Nadeszła prawdziwa zima, co z autem?

Materiał informacyjny REISKI AUTO SP. Z O. O.
Nadeszła prawdziwa zima, co z autem? Zimowe warunki to wyzwanie nie tylko dla kierowców, ale i samego samochodu. Sprawdź jakie problemy mogą Ciebie spotkać.

Multi-Salon Reiski przygotował przewodnik po zimowych problemach wraz z radami jak ich uniknąć.

1. Akumulator musi być naładowany

Gdy temperatura na zewnątrz spada do 0, akumulator traci nawet 20% swojej efektywności. Sprawdź poziom naładowania akumulatora.
Jeżeli akumulator nie będzie w pełni naładowany z Twojej podróży nici.

2. Zamarznięte zamki i drzwi

Prawdziwa zmora kierowców, kiedy po mroźnej nocy zamarzają zamki. Warto zabezpiecz się w odmrażacz do zamków, a uszczelki zakonserwować płynem.

3. Opony zimowe

Nie czekaj ze zmiana opon na pojawienie się śniegu. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo jak i innych na drodze.
Dodatkowo w okresie zimowym częściej sprawdzaj ciśnienie w oponach. Ciśnienie spada w niższej temperaturze, a to skutkuje gorszą przyczepnością, dłuższą drogą hamowania, większym zużyciem paliwa, a nawet ryzykiem uszkodzenia ogumienia.

4. Płyn do spryskiwaczy

Znasz ten moment, kiedy chcesz oczyścić szybę zimą i spryskujesz ją letnim płynem do spryskiwaczy? Co uzyskujesz oprócz zamarzniętej szyby? Zdarza się, że zamarznięty płyn letni zwiększa swoją objętość i niszczy zbiornik oraz węże. Koniecznie jest wtedy udrożnienie układu spryskiwaczy.

5. Czas to pieniądz

Jazda samochodem zima ma swoje plusy jak i minusy. Te ostatnie to czas. Powinniśmy poświecić dodatkowe minuty na odśnieżanie, poranny rozruch auta lub wolniejsza jazdę ze względu na „szklankę na drodze”

Nie daj się zaskoczyć mrozom. Zastosuj tych kilka rad, a będziesz mógł się cieszyć jazdą na co dzień. Pamiętaj, że zawsze możesz spotkać się z doradcami Multi-Salonu Reiski.
www.reiski.pl