0 1 połowa

Liverpool FC

0

0 1 połowa

• Napoli lepsze od Liverpoolu w szlagierze drugiej kolejki. Ekipa z Neapolu zwycięstwo zapewniła sobie niemal w ostatniej chwili. W doliczonym czasie gry Allisona pokonał Lorenzo Insigne. Napoli z czterema punktami objęło prowadzenie w grupie C.

• Koniec spotkania! Napoli zwycięża Liverpool 1:0!

• Jose Calllejon wyprzedził Robertson i znakomicie zagrał wzdłuż bramki. Tam na wślizgu piłkę do siatki wpakował Lorenzo Insigne.

• GOOOOOOOOOL! LORENZO INSIGNE! 1:0 DLA NAPOLI!

• Arbiter Viktor Kassai doliczył trzy minuty do drugiej części gry.

• Daniel Sturridge zmienił Sadio Mane.

• Piłka w kierunku Mohameda Salaha. Skutecznie wślizgiem poza polem karnym interweniował Ospina.

• Powinno być 1:0 dla Napoli! Simone Verdi dorzucił piłkę na piąty metr. Tam nogę dostawił Dries Mertens, ale futbolówka trafiła w poprzeczkę!

• Piotr Zieliński pojawia się na murawie w miejsce Marka Hamsika.

• Fabinho wszedł na boisko w miejsce Roberto Firmino.

• Jose Callejon silnie uderzył z ostrego kąta! Stojący tuż przed linią bramkową Joe Gomez wybił futbolówkę nieuchronnie zmierzającą do siatki!

• Dries Mertens odegrał do Jose Callejona, a Hiszpan przegrał pojedynek z Alissonem. Arbiter zasygnalizował pozycję spaloną. Liniowy podjął jednak błędną decyzję. Nie było ofsajdu w tej sytuacji.

• Uderzał na bramkę Alissona zza pola karnego Simone Verdi. Włoski zawodnik nieczysto trafił w piłkę.

• Simon Verdi opuścił boisko. W jego miejsce na murawie zameldował się Fabian Ruiz.

• Boisko opuszcza Arkadiusz Milik. Polaka zastąpił Dries Mertens.

• Po rzucie rożnym piłka ostatecznie trafiła do Mohameda Salaha. Silny strzał Egipcjanina minął słupek bramki Ospiny.

• Mohamed Salah przejął piłkę w polu karnym Napoli. Natycmiast doskoczyli do niego obrońcy gospodarzy i napastnik The Reds nie zdołał oddać strzału.

• Lorenzo Insigne wycofał przed pole karne do Arkadiusza Milika. Polak nieczysto trafił w piłkę, dlatego jego strzał był kompletnie nieudany.

• W dogodnej sytuacji strzeleckiej znalazł się Fabian Ruiz. Pomocnik Napoli niepotrzebnie dryblował i po chwili stracił piłkę.

• Szybko wymienili piłkę gracze Napoli. Mario Rui z lewej strony odgrywał do Lorenzo Insigne. Sytuacyjny strzał Włocha został zablokowany

• Marek Hamsik znakomicie przerzucił piłkę do Mario Rui. Ten jednak niedokładnie dośrodkował w pole karne.

• Arkadiusz Milik dostał piłkę od Lorenzo Insigne i natychmiast uderzył lewą nogą. Piłka jeszcze skozłowała przed Alissonem, przez co sprawiła mu sporo problemów. Sytuację wyjaśnił Joe Gomez.

• Roberto Firmino zagrywał w kierunku wbiegającego w pole karne Salaha. Egipcjanin pokazywał, że był przytrzymywany. Viktor Kassai nie dostrzegł przewinienia.

• Druga połowa już się rozpoczęła. Od środka gracze Napoli!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy w Neapolu bez bramek.

• Ostre wejście Jamesa Milnera w nogę Allana. Zasłużona żółta kartka.

• Marek Hamsik świetnie podawał do Jose Callejona. Hiszpan złapany na minimalnym ofsajdzie.

• Cztery minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy. Wszystko przez dłuższą przerwę spowodowaną urazem Naby'ego Keity.

• Po wrzutce Jose Callejona z rzutu wolnego na pozycji spalonej zostało złapanych aż trzech zawodników Napoli, w tym Arkadiusz Milik.

• Andrew Robertson minął gracza Napoli i dośrodkował w pole karne. Odbita piłka trafiła do Mohameda Salaha. Egipcjanin uderzył na bramkę, ale został zablokowany.

• Ostre wstrzelenie piłki przez Trenta Alexandra-Arnolda. David Ospina skutecznie piąstkował, przy okazji taranując Raula Albiola.

• Arkadiusz Milik otrzymał podanie w polu karnym. Polak przyjął piłkę stojąc tyłem do bramki, obrócił się i silnie uderzył pod poprzeczkę. Alisson nie dał się jednak zaskoczyć!

• Prosta strata Liverpoolu przy wyprowadzeniu piłki. Jose Callejon próbował prostopadle zagrać do wbiegającego w pole karne Lorenzo Insigne, ale ten przy asyście obrońcy nie zdołał przejąć futbolówki.

• Bardzo niedokładnie uderzył Georginio Wijnaldum na bramkę Davida Ospiny. To nie jest najlepszy fragment meczu.

• Kalidou Koulibaly ruszył odważnie lewą stroną. Walczył do końca o piłkę, ale nieprzepisowo zaatakował nogi Alexandra-Arnolda. Arbiter pokazał Senegalczykowi żółtą kartkę.

• Gwinejczyk opuścił boisko i już na nie nie wróci. Jordan Henderson zmienia Naby'ego Keitę.

• Przerwa w grze. Naby Keita opatrywany przez masażystów. Wydaje się, ze to poważniejszy uraz.

• Lorenzo Insigne zdecydował się na strzał z dystansu wewnętrzną częścią stopy w kierunku dalszego słupka. Uderzenie wyraźnie niecelne.

• Akcja Arkadiusza Milika. Interweniował Virgil van Dijk, który wybił futbolówkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z kornera nie było zagrożenia pod bramką The Reds.

• Jose Callejon świetnie uruchomił Lorenzo Insigne. Włoch uderzył silnie po ziemi po dalszym rogu. Pomylił się minimalnie.

• Roberto Firmino w polu karnym do Mohameda Salaha. Ten odgrywał wzdłuż bramki, ale nie było tam nikogo z jego partnerów.

• Podanie w kierunku Sadio Mane. Gwizdek arbitra przerwał akcję. Jeśli w tej sytuacji był spalony, to minimalny.

• Nikola Maksimović ucierpiał w starciu z Sadio Mane. Serb wraca na boisko.

• Pierwszy atak Liverpoolu. Raul Albiol przeciął długie podanie, które było adresowane do Roberto Firmino.

• Pierwszy gwizdek Viktora Kassaia. Od środka boiska zaczęli The Reds!

• Napoli do meczu z Liverpoolem przystępuje ze świadomością, że kolejna strata punktów może mocno skomplikować sytuację w silnej grupie C. Zwłaszcza, że w innym rozegranym już grupowym meczu 2. kolejki Paris Saint-Germain zdemolowało Crvenę Zvezdę Belgrad 6:1.

• Rezerwowi Liverpool: Simon Mignolet, Dejan Lovren, Alberto Moreno, Fabinho, Jordan Henderson, Xherdan Shaqiri, Daniel Sturridge.

• Rezerwowi Napoli: Orestis Karnezis, Amadou Diawara, Elseid Hysaj, Simone Rog, Piotr Zieliński, Simone Verdi, Dries Mertens.

• Napoli ma za sobą pierwsze spotkanie w fazie grupowej LM. Na inaugurację zespół Zielińskiego i Milika tylko zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Crveną Zvezdą Belgrad, co w szeregach włoskiej drużyny odebrane zostało jako małe rozczarowanie. Zdecydowanie lepiej, na tle trudnego rywala - Paris Saint-Germain, wypadli piłkarze z Liverpoolu. Po arcyciekawym boju pokonali francuskiego potentata 3:2.

• W hicie 2. kolejki Ligi Mistrzów na Stadio San Paolo Napoli zmierzy się z finalistą poprzedniej edycji Ligi Mistrzów - Liverpoolem. W wyjściowym składzie ekipy z Neapolu wystąpi Arkadiusz Milik. Piotr Zieliński najprawdopodobniej otrzyma szansę w drugiej połowie.