Niedziele handlowe - listopad 2018 r. W dwie niedziele w tym miesiącu obowiązuje zakaz handlu, w dwie pozostałe sklepy będą otwarte. Sprawdź daty niedziel handlowych w listopadzie. Piszemy również, które sklepy i placówki handlowe mogą prowadzić sprzedaż w dni z zakazem handlu [niedziele bez handlu - daty, lista]

Niedziele handlowe. W listopadzie 2018 roku wypadają 4 niedziele, sprawdź, które sklepy będą zamknięte. Ustawa o zakazie handlu obowiązuje od marca 2019 roku i wprowadza szereg obostrzeń dla handlarzy. Jeśli jednak nie przywykliście do niedziel z zakazem handlu, to lepiej zróbcie to szybko. Od 2019 roku przepisy wprowadzą jeszcze więcej dni bez handlu.


Zakaz handlu w niedzielę. Niektórzy już zacierają ręce - zobacz wideo.

Niedziele handlowe - listopad 2018

W 2019 roku już tylko w ostatnią niedzielę miesiąca będzie można prowadzić sprzedaż. Od 1 stycznia 2020 roku w Polsce będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku. Chodzi trzy przedświąteczne niedziele oraz ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, czyli wtedy gdy sklepy organizują wyprzedaże. Zgodnie z przepisami za złamanie zakazu handlu w niedzielę, właściciel sklepu może zapłacić od 1000 do 10000 zł kary.

Zobacz również:
NIEDZIELE HANDLOWE 2018. Lista wszystkich niedziel

Niedziele z zakazem handlu - listopad 2018 kiedy sklepy będą zamknięte?

W listopadzie 2018 mamy cztery niedziele. Zgodnie z zasadami przyjętymi w ustawie - pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca jest handlowa. W pozostałe obowiązuje zakaz handlu.

  • niedziela, 4 listopada (handlowa)
  • niedziela, 11 listopada (zakaz handlu)
  • niedziela, 18 listopada (zakaz handlu)
  • niedziela, 25 listopada (handlowa)

Chociaż w dwie niedziele obowiązuje zakaz sprzedaży, to ustawa wymienia długą listę sklepów i placówek handlowych, które mogą być otwarte również w niedziele bez handlu. Gdzie zatem zrobić zakupy, gdy zabraknie pieczywa, cukru, mąki, pieluch? Listę sklepów, które wymienia ustawa znajdziesz w poniższej galerii:

W jakie niedziele w listopadzie 2018 obowiązuje zakaz handlu. Które niedziele są handlowe?

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę i niektóre święta obowiązuje od marca 2018 roku. Dotyczy również prowadzenia handlu 24 grudnia i w sobotę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy. Zakupów nie zrobimy więc nie tylko w wyznaczone niedziele i święta, ale również po godzinie 14.00 w Wigilię, 24 grudnia, oraz w Wielką Sobotę.