Na forum i na drodze - wizyta ministra inwestycji i rozwoju...

  Na forum i na drodze - wizyta ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego w regionie. Odwiedził Rypin, Łubiankę i Włocławek[galeria]

  Karolina Rokitnicka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rypińskie Forum Gospodarcze odbyło się w domu kultury
  1/10
  przejdź do galerii

  Rypińskie Forum Gospodarcze odbyło się w domu kultury ©KR

  Dziś w naszym regionie gościł minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Pojawił się na Forum Gospodarczym w Rypinie, otwarciu drogi w gminie Łubianka i na konferencji prasowej we Włocławku.
  O strefach przemysłowych
  Rypińskie Forum Gospodarcze zostało zorganizowane przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz Urząd Miasta Rypin. Partnerami byli Bank Gospodarstwa Krajowego i toruński oddział Izby Przemysłowo-Handlowej. Spotkanie dotyczyło m. in. stref przemysłowych.

  - Założenie jest takie, by strefy działały w każdej gminie, by Polska była jedną wielką strefą, by przedsiębiorcy, także ci mali i średni, mogli korzystać z szerokiego wsparcia - mówił minister Jerzy Kwieciński, który sporo uwagi poświęcił realizacji rządowych programów.
  W spotkaniu uczestniczyli m. in. przedstawiciele lokalnych samorządów, firm, PSSE, BGK, IP-H i wojewoda.

  - Jestem dumny, że w naszym mieście działają firmy, które podbijają rynki europejskie, odnoszą sukcesy. Zdajemy sobie jednak sprawę jak wiele potrzeb jest do zaspokojenia, m.in. związanych z drogami czy mieszkaniami - mówił burmistrz Rypina Paweł Grzybowski.

  Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował, że w tym roku inwestycje z rządowym wsparciem realizowane są na 115 drogach w województwie o długości 264 km.

  O najważniejszych zmianach i możliwości otrzymania pomocy publicznej dla nowych projektów inwestycyjnych mówił Jacek Formela - dyrektor Działu Inwestycji Strefowych PSSE. Bartłomiej Hanas - dyrektor BGK Region Kujawsko-Pomorski zaprezentował ofertę służącą wspieraniu rozwoju społeczno-gospodarczego Polski i zrównoważonemu rozwojowi regionów. O dialogu biznes – samorząd – rząd wspomniał Zbigniew Wiśniewski - prezes rypińskiego oddziału IP-H w Toruniu. Zorganizowano także panel dyskusyjny, dotyczący m.in. oczekiwań i potrzeb przedsiębiorców.

  Droga otwarta
  Minister i wojewoda wzięli także udział w konferencji prasowej w gminie Łubianka. W obrębie miejscowości Dębiny, Przeczno, Wymysłowo nastąpiło otwarcie drogi przebudowanej w ramach rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

  Dla mediów
  We Włocławku przedstawiciele rządu pojawili się na konferencji prasowej poświęconej rozwojowi infrastruktury drogowej.


  Flesz: Mundurowi mają dość. Co dalej z naszym bezpieczeństwem?


  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej