Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zrozumieli, jak wiele mają

fa
fa
Niepełnosprawni uczestnicy konkursu Fundacji Arka spotkali się w Pieczyskach. Plonem tego wydarzenia jest niezwykła książka oraz wystawa zdjęć.
Czytaj też:
» Władze a organizacje pozarządowe

„Zrozumiałam, ile mam”, „Dotarło do mnie, po co żyję”, „Ja nie czekam na przełomy, sama je odnajduję…” – tak napisali uczestnicy ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Przełom – się”.
„Przełom – się” to VII ogólnopolski konkurs literacki zorganizowany przez Fundację Arka Bydgoszcz, na który odpowiedziało 106 uczestników z całej Polski. Ich prace oceniła kapituła, w której obok dziennikarzy zasiadł lekarz i psycholog. Podsumowanie wydarzenia, połączone z wręczeniem pokonkursowej książki, odbyło się 11 października w Pieczyskach koło Bydgoszczy.

„Przełom – się” to wydawnictwo wyjątkowe. Zawiera m.in. historię kobiety pragnącej miłości, a oszukanej przez poznanych za pomocą Internetu mężczyzn; relacje dorosłych, którzy przez lata nosili w sobie traumę dzieciństwa, odrzuconych przez rodziców i oddanych do domów dziecka; ludzi, których niespodziewanie dotknęła nieuleczalna choroba. Oni wszyscy odważyli się powiedzieć światu o przełomach, których doznali, a które pozwoliły im zrozumieć, ile jeszcze mają czy po co żyją i nie czekać na przełomy, ale samemu je odnajdywać.

– Ta książka powinna być obowiązkową lekturą na studiach psychologicznych i pedagogicznych, bo zawiera takie mądrości, których student nigdzie nie znajdzie, tylko w prawdziwych ludzkich historiach – powiedziała psycholog Anna Strojny.

Książka „Przełom – się” jest siódmym wydawnictwem Fundacji Arka, ale pierwszym profesjonalnym, oznaczonym numerem ISBN. W czasie spotkania w Pieczyskach, promocji książki towarzyszyły warsztaty fotograficzne Janusza Michalskiego z Bydgoszczy, aktorskie – Zbigniewa Wróbla z Teatru Śląskiego w Katowicach i dziennikarskie – Hanny Kaup z Gorzowa Wlkp. Efekty pracy organizatorzy konkursu planują pokazać w mediach, bo autorami tych niezwykłych opowieści, aktorami i modelami prezentowanymi na fotografiach są osoby niepełnosprawne, które chcą przełamywać bariery dzielące ich świat od świata ludzi zdrowych.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto