Niedługo kino "Polonia" przestanie straszyć. Ruszyła budowa...

  Niedługo kino "Polonia" przestanie straszyć. Ruszyła budowa przy Krasińskiego 23

  MSZ

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Kiedyś kino "Polonia" wkrótce "Rubinowy dom"

  Kiedyś kino "Polonia" wkrótce "Rubinowy dom" ©Materiały inwestora

  Budynek po dawnym kinie “Polonia" zmieni się w apartamentowiec “Rubinowy dom". Aluminiowe ogrodzenie i zniszczone mury kina zastąpi luksusowy budynek mieszkalny. Cena za metr kwadratowy będzie wahała się od 6 do 6,5 tys. złotych.
  Kiedyś kino "Polonia" wkrótce "Rubinowy dom"

  Kiedyś kino "Polonia" wkrótce "Rubinowy dom" ©Materiały inwestora

  Właścicielem budynku na rogu ulicy Zygmunta Krasińskiego i Stanisława Staszica w Bydgoszczy jest firma “Capital Park". Przebudowa kina miała rozpocząć się już 2 lata temu, ale stanęła w miejscu.

  - W 2008 roku większość inwestycji została wyhamowana - mówi Artur Pietraszewski, dyrektor marketingu i sprzedaży w spółce Capital Park. - Było to związane z kryzysem na rynku nieruchomości - wyjaśnia.

  Przez ten czas w murach dawnego kina, jak i dookoła budynku działo się niewiele. Aluminiowe ogrodzenie, straszyło jedynie przechodniów.

  - W roku akademickim mam zajęcia przy rondzie Jagiellonów - mówi Katarzyna Suwała, studentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. - Ulicą Staszica przechodzę codziennie. Czasami bywa tu naprawdę wąsko, szczególnie, gdy na chodniku stoją zaparkowane samochody. Aluminiowe ogrodzenie też nie wydaje się być zbyt solidne, ani też estetyczne - dodaje.

  Czytelnikom “Pomorskiej" możemy również przypomnieć, że ostatni seans w “Poloni" odbył się 31 marca 2003 roku. Później dzierżawcy obiektu próbowali reaktywować działalność, ale skończyło się tylko na planach.

  W tym roku prace budowlane w końcu ruszyły i potrwają przez 1,5 roku.

  - W tej chwili mamy ożywienie na rynku nieruchomości, a spółka Capital Park nie zrezygnowała z inwestycji w Bydgoszczy - mówi Pietraszewski. - W połowie lipca ruszyła regularna budowa przy ul. Krasińskiego. Jest to budowa o charakterze komercyjno-inwestycyjnym. Powstanie 15 apartamentów, jedno- lub dwupoziomowych o powierzchni od 43 do 135 metrów kwadratowych. Obiekt będzie miał charakter zamknięty. Dla przyszłych właścicieli mieszkań planujemy również 9 miejsc postojowych.

  - Cena za metr kwadratowy będzie wahała się od 6 do 6,5 tys. złotych - mówi Artur Pietraszewski.

  Elewacja budynku będzie nawiązywała do charakteru kamienic w Śródmieściu. Budynek przyjmie nazwę “Rubinowy dom" , a nazwa “Polonia" odejdzie do lamusa, choć szkoda.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018

  Wiadomości z Bydgoszczy