Mecz Wisła Płock - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

2

2 1 połowa

• Sędzia kończy spotkanie. Lechia zasłużenie wygrywa 0-2 po golach Marco Paixao i Mateusza Matrasa. Dziękuje za uwagę. MIłego wieczoru

• Sędzia dolicza 2 minuty

• Biliński dostał piłkę na wolne pole sam na sam z bramkarzem, strzelił na siłę i piłka leci obok bramki. Doskonała sytuacja dla Wisły!

• Merebaszwili strzela wysoko ponad bramką

• Biliński dostał piłkę w pole karne i został zablokowany, piłke przed polem karnym dostał piłkę walera ale Nalepa go sfaulował i Nafciarze mają rzut wolny

• Zanosi się na to, że Lechia będzie miała po tym meczu passę już 8 kolejnych spotkań bez straconej bramki, ponieważ piłkarze Wisły są pogubieni i popełniają coraz więcej prostych błędów w wyprowadzaniu piłki

• Ostatnia zmiana w Lechii Kuświk za Krasicia

• Zmiana także w Lechii, debiutant Mateusz Lewandowski za Flavio Paixao

• Zmiana w Wiśle Łukowski za Rece

• Stolarski doskonale podaje do Kovacevicia na środek pola karnego, ale ten w doskonałej sytuacji strzela w Kiełpina.

• Lechia całkowicie kontroluje sytuacje i spokojnie rozgrywa piłkę czasem groźnie atakując. Gospodarze próbują ale nie są w sanie nawiązać równorzędnej walki

• 6889 widzów dzisiaj na trybunach

• Parvulescu pierwszy raz z lewej strony próbował strzału z dystansu ale w sam środek bramki Kuciaka

• Druga zmiana w Wiśle, Debiutant Varela zmienia Piotra Wlazło

• Parvulescu rajdem lewą stroną wywalczył rzut rożny. Wlazło słabo dośrodkowuje

• Pierwsza zmiana w Wiśle Płock W miejsce Piątkowskiego wchodzi Biliński

• Wawrzyniak fauluje wychodzącego z kontrą Stefańczyka, który po chwili podnosi się z murawy z grymasem bólu na twarzy.

• Stefańczyk świetnie podaje do Recy, który wjeżdża w pole karne i oddaje strzał obok bramki. Wisła dalej bez celnego strzału

• Pierwsza zmiana w Lechii. Kovacevic zmienia Łukasika

• Żółta kartka dl Furmana za dyskusje z sędzią

• Furman w ciagu 2 minut dostaje dwie żółte kartki. Pierwsza za dyskusje a drugą za uderzenie łokciem Flavio Paixao

• Groźny strzał Recy, który broni Kuciak, a dobić próbował Piątkowski, lecz strzelił niecelnie. Bardzo dobra okazja dla Wisły!

• Haraslin wszedł w pole karne i oddał strzał, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką

• Na murawie leży Matras trzymający się za stopę, lecz po chwili wstaje i bedzie w stanie kontynuować grę.

• Rzut rożny dla Wisły. Dośrodkowuje Furman, próbował zamykać Reca, ale od bramki rozpocznie Kuciak.

• Rozpoczynamy 2 połowę spotkania. Od środka gospodarze

• Sędzia kończy pierwszą połowę bez doliczonego czasu gry. Lechia prowadzi zasłużenie 0-2. Wisła popełnia za dużo błędów w obronie i mają problemy z wyprowadzaniem piłki co skutkuje tym, że piłkarze Wisły nie oddali w pierwszej połowie celnego strzału.

• Lechia bardzo długo rozgrywa piłkę na połowie Wisły, podanie do lewej strony Haraslin, którego dośrodkowanie zostało wybite na rzut rożny.

• Żółta kartka dla Daniela Łukasika

• GOL dla Lechii 0-2 Katastrofalny błąd Kiełpina i Matras wbija udem piłkę przy bliższym słupku, gdzie nie stał żaden obrońca i bramkarz nie popisał się interwencją.

• Kolejny atak Lechii, Haraslin wszedł z lewej strony w pole karne ale został zablokowany wślizgiem i rzut rożny dla gości.

• Haraslin efektownie próbował wykończyć dośrodkowanie Flavio Paixao po doskonałej akcji gości.

• Dosrodkowanie z prawej strony Merebaszwilego i Favio Paixao wybija głową na rzut rożny.

• GOOOL Pierwszy gol nowego sezonu strzelił Marco Paixao głową po dośrodkowaniu Stolarskiego. Historia powtarza się bo rok temu ten sam piłkarz też strzelił pierwszego gola poprzedniego sezonu, ale 10 minut wcześniej.

• Strzał Flavio Paixao ale Byrtek zablokował strzał z 20 metrów na wprost bramki. Lechia dalej na połowie gospodarzy rozgrywają piłkę.

• Atak pozycyjny Wisły. Trzecie dośrodkowanie Stefańczyka wyłapuje Kuciak. Lechia przy piłce.

• Mamy fragment gry, kiedy nie ma sytuacji podbramkowych a gra rozgrywana jest w środkowej strefie boiska

• Ostatni raz Lechia straciła gola w 30 kolejce poprzedniego sezonu, czy dzisiaj przedłużą tą passe podopieczni trenera Nowaka? Sądząc po obrazie gry pierwszych minut tego spotkania są na dobrej drodze choć muszą wystrzegać się strat i szybkich kontr Nafciarzy.

• W początkowych minutach częściej przy piłce są zawodnicy Lechii, którzy próbowali rozgrywać w ataku pozycyjnym, a Wisła odpowiedziała jedną kontrą i jednym niecelnym prostopadłym podaniem Furmana.

• Wlazło fauluje Wawrzyniaka 30 metrów od bramki i rzut wolny dla gości. Strzela Krasić, a Kiełpin wybija na rzut rożny.

• Piłkarze Wisły wyszli z kontrą po przechwycie ale Merebaszwili zagrywa do Piątkowskiego niecelnie i piłkę przejmuje obrońca

• Pierwsza akcja Lechii prawą stroną kończy się niedokładnym i słabym zagraniem w pole karne gospodarzy. Piłka w rękach bramkarza

• Zaczynamy! od środka goście z Gdańska.

• Piłkarze już na murawie zaraz zaczynamy.

• Kapitanami w dzisiejszym spotkaniu są: Kiełpin (Wisła) i Krasić (Lechia)

• Jak to bywa na początku sezonu w obu drużynach pojawiły się nowe twarze. W Wiśle Płock mecz od pierwszej minuty zaczną Damian Rasak, Paul Panulescu, a na ławce rezerwowych są Igor Łasicki, Nico Varela, Kamil Biliński. W Lechii Gdańsk od pierwszej minuty mecz rozpocznie Michał Nalepa, Mateusz Matras, a na ławce znajdują się Mateusz Lewandowski oraz Florian Schikowski.

• Dzisiejszy mecz jest debiutem nowego trenera Wisły Płock Jerzego Brzęczka, który zastąpił Marcina Kaczmarka. Fani Lechii doskonale go pamiętają, ponieważ właśnie w barwach gdańskiego klubu Brzęczek zadebiutował jako trener.

• Rezerwowi: Wisła Płock: Kryczka, Sielewski, Łasicki, Stępiński, Łukowski, Varela i Biliński. Lechia Gdańsk: Zelenika, Lewandowski, Kovacevic, Fila, Schikowski, Mila, Kuświk.

• Liga wraca po 6 tygodniach przerwy. Zaczynamy ten sezon tym samym meczem co poprzedni. Wtedy Wisła Płock wygrała 2:1. Czy powtórzą dzisiaj ten rezultat?

• Witam oraz zapraszam na relację live z pierwszego meczu sezonu 2017/2018 LOTTO Ekstraklasy Wisła Płock vs Lechia Gdańsk.

Kaja Krasnodębska

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Mecz Wisła Płock - Lechia Gdańsk ONLINE

Mecz Wisła Płock - Lechia Gdańsk ONLINE ©Fot. Karolina Misztal / Polskapress

Mecz Wisła Płock - Lechia Gdańsk ONLINE. 40 dni oczekiwania za nami. W piątek punktualnie o 18.00 w Płocku wystartuje sezon 2017/2018 w Lotto Ekstraklasie. Podobnie jak przed rokiem w meczu otwarcia lokalna Wisła podejmie Lechię Gdańsk. Wtedy górą niespodziewanie byli Nafciarze. Czy i tym razem zdołają tak dobrze wejść w nowe rozgrywki?

W Departamencie Logistyki Rozgrywek Lotto Ekstraklasy stawiają na sprawdzone rozwiązania. W ubiegłym roku zadecydowano o zainaugurowaniu ligowych rozgrywek meczem Lechii w Płocku i jako, że wszystko poszło zgodnie z planem, również i dwanaście miesięcy później zdecydowano się na takowe posunięcie.
    I tak ponownie głodni ekstraklasowych emocji kibice punktualnie o 18.00 właśnie na Mazowszu usłyszą premierowy gwizdek nowego sezonu. To moment, na który wielu czeka już od dłuższego czasu. Wraz z upływem czasu rosną również oczekiwania wobec obydwu zespołów. Czy Wiśle oraz gdańszczanom uda się spełnić pokładane w nich nadzieje?

W zeszłym roku ta sztuka jak najbardziej się udała. Nafciarze sprawili swoim kibicom niespodziankę, zwyciężając 2-1 ze stawianymi w roli faworytów lechistami. Trzy punkty udało im się zdobyć nawet pomimo tego, że to goście po kwadransie gry zdołali wyjść na prowadzenie. Ostatecznie jednak gol autorstwa Marco Paixao niewiele im dał. O zwycięstwie Wisły zadecydowali debiutujący wówczas na boiskach Ekstraklasy Przemysław Szymiński oraz Dominik Furman. W listopadzie nie było już tak różowo dla podopiecznych Marcina Kaczmarka. Na wyjeździe prowadząc po trafieniu Giorgi Merebashvilego ulegli gdańszczanom 1-2. Bohaterem tamtego starcia okazał się Grzegorz Kuświk. Jak będzie tym razem?

Z pewnością obie ekipy dadzą z siebie wszystko. Wszak nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie nowych rozgrywek niż zwycięstwo. Wygranej potrzebują zwłaszcza rozczarowani końcówką ubiegłej rundy lechiści. Mimo, że długo siedzieli w fotelu lidera, to właśnie im przypadło to niechlubne, pozbawione europejskich pucharów czwarte miejsce. W tym roku ponownie spróbują zagrać o pełną pulę i za długo przed końcem sezonu będą chcieli uplasować się na premiowanym biletem ku międzynarodowym spotkaniom miejscu. Płocczanie kilka tygodni temu zakończyli sezon 2016/2017 na dwunastej pozycji. Głównym celem na nadchodzące miesiące jest więc zapewnienie sobie górnej ósemki. Czy marsz w jej kierunku rozpoczną już w piątek?

Byłby to wymarzony debiut dla nowego szkoleniowca Nafciarzy – Jerzego Brzęczka. Przed kilkunastoma dniami z klubem z Płocka nieco niespodziewanie i w niejasnych okolicznościach pożegnał się Marcin Kaczmarek, szkoleniowiec który z Wisłą nie tylko awansował na murawy Lotto Ekstraklasy, ale przepracował pięć solidnych sezonów. Teraz mecze swoich byłych podopiecznych obserwować może jedynie z trybun. Z Lechią na ławce trenerskiej po raz pierwszy zasiądzie właśnie Brzęczek. Dla 46-latka będzie to z pewnością szczególne spotkanie, zwłaszcza że w latach 2014-2015 stał u sterów właśnie drużyny z Gdańska. W piątek spotka się więc z częścią swoich byłych podopiecznych. Czy okażą się lepsi od obecnych?

Pierwszy mecz w nowym sezonie zawsze niesie za sobą prezentację nowych nazwisk. W obecnym okienku transferowym wiele dzieje się po obu stronach barykady. Można było zaobserwować nawet transfer pomiędzy stającymi z piątek naprzeciw siebie rywalami. Do ekipy Nafciarzy dołączył bowiem Adam Dźwigała, który tym samym definitywnie pożegnał się właśnie z Lechią. Czy otrzyma szansę, aby zaprezentować się przeciwko byłym kolegą? O wyjściowy skład w barwach Wisły po raz pierwszy zawalczą również inni sprowadzeni w ostatnich tygodniach zawodnicy, między innymi Igor Łasicki czy pochodzący z Rumunii Paul Parvulescu.

W Lechii na pierwszy mecz w nowym klubie liczą natomiast byli piłkarze Pogoni Szczecin – Mateusz Matras oraz Mateusz Lewandowski, czy przybywający z zagranicy Michał Nalepa i Florian Schikowski. Na kogo zdecyduje się ostatecznie postawić Piotr Nowak? Odpowiedź na to poznamy już wieczorem. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE na naszej stronie.