Zamknij

Gazeta Pomorska

Medyczna marihuana - co o niej wiemy? [fakty i mity]

Marihuanę wykorzystywano w celach leczniczych już w starożytnych Indiach i Chinach. Jej kwiaty wspomagały leczenie zmian skórnych takich jak owrzodzenia

Freeimages.com

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/10] Następne

Medyczna marihuana - co o niej wiemy? [fakty i mity o leczniczej marihuanie]

Marihuanę wykorzystywano w celach leczniczych już w starożytnych Indiach i Chinach. Jej kwiaty wspomagały leczenie zmian skórnych takich jak owrzodzenia czy poparzenia. Nasiona stosowano jako lekarstwo o działaniu przeciwzapalnym, przeczyszczającym i odrobaczającym. Olej z nasion poprawiał kondycję włosów. Żywiczny wyciąg z tej rośliny stanowił bazę napoju alkoholowego, który miał uśmierzać migrenowe bóle głowy, a jednocześnie stanowił naturalny środek ułatwiający zasypianie. W XX wieku natomiast stosowano ją jako środek łagodzący bóle reumatyczne i menstruacyjne.

Marihuana, w tym marihuana do celów medycznych, obecnie znajduje się na wykazie I i IV w jednolitej konwencji ONZ. Klasyfikacja ta oznacza, że ​​jest narkotykiem – nie jest lekarstwem. Taki zapis został ustalony na podstawie raportu stworzonego przez Komitet Zdrowia Ligi Narodów w 1935 roku.


Marek Bachański: Morfina jest dużo silniejszym narkotykiem i jest w medycynie. Co dalej z legalizacją medycznej marihuany?

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy