Mecz Zawisza Bydgoszcz - Start Pruszcz zapis relacji na żywo

Dariusz Knopik
Dziś Zawisza gra ze Startem Pruszcz w ramach 19. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej Arkadiusz Wojtasiewicz/archiwum
W meczu 19. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej Zawisza Bydgoszcz pokonał Start Pruszcz 2:1. Poniżej zapis relacji na żywo.

Zawisza Bydgoszcz - Start Pruszcz 2:1 (0:0)

Bramka: Kamil Żylski (59), Ariel Jastrzembski (90+1) - Jakub Konopczyński (70)
ZAWISZA: Michał Oczkowski - Jastrzębski, Maciejewski, Sochań, Żylski, Mielcarek (60. Kozłowski), Żyliński, Brzeziński (60. Furst), Prejs (77. Czyżniewski), Michał Oczkowski, Jaskólski (90. Witucki).
START: Anders - Konopczyński (88. Kołodziej), Napierała, Wanat, Krukowski (40. O. Sapa), Szulc, Chabowski, Kostiuk (60. K. Sapa), Górzyński, Wójtowicz, Czarnowski.

Koniec meczu. Zawisza wygrywa drugi mecz na wiosnę. Dziękujemy za uwagę. Niebawem galeria zdjęć z meczu i materiał ywideo.

90+1 - Gol dla Zawiszy! Żylski uciekł lewą stroną i zagrał wzdłuż bramki, a piłkę do siatki skierował Jastrzembski.

90 - Zmiana w Zawiszy. Jaskólskiego zastępuje Witucki

88 - Zmiana w Starcie. Konopczyńskiego zastąpił Kołodziej.

84 - Świetna kontra Startu. Chabowski przegrał pojedynek sam na sam z Michałem Oczkowskim

77 - Świetna akcja Zawiszy. Mateusz Oczkowski dośrodkował na głowę Kozłowskiego, który posłał piłką minimalnie nad poprzeczką. Trzecia zmiana w Zawiszy. Prejsa zastępuje Czyżniewski.

73 - Zawisza dąży do odzyskania prowadzenia. Piłkę z bramki wybija obrońca Startu. Po rogu kontra Startu przerwana faulem Żylińskiego, który dostał żółtą kartkę,

70 - Goście doprowadzają do remisu. Najpierw uderzał Napierała. Piłkę odbił Michał Oczkowski, ale wobec dobitki Konopczyńskiego był bezradny,

63 - Goście migli doprowadzić ro remisu. Wójtowicz przegrał sytuację sama na sam z bramkarzem Zawiszy.

60 - Trzy zmiany. W Zawiszy weszli na boisku Furst i Kozłowski za Brzezińskiego i Mielcarka, a w Starcie za Kostiuka Kacper Sapa

59 - Starania Zawiszy w końcu przyniosły. Piłka trafiła do Żylskiego, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem Startu.

58 - Kolejna udana akcja Zawiszy. Brzeziński miał przed sobą pustą bramkę, ale trafił w obrońcę.

53 - Kolejna akcja Brzezińskiego przerwana faulem około 40 metrów od bramki Startu. Z wolnego strzelał Mateusz Oczkowski. Mocno po ziemi, ale obok bramki

50 - Ciekawie rozpoczęła się druga połowa. Po akcji zawiszan zaatakowali goście i ich dwa strzały zostąły zablokowane. Po chwili akcję przeprowadził lewym skrzydłem Żyliński, który dograł do Żylskiego, ale ten został ostro zaatakowany przez obrońców z Pruszcza i stracił piłkę

47 - To powinno być 1:0 dla Zawiszy. Prawym skrzydłem świetną akcję przeprowadził Brzeziński. Dograł do Żylskiego, ten trącił futbolówkę czubkiem buta, ale nie trafił do bramki

46 - Druga połowa rozpoczęta. Obu drużynom przyjdzie rywalizować przy gęsto padającym śnieg

Koniec pierwszej połowy. Niespodziewanie spotkanie jest wyrównane. Żadna z drużyn nie miała jakiś klarownych sytuacji do strzelenia gola. Dodajmy że przed stadionem są sympatycy niebiesko-czarnych, którzy dopingują Zawiszę. Z relacją wracamy za około kwadrans.

45 - Sędzia dolicza dwie minuty

44 - Kontra piłkarzy z Pruszcza zakończona strzałem Szulca. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

42 - Kolejny róg dla Zawiszy. Tym razem słabe dośrodkowanie padło łupem piłkarzy Startu

40 - Wymuszona zmiana w Starcie. Kontuzjowanego Krukowskiego zmienia Oskar Sapa.

36 - Kolejny róg dla Zawiszy. Tym razem dośrodkowanie zostało przeciągnięte.

33 - Kolejny korner dla niebiesko-czarnych. Tym razem rozegrany krótko. Strzelał Mateusz Oczkowski, ale prosto w obrońcę Startu

30 - Ostatnie minuty to wyrównana gra z obu stron. Piłkarze z Pruszcza bez respektu do lidera.

23 - Kolejna udana kontra ekipy z Pruszcza. Akcję celnym strzałem zakończył Chabowski, ale Michał Oczkowski był czujny i złapał piłkę

20 - Sochań wpadł w pole karne z piłką i po chwili przewrócił się. Sędzia ukarał go żółtą kartką pomimo protestów,

15 - Kolejny róg dla Zawiszy. Tym razem skończyło się na faulu bydgoszczan

10 - Kapitalna kontra Startu. Krukowski uciekł obrońcom Zawiszy, ale zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem niebiesko-czarnych

6 - Pierwszy rożny dla Zawiszy zakończony strzałem Jaskólskiego, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.

3 - Szybko odpowiedź Zawiszy. Kontra zakończona strzałem Jaskólskiego, ale piłkę łapie pewnie bramkarz Startu.
T
2 - Przyjezdni zaczęli od mocnego uderzenia. Z piłką przedarł się Jakub Krukowski i mocno uderzył zza pola karnego. Pomylił się o około metr od słupka

1 - Pierwszy gwizdek. Zaczęli goście.

Przed meczem
Za około 10 minut na stadionie przy ul. Gdańskiej zmierzą się ze sobą lider IV ligi oraz szesnasty zespół rozgrywek.

Witamy ze stadionu przy ul. Gdańskiej. Oba zespoły są na rozgrzewce. Za około 20 minut pierwszy gwizdek.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18.