Nadchodzące podwyżki prądu nie muszą Cię dotyczyć! Zyskaj dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną od Vosti w woj. kujawsko-pomorskim

Materiał informacyjny Vosti

Jak uniknąć podwyżek prądu?

Fotowoltaika zdobywa w Polsce coraz większą popularność - każdy chce oszczędzać i być niezależnym od ciągłych wzrostów energii. Trzeba bowiem liczyć się z tym, że rachunki za prąd nie będą już niższe. W 2020 r. przeciętna polska rodzina wydała na energię elektryczną o 12% więcej niż w poprzednim roku, a to z pewnością nie koniec czekających nas podwyżek.

Instalacja fotowoltaiczna to rozwiązanie, które pozwala obniżyć te do minimum. Polacy to dostrzegają i coraz bardziej przekonują się do tego, że fotowoltaika to nie wydatek, a inwestycja, która zwiększa wartość nieruchomości i pozwala zabezpieczyć się na przyszłość. Najlepsze potwierdzenie? To, że panele są coraz częściej widoczne na dachach polskich domów.

vosti

Dofinasowanie na instalację fotowoltaiczną

Decydując się na zainstalowanie paneli fotowoltaicznych, warto skorzystać ze wsparcia doradcy, który przeprowadzi przez cały proces. Doświadczone firmy, takie jak np. Vosti prowadzą w imieniu Klienta cały proces, pomagając w uzyskaniu dotacji i dofinansowań.

Firma Vosti ma również podpisane porozumienie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - dzięki któremu może składać wnioski w imieniu Klienta, w tym np. na dotacje z programu „Mój Prąd”, z którego bardzo chętnie korzystają Polacy. Warto tu wspomnieć, że w ubiegłym roku, dzięki programowi można było otrzymać zwrot do 50 proc. kosztów instalacji, przy maksymalnej kwocie dofinansowania 5000 zł.

Nowa odsłona Programu ,,Mój Prąd 3.0” rusza w lipcu 2021 r., a o dofinansowanie mogą starać się osoby, które założyły instalację fotowoltaiczną po 1 lutego 2020 r. Dlatego warto już teraz podjąć decyzję o realizacji instalacji fotowoltaicznej i skontaktować się z firmą, która oferuje pełne wsparcie na każdym etapie i prowadzi Klienta przez cały proces formalności. Warto również pamiętać, że w tym roku program ,,Mój Prąd” będzie obejmował prawdopodobnie także dodatkowe komponenty, takie jak ładowarki do samochodów elektrycznych czy magazyny energii – to ważna informacja dla tych, którzy myślą perspektywicznie.

vosti

Klienci, którzy oprócz dotacji chcieliby skorzystać z innych sposobów sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej mogą także sięgnąć np. po kredyt. Firma Vosti, dzięki współpracy z największymi polskimi bankami, oferuje bardzo atrakcyjne warunki finansowania. Wszystko odbywa się na jasnych i klarownych zasadach, bez ukrytych kosztów.

Co więcej, panele fotowoltaiczne można odliczyć także w rocznym zeznaniu podatkowym w ramach ulgi termomodernizacyjnej - maksymalna kwota do odliczenia to aż 53 000 zł.

vosti

Indywidualnie zaprojektowana mikroelektrownia słoneczna

Instalacja fotowoltaiczna rzeczywiście przynosi wiele wymiernych korzyści i pozwala cieszyć się praktycznie bezpłatnym prądem. Jest jednak jeden warunek – aby być pewnym, że jest zainstalowana w profesjonalny sposób, powinna być zaprojektowana indywidualnie i zainstalowana przez wykwalifikowanych fachowców. Prawidłowo zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna, wykonana z markowych komponentów wysokiej jakości, jest praktycznie bezobsługowa i bezawaryjna.

Dlatego w kwestii wyboru wykonawcy warto postawić na doświadczoną i rzetelną firmę, która funkcjonuje od lat na rynku, taką jak np. Vosti. Profesjonalni doradcy przeprowadzą bezpłatną konsultację, sprawdzą miejsce pod montaż i zaproponują instalacje dopasowaną do potrzeb użytkowników i ich zużycia prądu.

Wybierając sprawdzoną firmę jesteśmy również pewni, że w przypadku np. chęci rozbudowy instalacji będziemy mieli zawsze możliwość szybkiego skontaktowania się i uzyskania wsparcia technicznego czy konsultacji. Vosti posiada także siatkę serwisantów, którzy obsługują Klientów na terenie całej Polski.

Dla przezornych – ubezpieczenie fotowoltaiki

W ostatnim czasie niektóre wiodące firmy zdecydowały się na wprowadzenie nowej usługi – ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznej. To dobre rozwiązanie, dzięki któremu właściciele fotowoltaiki są zabezpieczeni przed skutkami uszkodzenia paneli np. w wyniku np. zalania, aktów wandalizmu czy innych wydarzeń losowych. Vosti oferuje wyjątkową 24-miesięczną ochronę ubezpieczeniową dla nowych Klientów Indywidualnych. Ta specjalna oferta powstała razem z Towarzystwem Ubezpieczeniowym UNIQA, jedną z wiodących i cieszących się dużym zaufaniem firm ubezpieczeniowych.

Sprawdź jak skorzystać z dotacji “Mój Prąd 3.0” i umów się na bezpłatny audyt już dziś!
Marcin Leśniewski, Kierownik Oddziału Vosti Toruń
tel. 508 818 343
e-mail: [email protected]