Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Msza online na żywo - program. O której godzinie? Transmisja mszy świętej? [TV Trwam, TVP, Polskie Radio]

sier
Gdzie i o której godzinie obejrzeć mszę świętą na żywo - online i w TV? Sprawdź
Gdzie i o której godzinie obejrzeć mszę świętą na żywo - online i w TV? Sprawdź Archiwum Poslka Press
Przewodniczący episkopatu zachęca, aby wierni coraz odważniej osobiście korzystali z parafialnej posługi duszpasterskiej. Rząd poluzował w ostatnim czasie restrykcje dotyczące uczestnictwa we mszach. Jeśli nie możesz osobiście uczestniczyć we mszy świętej, poniżej podpowiadamy, gdzie można oglądać transmisje na żywo w telewizji oraz online. Jeśli szukasz codziennych nabożeństw, poniżej znajdziesz link do kanału YouTube z Jasnej Góry.

Msza online na żywo w TV i radiu. O której godzinie? Niedziela, 24 maja

TVP 1

  • Godzina 7.00 - Msza świę­ta z Sank­tu­arium Bo­że­go Mi­ło­sier­dzia w Kra­ko­wie Ła­giew­ni­kach
  • Godzina 10.55 - Transmisja mszy świętej z Jasnej Góry

Program Pierwszy Polskiego Radia (radia można również posłuchać za pośrednictwem internetu - www.polskieradio.pl)

  • Godzina 9.05 - Transmisja Mszy Św. z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie

TV Trwam (na stronie internetowej stacji są też dostępne relacje online)

  • Godzina 9.30 - Msza Święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów. Transmisja na żywo - również w dni powszednie

Tutaj obejrzycie relacje na żywo z kanału YouTube z Jasnej Góry

Zobacz

Z czego i jak się spowiadać? Za te grzechy nie otrzymasz roz...

Msza święta w czasach pandemii

W marcu Rada Stała KEP zarekomendowała, biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej. Rząd od tego czasu znacznie poluzował restrykcje związane z uczestnictwem we mszy świętej. - Zachęcam wszystkich wiernych, aby korzystali coraz odważniej z parafialnej posługi duszpasterskiej - napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. - Aby zaspokoić głód eucharystyczny i głód Słowa Bożego, zachęcam do uczestnictwa w Mszy Świętej, nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego.

Aby zaspokoić głód eucharystyczny i głód Słowa Bożego, zachęcam do uczestnictwa w Mszy Świętej, nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego.

Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że konieczne jest dalsze zmniejszanie obostrzeń. Podziękował kapłanom za odważne towarzyszenie wiernym w czasie epidemii, w ramach nałożonych na Kościół ograniczeń. - Jednocześnie zachęcam księży do podejmowania nowych inicjatyw duszpasterskich, zwłaszcza do aktywności w ramach małych grup formacyjnych oraz cyklicznych spotkań katechetycznych, zgodnie ze wskazaniami poszczególnych biskupów diecezjalnych. Ufam, że wkrótce będziemy mogli cieszyć się pełnią duszpasterskiego zaangażowania i posługi. Wszystkich Polaków, a zwłaszcza chorych, samotnych i cierpiących oraz tych, którzy się nimi opiekują zapewniam o mojej modlitwie, z serca błogosławiąc – napisał abp Gądecki.

Wskaźnik waloryzacji emerytur w 2020 roku wyniósł 103,56 proc. Zdecydowano również, że minimalna podwyżka ma wynieść 70 złotych brutto (57 zł netto). Na następnych stronach wyliczenia na rękę dla przykładowych emerytur.

Waloryzacja emerytur 2020 [wyliczenia netto]. Jakie podwyżki...

Zasady podczas mszy świętych

W związku z zagrożeniem koronawirusem, Rada Stała Episkopatu wprowadziła również zasady mające obowiązywać w czasie sprawowania liturgii w kościołach.

"Kapłani i szafarze z oznakami infekcji nie mogą rozdawać Komunii Świętej" - czytamy. "Ci, którzy udzielają tego sakramentu, powinni dokładnie umyć ręce i kierować się zasadami higieny. Przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują również przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk. Cześć Krzyżowi należy oddawać bez kontaktu bezpośredniego, przez przyklęknięcie lub głęboki skłon. Należy powstrzymać się ponadto od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie. Na kratkach konfesjonałów należy założyć folie ochronne. W tym czasie rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą” - podkreślają biskupi.

Kościół od dwóch tysiącleci służy osobom chorym i potrzebującym, nawet w czasach epidemii, nie rezygnując z głoszenia Ewangelii oraz sprawowania sakramentów świętych

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera