Nasza e-Szkoła: dobry pomysł w odpowiednim czasie

Artykuł sponsorowany
Ekipa techniczna, odpowiedzialna za realizację lekcji w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej.Od lewej: Łukasz Ernestowicz, Leszek Sienkiewicz, Maciej Frankowski, Zbigniew Ronowski
Ekipa techniczna, odpowiedzialna za realizację lekcji w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej.Od lewej: Łukasz Ernestowicz, Leszek Sienkiewicz, Maciej Frankowski, Zbigniew Ronowski

- Na sukces Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej złożyły się przemyślana koncepcja, sprawna organizacja oraz solidna praca i profesjonalizm prowadzących zajęcia nauczycieli, a także osób odpowiedzialnych za transmisję i rejestrację lekcji. Cieszę się, że nasza e-Szkoła nie zamyka się na wakacje. Jestem też przekonany, że spotkamy się z nią po wznowieniu regularnych zajęć jesienią – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Decyzja o uruchomieniu e-Szkoły zapadła krótko po zawieszeniu zajęć w szkołach, pierwszą lekcję transmitowaliśmy już 16 marca. Przez 14 tygodni przeprowadziliśmy 850 zajęć, które obejrzało 2,5 miliona osób. Nasz kanał na You Tube subskrybuje 14 tysięcy osób, mamy 8 tysięcy obserwatorów na Facebooku.

Dwa studia, z których nadawane były zajęcia, ulokowaliśmy w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, które koordynowało projekt. Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiadała marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio.

Sławomir Żebrowski – dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu i koordynator Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej

Do współpracy zaangażowaliśmy 35 nauczycieli specjalistów z całego regionu, którym niestraszne okazały kamery, mikrofony i trudne pytania uczniów. Powstała biblioteczka zarejestrowanych zajęć z opisami ułatwiającymi wyszukiwanie.

Udowodniliśmy, że online można poprowadzić lekcje wychowania fizycznego, spotkania z psychologiem, a nawet rekolekcje. W setną rocznicę urodzin patrona województwa, świętego Jana Pawła II, odbyły się warsztaty poświęcone jego postaci; na Święto Województwa przygotowaliśmy lekcje na temat samorządu i samorządności, a także historii i przyrody regionu. Na kanale e-Szkoły transmitowaliśmy również koncerty grup młodzieżowych i recital księdza Dawida Wasilewskiego, naszego nauczyciela religii.

Największym zainteresowaniem cieszyły się lekcje przygotowujące do egzaminów tegorocznych maturzystów i ósmoklasistów. Rekordową popularność (ponad 31 tysięcy wyświetleń) miała lekcja powtórkowa z gramatyki języka angielskiego dla ósmoklasistów. Nasze e-lekcje oglądali nie tylko uczniowie kujawsko-pomorskich szkół, ale też młodzież z innych regionów Polski, a nawet z zagranicy. Otrzymywaliśmy pozdrowienia m.in. od młodzieży z USA, Wielkiej Brytanii, Egiptu i Australii.

Czesław Ficner, dyrektor Departamentu Edukacji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, spiritus movens Kujawsko-Pomorskiej Szkoły

Dla tych, którzy polubili e-Szkołę mamy, dobrą wiadomość - od lipca ruszamy z programem wakacyjnym. Przygotowujemy ofertę, która pozwoli rozwinąć wiedzę o regionie, poznać dziedzictwo i kulturę Kujaw i Pomorza. Więcej szczegółów już wkrótce na kujawsko-pomorskie.pl.

e-Szkoła w liczbach:
• 850 e-lekcji
• 35 nauczycieli
• 14 tygodni nauki
• 2,5 miliona wyświetleń
• średnio 3 tysiące wyświetleń każdej lekcji
• 40 tysięcy reakcji i komentarzy
• 76 zadanych prac domowych.

Oni stoją za sukcesem Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej


Anna Berent - nauczycielka matematyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Brodnicy

Lidia Bęben - polonistka w Szkole Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Anna Borkowska - nauczycielka biologii i języka angielskiego w Zespole Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu

Bożena Brudka-Gniadkowska – nauczycielka chemii w X Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu

Magdalena Budzyńska - nauczycielka matematyki i języka niemieckiego w Szkole Podstawowej im. F. Chopina w Turznie (powiat toruński) i nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 w Toruniu

Hanna Bukowska - nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 18 w Toruniu

Maciej Doksa - nauczyciel języka angielskiego w X Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu

Marcin Empel - nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w X Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu

Aleksandra Gawinecka - psycholog w X Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu

Tomasz Grzybowski - nauczyciel fizyki i chemii w Szkole Podstawowej nr 4 w Toruniu

Julia Idziak - nauczycielka biologii i chemii w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim (powiat golubsko-dobrzyński)

Monika Klimek – nauczycielka geografii w I Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu

Aleksandra Kowalska - nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 8 w Toruniu

Mariusz Krzemiński - nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Grzybnie (gmina Unisław) oraz rytmiki i języka angielskiego w Przedszkolu Zielony Zakątek w Unisławiu (powiat chełmiński)

Elżbieta Kwiecińska – nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 35 w Toruniu

Bożena Laskowska – polonistka w Szkole Podstawowej nr 5 we Włocławku

Magdalena Lutowska – nauczycielka biologii w X Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu

Tomasz Masłowski - nauczyciel matematyki w X Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu

Anna Molenda - polonistka w V Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu

Zbigniew Milkiewicz – nauczyciel historii w X Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu

Zuzanna Niedzielska - nauczycielka fizyki w X Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu

Małgorzata Piątek - nauczycielka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 10 w Toruniu, doradca metodyczny w Toruńskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli.

Marzena Pucek - nauczycielka geografii i przyrody w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Brodnicy

Krzysztof Rochowicz - astrofizyk, wykładowca w Katedrze Dydaktyki Fizyki UMK, specjalista w dziedzinie nauczania przedmiotów przyrodniczych w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Anna Schmelter - nauczycielka języka niemieckiego w IV Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu

Jolanta Serocka - polonistka w X Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu i doradca metodyczny w Toruńskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli

Bogdan Sobczuk - nauczyciel fizyki i informatyki w X Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu i Technikum Towarzystwa Edukacji Bankowej w Toruniu

Marcin Spryszyński - nauczyciel matematyki w X Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu.

Karolina Szostak-Lubomska – polonistka w Szkole Podstawowej nr 35 w Toruniu

Agnieszka Tarnawska - nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 2 we Włocławku

Dawid Wasilewski - katecheta w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu

Szymon Wiśniewski - nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu

Katarzyna Zajączkowska - nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 32 w Toruniu

Monika Zalewska - nauczycielka języka angielskiego w X Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3