MISTRZOWIE AGRO Poznaj aktualnych liderów plebiscytu - rolników, sołtysów i koła gospodyń wiejskich

Akcja specjalna MISTRZOWIE AGRO
materiały promocyjne
Trwa wielki plebiscyt rolniczy, w którym zostaną przyznane tytuły Rolnik Rok, Sołtys Roku i KGW Roku. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas Forum Rolniczego 2019 w Bydgoszczy. Wyniki zmieniają się niczym w kalejdoskopie.

Atrakcyjne nagrody dla Rolnika Roku, Sołtysa Roku i KGW Roku zostaną wręczone podczas VI Forum Rolniczego w Bydgoszczy. Wydarzenie jest zaplanowane na 11 października 2019 - kolejny raz będzie okazja spotkać się z obecnym i byłymi ministrami rolnictwa, pojawią się eksperci z branży rolniczej.

Sprawdź więcej: Forum Rolnicze 2019 w Bydgoszczy. Będzie mowa o nadziejach i bolączkach polskiej wsi

Dodatkowo laureaci tegorocznego plebiscytu awansują do ogólnopolskiego finału akcji Mistrzowie Agro. I znów będą mieli szansę wzbogacić się o kolejne nagrody finansowe, statuetki i tytuły Rolnik Roku Polski, Sołtys Roku Polski oraz KGW Roku Polski.

KLIKNIJ, czytaj więcej o plebiscycie i zobacz aktualne wyniki

____________________

Aktualnie rolnikiem cieszącym się największym wsparciem w Kujawsko-Pomorskiem jest Mariusz Pawlak z Poddębic (gmina Włocławek). - Fakt, że znalazłem się w tym gronie jest bardzo miły. Zobaczymy, jak będzie mi szło dalej - podkreśla.

Za panem Mariuszem plasuje się zaś Mirosław Abramek, który prowadzi 200-ha gospodarstwo w Okoninie koło Grudziądza (produkcja roślinna).

Kategoria Rolnik Roku: Mirosław Abramek, Okonin
Kategoria Rolnik Roku: Mirosław Abramek, Okonin nadesłane

- Rodzice mieli 10 ha, postanowiłem kontynuować tradycję rodzinną, tyle że udało się rozbudować gospodarstwo - opowiada Mirosław Abramek.

Gdyby plebiscyt zakończył się teraz, trzeci na pudle byłby Mariusz Strzelecki – rolnik z Jaworza (gmina Ryńsk).

W 2018 r. Wioletta Oset została Agro Przedsiębiorczą Kobietą Roku według Czytelników Pomorskiej, teraz jej ekipa ma szansę na tytuł KGW Roku. W kategorii Koła Gospodyń Wiejskich prowadzi koło z Łącka (gmina Pakość).

- Aktywnie działać zaczęłyśmy w styczniu tego roku, przed nami pierwsze urodziny – śmieje się Wioletta Oset. - Główny cel? Integracja. Chodzi o to, by kobiety wyszły z domu, mogły pogadać we własnym gronie. Wprawdzie nie mamy swojej świetlicy wiejskiej, ale możemy korzystać z sal tutejszej strzelnicy myśliwskiej. Kto wie, może kiedyś - dzięki jakimś dotacjom – uda się ją postawić? Jeśli chodzi o plebiscyt, wyniki sprawdzamy na bieżąco.

Kategoria KGW Roku: Koło w Łącku
Kategoria KGW Roku: Koło w Łącku nadesłane

Paniom z Łącka depczą po piętach gospodynie z Osieka koło Brodnicy. Trzecia lokata należy do KGW Koneck.

Jeśli myślisz, że funkcja sołtysa to bułka z masłem, jesteś w błędzie - na barkach gospodarzy i gospodyń sołectw spoczywa wiele obowiązków. Wśród osób z Kujaw i Pomorza, które znakomicie się z nich wywiązują, jest 26-letni Maciej Głowacki z Godaw w gminie Gąsawa (powiat żniński). To właśnie do niego należało w tym momencie pierwsze miejsce w kategorii Sołtys Roku! Zgłoszenie do plebiscytu, a dokładniej – zgłoszenia od dwóch osób - były dla niego zaskoczeniem.

Kategoria Sołtys Roku: Maciej Głowacki, Godawy
Kategoria Sołtys Roku: Maciej Głowacki, Godawy nadesłane

- Ale jak miłym zaskoczeniem – śmieje się pan Maciej. Wcześniej należał do rady sołeckiej. - Startowałem w wyborach na sołtysa w poprzednich wyborach, przegrałem czterema głosami. Młodzież się zmobilizowała, udało się w marcu tego roku – opowiada. - Chcemy, aby coś się u nas działo, za nami imprezy z okazji Dnia Kobiet, Dnia Dziecka, Powitania Lata. Niedługo: mecz seniorzy kontra młodzież. Na co dzień zajmuję się gastronomią, usługami transportowymi i mobilnymi barami, więc pracy jest sporo. Mam jednak tak dobrych znajomych, że wysyłają mi wyniki, więc na bieżąco wiem, jak mi idzie.

Za panem Maciejem plasuje się dotychczasowa faworytka – energiczna pani sołtys Lubodzieży (gmina Lniano). - Fakt, że znalazłam się wśród uczestników plebiscytu jest bardzo miły – podkreśla Anna Nowak.

Szanse na wojewódzki tytuł Sołtys Roku, a może nawet i Sołtysa Roku Polski, ma także Małgorzata Taranowicz, która stoi na czele sołectwa Mełno (gmina Gruta, powiat grudziądzki) - 3. miejsce w swojej kategorii. „Jest fantastyczna, zawsze uśmiechnięta, bardzo dba o mieszkańców swojej wsi. Bez niej wieś byłaby nudna”, tak opisuje panią Małgorzatę osoba, która zgłosiła ją do naszego plebiscytu.

Konkursy z nagrodami kapituły

Niezależnie od plebiscytu przeprowadzamy także konkursu, w którym dokonania kandydatów oceni kapituła złożona z partnerów Forum Rolniczego. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz dla rolników:

KLIKNIJ i przeczytaj o Konkursie na Rolnika Roku

Kapituła oceni również działalność sołtysów.

KLIKNIJ i przeczytaj o Konkursie na Sołtysa Roku

V Forum Rolnicze "Gazety Pomorskiej" w 2018 roku - galeria zdjęć

MISTRZOWIE AGRO Poznaj aktualnych liderów plebiscytu - rolników, sołtysów i koła gospodyń wiejskich

Forum Rolnicze Gazety Pomorskiej 2019 - zapowiedź 6. edycji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska