Nie zwlekajmy, szczepmy się, razem możemy więcej!

Materiał informacyjny Gmina Wielgie
Im więcej zaszczepionych osób, tym bardziej jesteśmy chronieni. Dzięki odporności zbiorowej szczepienie chroni nie tylko osobę, która przyjęła preparat, ale też najsłabszych, którzy z powodu różnych przeciwwskazań zaszczepić się nie mogą. Szczepiąc się możemy szybciej powrócić do normalności.

Zgodnie z wytycznymi Wojewody Kujawsko-Pomorskiego od 15 stycznia 2021 r. uruchamia się INFOLINIĘ na terenie każdej gminy dot. organizacji transportu dla mieszkańców gmin do punktu szczepień - dotyczy osób niepełnosprawnych i osób, które nie będą mogły samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień.

Pacjenci w trakcie procedury rejestracji za pośrednictwem infolinii 989 lub e/rejestracji otrzymają informację, że jeżeli spełniają określone kryteria uprawniające do transportu na szczepienie:

✔ posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z wymienionymi schorzeniami;
✔ mają trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień)

mogą zgłosić potrzebę organizacji transportu dzwoniąc na wskazany numer telefonu infolinii 573 491 850 obsługiwanej przez Gminę Wielgie, a gmina zorganizuje w przypadkach uzasadnionych dowóz do najbliższego punktu szczepień. Potrzebę taką należy zgłosić odpowiednio wcześniej przed wyznaczoną wizytą szczepień. Infolinia ta dotycz mieszkańców Gminy Wielgie.

Mieszkaniec składa oświadczenie, że nie ma możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień bądź dysponuje orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności (może zostać poproszony przez gminę o okazanie orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności).

WAŻNE: Infolinia funkcjonuje w dni robocze, w godzinach 8:00 – 15:00.

Przypomnijmy, że na szczepienie rejestrować się można na trzy sposoby:

1. poprzez specjalnie uruchomioną infolinię Narodowego Programu Szczepień:

989 lub 22 62 62 989;

2. bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego, czyli w POZ (Podstawowa Opieka Zdrowotna);

3. zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl (IKP) – rejestrując się tym sposobem musisz mieć profil zaufany.

Informacje dotyczących szczepień ochronnych można znaleźć na stronie internetowej:
https://www.gov.pl/web/szczepimysie.

Przypominamy dane dotyczące punktów szczepień na terenie gminy Wielgie:

✗ Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Mój Lekarz” Jolanta Mado-Kuna, ul. Starowiejska 10, 87-603 Wielgie, tel. 54 289 71 18,
✗ Centrum Diagnostyczno-lecznicze „Barska” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Starowiejska 87, 87-603 Wielgie, tel. 054 282 04 09.

DBAJ O ZDROWIE SWOJE I INNYCH

- ZASZCZEP SIĘ.

Gmina Wielgie zaprasza na imprezy plenerowe przy okazji których każdy będzie mógł uzyskać informacje dotyczące szczepień przeciwko COVID-19

➔ 8 sierpnia o godzinie 14:00 są to wyścigi zaprzęgów parokonnych w zespole dworsko parkowym w Wielgiem,
➔ 20 sierpnia Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wielgie Przyszłość Organizuje wyjazd dla członków i mieszkańców na festiwal światła w Toruniu „Bella Skyway” – zapisy prowadzi ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie,
➔ 22 sierpnia o godzinie 17:00 odbędzie się „RODZINNY FESTIWAL BIEGOWY” na Orliku. Zapraszamy dzieci i dorosłych, biegi odbywać się będą w każdej kategorii wiekowej na poszczególnych dystansach oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.
➔ 4 września Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wielgie Przyszłość organizuje wyjazd na targi roślin „Dzień dla hobbysty” w Warszawie – zapisy prowadzi ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie.

Nie zwlekajmy, szczepmy się, razem możemy więcej!
Dodaj ogłoszenie