Na mistrzostwa w lekkiej atletyce samochód zostaw w domu

  Na mistrzostwa w lekkiej atletyce samochód zostaw w domu

  (bog)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Na mistrzostwa w lekkiej atletyce samochód zostaw w domu

  ©Fot. Portal SXC

  Część komunikacji miejskiej będzie funkcjonować dziś dłużej. Natomiast w okolicy Stadionu Miejskiego pojawią się nowe miejsca parkingowe.
  Na mistrzostwa w lekkiej atletyce samochód zostaw w domu

  ©Fot. Portal SXC

  Dzisiejsze zmiany komunikacyjne:

  Dzisiejsze zmiany komunikacyjne:


  Dłużej kursować będą tramwaje:
  * linia nr 1 do godz. 23.25
  * linia nr 2 do godz. 23.20
  * linia nr 4 do godz. 23.30
  * linia nr 6 do godz. 23.35
  Dwie linie autobusowe do Fordonu:
  * F1 - od pętli "Leśne" przez Sułkowskiego, Ogińskiego, Powstańców Wielkopolskich, Wyszyńskiego, Fordońską, Kaliskiego, Akademicką, Andersa i Piłsudskiego do pętli "Nad Wisłą".
  * F2 - od pętli "Leśne" przez: Sułkowskiego, Ogińskiego, Powstańców Wielkopolskich, Wyszyńskiego, Fordońską, Kaliskiego, Akademicką, Korfantego, Twardzickiego i Pelplińską do pętli "Tatrzańskie".

  Autobusy będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach na swoich trasach.

  Zmiana trasy linii nr 75:
  * Z powodu wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ulicy Modrzewiowej - na odcinku od Sułkowskiego do Gdańskiej autobusy będą jeździć Gdańską, Czerkaską i Sułkowskiego do pętli "Leśne".  Dziś ruszają 12. Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce. Z tej okazji drogowcy wprowadzają kolejne udogodnienia dla widzów.

  Tramwaje pojadą prawie do północy

  - Przede wszystkim w dniu otwarcia imprezy wydłużymy czas funkcjonowania komunikacji miejskiej - informuje Bogumił Grenz, rzecznik prasowy bydgoskiego Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

  Dzisiejsza korekta rozkładów jazdy nie będzie jednak dotyczyć wszystkich linii, tylko tych dojeżdżających do stadionu "Zawiszy" - tramwaje nr 1, 2, 4 i 6. Pojawią się też dwa nowe połączenia autobusowe z Fordonem.

  - Zostaną uruchomione w godzinach wieczornych, po zakończeniu imprezy - informują drogowcy.

  Wszystkie te udogodnienia, łącznie z darmowymi przejazdami dla dzieci i młodzieży, mają pomóc zapełnić dziś stadion po brzegi. Równocześnie, drogowcy zachęcają do korzystania z komunikacji, bo miejsc parkingowych w okolicy stadionu jest jak na lekarstwo. A ten pomieści ponad 22 tysiące widzów.

  Parking na trawie
  Dla tych, którzy jednak postanowią przyjechać na dzisiejsze otwarcie samochodem, przygotowany zostanie nowy parking - na pasie zieleni pomiędzy torami kolejki wąskotorowej a Gdańską. Bramkę wjazdową kierowcy znajdą przy pętli tramwajowej, ale za pozostawienie swojego auta będą musieli zapłacić 3 złote za cały dzień. Parking będzie czynny od godz. 8.30 do 18 w sobotę i w niedzielę od godz. 14 do 18.
  Niestety, samochodu nie ustawimy przy Rekreacyjnej, gdzie zorganizowano pętle dla działającej od dziś linii autobusowej nr 100 (Dworzec PKP - Stadion Miejski - Leśny Park Kultury i Wypoczynku). Niedostępny będzie też ogrodzony parking przy stadionie.
  Wszystkie drogi prowadzą na stadion
  Dodatkowo drogowcy wprowadzili korektę czasu zmiany organizacji ruchu na Modrzewiowej. Ulica będzie jednokierunkową (w stronę stadionu) już o godz. 15, a nie jak informowaliśmy wcześniej o godz. 18. W jedną stronę pojedziemy też na Gdańskiej na odcinku od Powstańców Warszawy do Modrzewiowej.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018

  Wiadomości z Bydgoszczy