Głosowanie zakończone
Plebiscyt: PLEBISCYT EDUKACYJNY 2023

Nauczyciel Przedszkola Roku

Dzień Dobry, nazywam się Monika Taborek i z wielką satysfakcją realizuję się jako nauczyciel Naszych najmłodszych pociech. Swoją drogę w edukacji rozpoczęłam od pracy na stanowisku pomocy nauczyciela w Niepublicznym Przedszkolu „Promyczek” w Ostródzie. To tam po raz pierwszy spotkałam się z uśmiechami, rozważaniami, dociekliwymi pytaniami a czasami i łzami Najmłodszych. Po ukończeniu studiów pierwszego i drugiego stopnia kolejno na kierunkach „Pedagogika przedszkolna i pedagogika wczesnoszkolna z logopedią” oraz „ Pedagogika wczesnoszkolna i edukacja zintegrowana z logopedią”, podjęłam pracę w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskie na stanowisku asystent nauczyciela, a następnie jako wychowawca grupy przedszkolnej. Moje dalsza droga zawodowa prowadziła przez Publiczne Przedszkole w Kowalewie Pomorskim, aż do podjęcia w 2020 roku pracy na stanowisku wychowawcy grupy przedszkolnej w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie, gdzie pracuję po dzień dzisiejszy. W trakcie aktualnie pełnionych obowiązków podniosłam swoje kwalifikacje zawodowe kończąc studia podyplomowe na kierunku Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”.


Pracę w zawodzie nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej traktuję jako formę służby, która przynosi mi wiele satysfakcji i przyjemności, a tym samym ja dokładam wszelkich starań aby moja służba była przede wszystkich owocna dla moich wychowanków.


Nie ma dla mnie nic bardziej satysfakcjonującego, aniżeli uśmiech dziecka połączony ze zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Moja praca, a przede wszystkim moi wychowankowie są moją inspiracją i radością dnia codziennego. Wykonując swoje obowiązki, widzę przede wszystkim Naszych Najmłodszy, których wprowadzam na drogę edukacji, edukacji tak bardzo istotnej w Naszych życiu. Mogę z pewnością stwierdzić iż czuję, że odnalazłam „swoje miejsce na świecie”.


W życiu prywatnym jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki córek, bliźniąt, Zuzi i Agatki. Bycie mamą okazało się bardzo pomocne w byciu wychowawcą, gdyż wniosło wiele doświadczenia i zrozumienia wobec problemów i trosk pojawiających się po stronie dziecka oraz rodzica.


Na co dzień jestem osobą pogodną i uśmiechniętą, a jednocześnie wytrwałą i konsekwentną. Wobec dzieci okazuje zrozumienie, co jest kluczowe w mojej pracy. Staram się zrozumieć każdego z moich wychowanków. Zrozumienie jest podstawą do zbudowania więzi zaufania z dziećmi, co jest kluczowe w tak młodym wieku. Poprzez zrozumienie i zaufanie do zdybywania wiedzy i dumy ze swoich podopiecznych.


Zgłoszenie mojej kandydatury do tak prestiżowego konkursu, odbieram jako wielkie wyróżnienie. Tym bardziej, iż wyszło to z inicjatywy rodziców, którzy tak wysoko mnie ocenili, patrząc na „Nasze Dzieci”.

____________


UWAGA! Ważna informacja dla osób

nominowanych do nagrody:

warto zadbać o swoją prezentację

w plebiscycie - można dodać zdjęcia

i opis lub zaktualizować dane


KLIKNIJ i EDYTUJ prezentację

____________


Czytaj więcej o plebiscycie

na www.pomorska.pl/nauczyciel