Mistrzostwa za niespełna dwa miesiące

  Mistrzostwa za niespełna dwa miesiące

  TOMASZ FROEHLKE

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od lewej: Ewa Pamuła, Magdalena Kukla i Sebastian Stefański

  Od lewej: Ewa Pamuła, Magdalena Kukla i Sebastian Stefański ©(Fot. Tomek Czachorowski)

  Pierwsza nagroda dla Magdaleny Kukli, a nagrody dodatkowe dla Ewy Pamuły i Sebastiana Stefańskiego.
  Od lewej: Ewa Pamuła, Magdalena Kukla i Sebastian Stefański

  Od lewej: Ewa Pamuła, Magdalena Kukla i Sebastian Stefański ©(Fot. Tomek Czachorowski)

  Oni wybrali imię Bydzia dla wiewiórki, która jest oficjalną maskotką 12. Mistrzostw Świata Juniorów.

  - Do niedawno skrót "Bydzia" kojarzył się jakoś tak niesympatycznie. Dzięki propozycjom naszych laureatów i pokazaniu go w innym świetle, nabiera bardzo miłego wyrazu i od teraz może być kojarzony już bardzo pozytywnie - mówił wczoraj Maciej Grześkowiak, zastępca prezydenta Bydgoszczy podczas wręczania nagród i spotkania z laureatami.

  Konkurs, podzielony na trzy etapy, trwał od stycznia, łącznie oddano prawie 1400 głosów. Rozstrzygającym etapem było poddanie głosowaniu trzech propozycji, które najczęściej pojawiały się w korespondencji: Bimka, Bydzia i Tusia. Kibice zadecydowali, że oficjalna maskotka mistrzostw będzie miała na imię właśnie Bydzia (informowaliśmy o tym 11 kwietnia). Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcę i zgodnie z regulaminem postanowiła przyznać statut VIP na imprezie Magdalenie Kukli, a nagrody dodatkowe w postaci upominków reklamowych właśnie Ewie Pamule i Sebastianowi Stefańskiemu.

  Zakończenie jednej zabawy było jednocześnie początkiem kolejnej. Organizatorzy zachęcają do zaprojektowania pamiątkowej kartki pocztowej mistrzostw. Technika plastyczna jest dowolna. Projekt powinien bezpośrednio kojarzyć się zarówno z mistrzostwami oraz z Bydgoszczą. Nagrodą jest druk zwycięskiego projektu w postaci kartki pocztowej oraz udział w wystawie pokonkursowej. Zwycięzca otrzyma również pakiet gadżetów.

  Regulamin konkursu oraz wymagane oświadczenie są dostępne na stronie organizatora: www.wjc2008.bydgoszcz.pl oraz współorganizatora www.mdk5.bydgoszcz.pl. Prace można nadsyłać do końca maja.

  Prezydent... może premier?
  Do MŚ zostało zaledwie 60 dni, jeszcze mniej do ósmej edycji Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego (1 lipca), który będzie sprawdzianem generalnym dla nowego stadionu Zawiszy, obecnie najnowocześniejszego w Polsce. - Wszystkie prace przebiegają zgodnie z planem. Stadion będzie oddany do użytku w połowie czerwca - mówi Maciej Grześkowiak.

  Tempa nabierają nie tylko prace na stadionie, ale również dotyczące promocji i organizacji obu imprez. Coraz więcej szczegółów można zdradzać dotyczących licznych atrakcji, choć akurat w tym temacie organizatorzy są na razie tajemniczy. - Jeszcze trochę poczekajmy, żeby podgrzać atmosferę i dopiąć wszelkie szczegóły - uśmiecha się zastępca prezydenta Bydgoszczy.

  Wiadomo, że półtoragodzinna ceremonia otwarcia MŚ 8 lipca będzie bardzo okazała. Wstępnie przyjazd zapowiedział prezydent Lech Kaczyński, być może dojdzie do meczu piłkarskiego VIP-ów z premierem Donaldem Tuskiem na czele z Reprezentacją Artystów Polskich oraz koncertu gwiazdy. Z pomocą przyszedł Toruń, którzy udostępnił duże powierzchnie reklamowe na reklamę mistrzostw i mityngu. Niebawem we wszystkich kanałach TVP ruszy kampania reklamowa, której twarzami będą Blanka Vlasić i Marek Plawgo. Mistrzostwa relacjonować będzie właśnie telewizja publiczna, natomiast mityng znajdzie się w Eurosporcie, co będzie znakomitą promocją Bydgoszczy na cały świat.

  BILETY
  Mistrzostwa świata (8-13 lipca)
  60 zł - karnet na wszystkie dni; 40 zł - bilet na dzień otwarcia (8 lipca); 20 zł - karnet na 9-13 lipca; 6 zł - bilet dzienny bez dnia otwarcia; 3 zł - bilet jednodniowy ulgowy (dzieci i młodzież szkolna do 18 roku życia, emeryci i renciści); bezpłatnie - małe dzieci siedzące na kolanach opiekunów.

  Dystrybucją internetową zajmuje się firma Eventim (www.eventim.pl). Wkrótce ruszy sprzedaż bezpośrednia. W Bydgoszczy: "Saturn Planet" w dziale "muzyka" (Focus Park przy Jagiellońskiej 39/47), Kolporter (Centrum Handlowe "Glinki" przy Al. Jana Pawła II 155), Music Shop (ul. Niedźwiedzia 5). Wykaz pozostałych punktów na stronie Eventimu.

  Europejski Festiwal (1 lipca)
  50 zł - VIP plus (bilet, upominek, catering), 20 zł - bilet VIP (miejsce numerowane na trybunie VIP), 10 zł - normalny, 5 zł - ulgowy.
  Dokładne informacje o dystrybucji wkrótce.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo