futbolówki w boisku.

• Dośrodkowanie z autu w pole karne Islandii szybko wybite, piłka ponownie dla Nigerii.

• Ostre starcie Victora Mosesa z Birkirem Bjarnasonem na połowie Nigerii, wyglądało to bardzo niebezpiecznie, tymczasem obaj zawodnicy podnieśli się i bez słowa ani machania rękami kontynuują grę!

• Przy piłce dłużej utrzymuje się Nigeria, ale niewiele z tego wynika. Piłkarze z Afryki wymieniają podania głównie w środku pola.

• Islandia pozwala Nigeryjczykom grać atakiem pozycyjnym, sama natomiast czeka na możliwość przeprowadzenia zabójczego kontrataku.

• Mocne podanie do Alfreda Finnbogasona, napastnik Augsburga nie zdołał utrzymać piłki w boisku.

• Gylfi Sigurdsson! Zawodnik Evertonu przejął piłkę przed polem karnym Nigerii, zdecydował się na strzał, ale uderzył zdecydowanie zbyt lekko, by pokonać bramkarza.

• Rurik Gislason przewraca się w starciu z obrońcą przy linii bocznej pola karnego Nigerii, sędzia jednak nie używa gwizdka.

• Mocny strzał z rzutu wolnego nad poprzeczką przenosi Francis Uzoho!

• Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla Islandii nie przynosi zagrożenia pod bramką rywali.

• ...i gramy, piłkę ma Nigeria!

• Przed nami hymny narodowe, za moment losowanie stron...

• Oba zespoły meldują się na murawie stadionu w Wołgogradzie!

• Arbitrem dzisiejszego meczu będzie pan Matthew Conger.

• W takim spotkaniu bardzo trudno jest wyłonić faworyta – liczymy więc na doskonałe spotkanie i wiele emocji!

• Rezerwowi Islandii: Samuel Fridjonsson, Albert Gudmundsson, Sverrir Ingason, Johann Gudmundsson, Bjorn Sigurdarson, Frederik Schram, Runas Runarsson, Holmar Eyjolfsson, Olafur Skulason, Emil Hallfredsson, Arnor Traustason i Ari Skulason.

• Rezerwowi Nigerii: Ikechukwu Ezenwa, Uwa Echiejile, Odion Ighalo, Abdullahi Shehu, Simeon Nwankwo, Joel Obi, Daniel Akpeyi, Ogenyi Onazi, Alex Iwobi, John Ogu, Chidozie Awaziem i Tyronne Ebuehi.

• Obejrzymy starcie drużyn, które potrzebują punktów by myśleć o wyjściu z grupy. W słabszej sytuacji jest Nigeria, która ma punkt mniej od Islandii.

• Z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Nigeria – Islandia!