Biedronka nie ma z tym nic wspólnego!

Oszuści proponują w sieci bon o wartości 50 zł w zamian za wykonanie przelewu w wysokości 5 zł. Jest to kampania phishingowa, która ma na celu wyłudzenie danych do kont bankowych - ostrzega portal Bankier.pl.

O szkodliwej kampanii poinformował Zespół CERT Polska. Jak informuje Bankier.pl, przestępcy posługują się domeną bony-biedronka.com, pod którą znajduje się strona internetowa przypominająca oficjalną stronę sieci sklepów. Jednak Biedronka nie ma nic wspólnego z krążącą w sieci akcją. Adres strony mógłby nie budzić podejrzeń, gdyby nie fakt, że sklep w rzeczywistości korzysta z domeny ".pl".

Bankier wyjaśnia, jak to działa. Ktoś, kto wejdzie na fałszywą stronę, jest zachęcany do kupna w ramach specjalnej oferty bonu o wartości 50 zł na zakupy w sieci Biedronka. Po kliknięciu w bander reklamowy, jest przenoszony na stronę podszywającą się pod serwis Dotpay, a następnie proszony o wykonanie przelewu na kwotę 5 zł, ponieważ tyle kosztuje bon zniżkowy. Bramka tradycyjnie prosi o wybranie banku właściwego dla użytkownika i prezentuje podrobiony formularz logowania. Niczego nieświadoma ofiara wpisuje swój login i hasło w celu wykonania przelewu, tyle tylko, że na numer konta oszustów.

Źródło: Bankier.pl

Podobne wątki:

Pracownicy Biedronki chodzili z Holterami. Sieć sprawdzała, jak ciężko pracują

Zarobki w Biedronce 2018. Ile zarabia kasjer w Biedronce, Lidlu, Tesco, Auchan w 2018? Biedronka podnosi pensje! [ZAROBKI W SUPERMARKETACH]

Tak pracownicy Biedronki spędzają wolne niedziele. To wideo robi furorę w sieci