Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mistrzostwa Żnina w Baśkę sportową 2019 [podsumowanie]

Szymon Cieślak
Michał Krzyżaniak, MOS Żnin
Przez cały rok 2019 zawodnicy grali w karcianą Baśkę sportową. Najlepszym okazał się Piotr Sławski i to właśnie on dostał złoty medal.

Pierwszy z tegorocznych turniejów Baśkę miał miejsce w styczniu tego roku, w Żniński Domu Kultury. Potem, co miesiąc, zawodnicy spotykali się w pomieszczeniach Miejskiego Ośrodka Sportu przy ul. Gnieźnieńskiej.

W sumie odbyło się osiem turniejów, ale zawodnikom zostało zaliczonych sześć najlepszych. Przy stołach z kartami w dłoniach zasiadło 44 zawodników, w tym dwie kobiety.

Mistrzem Żnina 2019 w Baśkę sportową został Piotr Sławski z Grochowisk Księżych (309 pkt). Tytuł wicemistrza wywalczył Leszek Derwich z Janowca Wielkopolskiego (zdobył 305 pkt). Trzecie miejsce zajął Radosław Jabłoński z Janowca Wielkopolskiego (299 pkt).

Mieszkaniec Żnina, który zdobył najwięcej punktów to Antoni Szary (271 pkt), a zajął on dziewiąte miejsce.

Kolejna edycja mistrzostw Żnina w Baśkę sportową ruszy już niebawem. Pierwszy turniej odbędzie się w sobotę, 18 stycznia. Zapisy będą przyjmowane od 15.30. Rozgrywki rozpoczną się około godz. 16.00.

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?