Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Muzeum Mydła wydało pocztówki z Bydgoszczą i pieczęcią na Rok Andrzeja Szwalbego i TMMB

Justyna Tota
Justyna Tota
Zestaw dwunastu pocztówek - na każdy miesiąc Roku Andrzeja Szwalbego i TMMB - wraz z okolicznościową pieczęcią można wysłać komuś z pozdrowieniami z Bydgoszczy lub zachować dla siebie - na pamiątkę. Pojedyncze widokówki (2 zł) na dany miesiąc, jak i cały zestaw (20 zł) można nabyć w Muzeum Mydła i Historii Brudu
Zestaw dwunastu pocztówek - na każdy miesiąc Roku Andrzeja Szwalbego i TMMB - wraz z okolicznościową pieczęcią można wysłać komuś z pozdrowieniami z Bydgoszczy lub zachować dla siebie - na pamiątkę. Pojedyncze widokówki (2 zł) na dany miesiąc, jak i cały zestaw (20 zł) można nabyć w Muzeum Mydła i Historii Brudu Muzeum Mydła i Historii Brudu
Seria pocztówek (na każdy miesiąc inna) z najpiękniejszymi miejscami Bydgoszczy na fotografiach wykonanych przez pasjonatów oraz z okolicznościową pieczęcią - tak Muzeum Mydła i Historii Brudu włącza się w bydgoskie obchody Roku Andrzeja Szwalbego i Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.

Zobacz wideo: Rok 2023 w Bydgoszczy ogłoszony został rokiem Andrzeja Szwalbego.

od 16 lat

Współtwórca Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy nie ukrywa, że jest wielkim fanem wizjonera Andrzeja Szwalbego.

- Z całym zespołem Muzeum Mydła już od połowy zeszłego roku myśleliśmy o tym, jak uczcić Bydgoski Rok Andrzeja Szwalbego - przyznaje Adam Bujny.

I tak, po konsultacjach z menedżerem Starego Miasta i Śródmieścia Maciejem Bakalarczykiem, zrodził się pomysł na specjalną serię widokówek z Bydgoszczy, fotografowanej przez pasjonatów. Jednym z nich jest Waldemar Bujny, prywatnie syn pana Adama.

- Do projektu zaprosiliśmy także panią Zofię Ewę Ruprecht, jedno ze zdjęć przekazała nam również Anna Perlik. Parę ujęć jest także pracownicy naszego muzeum Kamili Załęskiej. Całość opracowała nasza kreator Marianna Matczak - mówi nam Adam Bujny.

W każdym miesiącu Roku Andrzeja Szwalbego i TMMB będzie premiera pocztówki

Każdego miesiąca swoją premierę będzie mieć pocztówka z wybranym miejscem. Jak nam zdradzono, dyskusja co do wyboru sfotografowanych miejsc Bydgoszczy była burzliwa. Nie mogło być jednak inaczej - serię widokówek w styczniu 2023 roku otwiera ta z Filharmonią Pomorską i notką o Andrzeju Szwalbe. Na luty będzie pocztówka z kajakami w bydgoskich barwach na Brdzie, widzianej z Mostu Staromiejskiego (to kadr Waldemara Bujnego).

- Rok 2023 jest także rokiem Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, któremu poświęcona jest widokówka na listopad - podpowiada nasz rozmówca.

W Muzeum Mydła i Brudu na widokówce przystawią specjalną pieczęć!

W Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie można nabyć widokówki (2 zł/sztuka), przystawiana jest też okolicznościowa pieczęć Rok Andrzeja Szwalbego i TMMB.

- Za 10 czy 20 lat będzie to wyjątkowa pamiątka - mówi Adam Bujny, dodając, że kolekcjonerzy i turyści mogą nabyć zestaw pocztówek na cały rok (20 zł).

Czy dziś ktoś jeszcze wysyła pocztówki? - pytamy. - Oj, tak! Zwiedzający, którzy już wcześniej mogli nabywać u nas zabawne muzealne kartki, zawsze pytali, czy mamy też znaczki. Tradycja wysyłania pocztówek nie zaniknęła - odpowiada Adam Bujny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto