Zawisza Bydgoszcz - Budowlany KS Bydgoszcz zapis relacji na żywo

Dariusz Knopik
Arkadiusz Wojtasiewicz
W meczu 11. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej w derby Bydgoszczy Zawisza pokonał Budowlany KS 4:1. Poniżej zapis relacji na żywo z tego spotkania.

ZAWISZA - BUDOWLANY KS 4:1 (2:0)
Bramki: Jay Jaskólski (16, 81), Korneliusz Sochań (26), Tomasz Żyliński (57) - Piotr Siekirka (62).
ZAWISZA: Michał Oczkowski - Zniszczoł (64. Cielasiński), Stoppel, Orlicki, Deresiewicz - Sochań, Mielcarek - Brzeziński (84. Prejs), Jaskólski, Żyliński - Żylski.
BUDOWLANY KS: Kmiecik - Żurowski, Siekirka, Dudzik, Piskorski (46. Makowski), Żeglarski (58. Saganowski), Włodarczyk, Kostkowski (, Dusza, Sieradzki, Papaj.

Koniec meczu

Dziękujemy za uwagę. Niebawem galeria zdjęć z meczu oraz fotki kibiców

90

Sędzia dolicza minutę do drugiej części gry. Druga żółta kartka dla Sochania. Zawisza kończy mecz w osłabieniu

84

Zmiana w Zawiszy. Brzezińskiego zastąpił Prejs

83

Żółta kartka dla Jaskólskiego, który niebezpiecznie zaatakował bramkarza Budowlanego KS

81

Piękna akcja Zawiszy. Piłka wędrowała jak po sznurku. W finale akcji Żylski idealnie dograł do Jaskólskiego, któremu nie pozostało nic innego jak dobić piłkę do pustej bramki

76

Ładna akcja Budowlanego KS. Kilkanaście metrów z piłką przebiegł Makowski. Strzelił z linii pola karnego prosto w bramkarza Zawiszy. Po chwili kontrę przeprowadzili niebiesko-czarni. Po uderzeniu Piekusia piłka trafiła w słupek

73

Tym razem żółtko dla Żylskiego za odkopnięcie piłki

71

Znowu okres słabszej gry. Akcje często przerywane są faulami

68

Żółta kartka za faul dla Sochania. Goście mają rzut wolny 20 metrów od bramki. Żurowski trafił prosto w mur i piłka wyszła na róg, po którym obrońcy Zawiszy wybili piłkę

64

Dwa rogi dla Zawiszy a po chwili rzut wolny z około 25 metrów. Żurowski otrzymuje żółtko za faul. Mielcarek z wolnego dwa razy trafił piłką w mur. W międzyczasie druga zmiana w Zawiszy. Zniszczoła zastępuje Cielasiński

57

Tomasz Żyliński podwyższa prowadzenie. Skrzydłowy Zawiszy urwał się stoperom Budowlanego KS i z linii pola karnego popisał się ładnym technicznym uderzeniem.

54

Pierwsze minuty po przerwie z przewagą gości, którzy wywalczyli dwa rzuty rożne pod rząd

50

Żółta kartka dla Zniszczoła z Zawiszy za faul

46

Drugą połowę rozpoczynają zawiszanie. W zespole gości jedna zmiana. Na boisku pojawia się Jakub Makowski, który zastępuje Piskorskiego

Przerwa

Koniec pierwszej połowy. Z relacją wracamy za około kwadrans

45+1

Kontrę Zawiszy strzałem zakończył Brzeziński, tylko uderzył słabo i po ziemi.

45

Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu pierwszej połowy

43

Maciej Sieradzki z Budowlanego KS ukarany żółtą kartką za faul

40

Z narożnika pola karnego strzelał Mielcarek. Kmiecik wypluł piłkę, ale spieszący z dobitką Żylski był na spalonym

37

Ponownie groźnie pod bramką Zawiszy. Po dośrodkowaniu z rogu Sebastiana Włodarczyka z piłką minął się Michał Oczkowski, ale nikt z graczy Budowlanego KS nie skorzystał z prezentu

34

Pierwsza od wielu minut groźna akcja gościu. Z około 7 metrów główkował Maciej Sieradzki. Pomylił się niewiele

30

Powinno być 3:0, ale Tomasz Żyliński w idealnej okazji sam na sam z Szymonem Kmiecikiem strzelił wysoko nad bramką

26

Zawisza podwyższa prowadzenie. Celną główką z bliskiej odległości popisał się Korneliusz Sochań

24

Okres słabszej gry. Dużo walki, a akcje często przerywane są faulami

16

Pierwsza składna akcja Zawiszy przyniosła gola. Lewą stroną przedarł się Radosław Deresiewicz. Potem piłka trafiła do Jaya Jaskólskiego, który będąc około 10 metrów od bramki popisał się celnym strzałem przy słupku

12

Teraz słabszy fragment. Jakby warunki pogodowe przeszkadzały zawodnikom, którzy się ślizgają na murawie i trudno zawiązać jakąś akcję

8

Częściej przy piłce piłkarze Budowlanego KS. Jednak nie potrafią akcji zakończyć strzałem

4

Tym razem korner dla gości. I po chwili kolejny, ale bez zagrożenia bramki

2

Pierwszy róg dla Zawiszy i od razu pierwszy celny strzał, ale piłka po uderzeniu Stoppela leciała w środek bramki i Kmiecik nie miał problemów ze złapaniem futbolówki

2

Kibice Zawiszy od pierwszego gwizdka rozpoczęli doping swoich ulubieńców

1

Rozpoczęli goście

Przed meczem

Obie ekipy wychodzą na boisko

Przypomnijmy, że 10 dni temu oba zespoły na tym samym stadionie spotkały się w meczu Pucharu Polski. Wtedy Zawisza uległ Budowlanemu KS 2:3. Jak będzie dzisiaj?

Za około kwadrans rozpocznie się spotkanie. Aktualnie trwa rozgrzewka

Dokładnie o godzinie 19:46 rozpocznie się derbowy mecz pomiędzy Zawiszą i BKS-em w ramach 11. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.