Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mueller MKS Grudziądz z pierwszym zwycięstwem!

Sławomir Wojciechowski
Do 10. kolejki kibice Mueller MKS Grudziądz czekali na 1. zwycięstwo na zapleczu superligi. W sobotę beniaminek ograł ŚKPR Świdnica.

Mueller MKS - ŚKPR Świdnica 30:29 (11:12)
MKS: Chmurski, Goszczycki, Ziółkowski - Kostrzewa 8, Babicki 6, Janikowski 4, Wiśniewski 4, Knopik 3, Nalaskowski 2, Mrozowicz 2, Orłowski 1 oraz Piernicki, Kruszewski.

Miejscowi w 10. min. prowadzili 5:1, a w 19. już 9:2. Ostatnie 8 minut 1. części należało jednak do gości, którzy po serii 8:1 do przerwy mieli gola przewagi.

Druga połowa przyniosła kibicom wiele emocji (11:13, 18:17, 21:23, 23:25). W 56. min. gru-dziądzanie odzyskali prowadzenie (28:27). Ostatnie minuty to wymiana ciosów. Gdy wydawało się, że dojdzie do podziału punktów, równo z syreną do siatki rywali trafił Mateusz Kostrzewa. Podopieczni Jarosława Knopika i Sylwestra Ziółkowskiego opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

Wyniki: MKS - Wisła II 35:29, Sokół - Warmia 21:26, Wybrzeże - Wolsztyniak 32:21, Pomezania - MKS L. 26:31, SMS - MW 26:38, MKS P. - Spójnia 19:21.