NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCY JEST DRUGI CZŁOWIEK

Artykuł sponsorowany przez Wyższe Szkoły Bankowe
Edyta Sositko - uczestniczka programu MBA w WSB w Toruniu
Edyta Sositko - uczestniczka programu MBA w WSB w Toruniu

Co Panią motywuje?

Motywują mnie moje marzenia, cel, który chcę osiągnąć, jakkolwiek to brzmi. Oczywiście nie zawsze są to marzenia wielkie, do których dąży się wiele lat lub całe życie. Czasem to po prostu zawodowe cele – lepsze, bardziej prestiżowe stanowisko, kolejny trudny projekt. Po prostu – motywuje mnie osiągnięcie celu, który sobie wyznaczyłam, niezależnie od tego, czy dotyczy on kwestii prywatnych, czy zawodowych. Dążę do niego wszelkimi drogami, spełniam marzenia, nie zrażam się niepowodzeniami. Motywują mnie też sukcesy innych, ciekawią drogi, które przeszli, i doświadczenie, jakie zebrali. Dzięki temu możemy się od nich uczyć, spojrzeć na problem z innej perspektywy, posłuchać rozwiązań, na które sami byśmy nie wpadli.

Co Panią inspiruje?

Najbardziej inspirujący dla mnie jest drugi człowiek, niewyczerpane źródło energii i pomysłów. Ludzie, których spotykam, bardzo wiele wnoszą do mojej codzienności, przyczyniają się do zmian, niezwykle często wpływają na zmianę decyzji. Ich działania i słowa są dla mnie ważne, z obserwacji drugiego człowieka można się wiele nauczyć. Często kołaczą mi się po głowie słowa mówiące o tym, że człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, a przez to, kim jest i czym dzieli się z innymi. Staram się zawsze o tym pamiętać i otaczać się ludźmi, dla których wartościami są budowanie siebie, rozwój oraz dzielenie się tym i inspirowanie innych.

Dlaczego wybrała Pani MBA?

Studia MBA to dla mnie w pewnym sensie synonim mojego osobistego sukcesu. Studia nie tylko dają możliwość zdobycia wiedzy, ale również możliwość spotkania osób z podobnymi problemami zawodowymi, osób dla mnie inspirujących, od których mogę się uczyć. Potrzebowałam tych spotkań i intensywnego programu, który będzie połączeniem teorii i praktyki. Oprócz tego studia ugruntowały we mnie wiedzę i przekonania, które zdobywałam przez lata, choć niektóre były często intuicyjne. Mogę dziś śmiało powiedzieć, ze wykułam w sobie przekonanie, także opierając się na doświadczeniu innych, co jest dla mnie najważniejsze w biznesie – relacje, kompetencje, szacunek i pozytywne nastawienie, partnerstwo i zaufanie. To nie są dla mnie puste słowa, ale wartości, którymi naprawdę chcę się kierować w życiu zawodowym.

Dodaj ogłoszenie