Normobaria. Komora normobaryczna

Materiał informacyjny PRZEDSIĘBIORSTWA PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWEGO "ZALMET" SPÓŁKA JAWNA W.M.P. ZALEŚKIEWICZ

Normobaria to atmosfera służąca rekreacji i poprawie kondycji fizycznej, w której panuje podwyższone ciśnienie (1500 hPa), zwiększona ilość tlenu (ok. 35- 40%), dwutlenku węgla (ok. 2-3%) oraz wodoru (ok. 0,5%). W ten sposób możliwe jest jednoczesne dotlenienie tkanek i powstrzymanie procesów starzenia wywołanych przez wolne rodniki. W Polsce istnieje w tym momencie około 40 takich komór normobarycznych.

Poniżej niektóre z korzyści z przebywania w komorze: - Pobyt w komorze normobarycznej zalecany jest dla dzieci z chorobą Aspergera, porażeniem mózgowym oraz dla osób, które przeszły udar. - Opóźnienie procesów starzenia poprzez dotlenienie wszystkich komórek organizmu oraz przyspieszanie rozwoju nowych naczyń krwionośnych. - Zwielokrotnienie poziomu komórek macierzystych (nawet do 150%), które zastępują uszkodzone lub zniszczone komórki, a tym samym są konieczne do odbudowy organów i przedłużenia naszego życia. - Dotlenia komórki nerwowe dzięki czemu zmniejsza stany depresyjne oraz zwiększa wydolność psychiczną, koncentracje i zapamiętywanie. - Terapia tlenowa polecana jest przy depresji endogennej i oddechowej, gdzie ma działanie przyczynowe i działając na poziomie komórkowym zapewnia tkankom odpowiednie odżywienie, a co za tym idzie funkcjonowanie. - Zwiększa odporność poprzez stymulacje na układ immunologiczny. - Zmniejsza objawy autyzmu dzięki zwiększeniu aktywności komórek nerwowych mózgu. - Przyspiesza regeneracje po wysiłku i sprzyja szybszemu powrotowi do zdrowia po urazach. - Tlenoterapia normobaryczna z wielkim powodzeniem stosowana jest w okresie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych, ponieważ znacznie skraca ten czas. - Pomaga w leczeniu trudnych chorób skóry. - Poprawia wydolność organizmu.

Każdy człowiek, a tym bardziej sportowiec, wie, że podczas wysiłku wzrasta zapotrzebowanie organizmu na tlen, a wraz ze wzrostem wydolności „apetyt” na ten gaz. Aby możliwy był dalszy rozwój organizmu sportowca, potrzeba coraz większej ilości tlenu. Na podstawie badań klinicznych przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych stwierdzono, iż w wyniku zabiegu ośmiokrotnie zwiększa się liczba krążących w organizmie komórek macierzystych, które przemieszczają się do uszkodzonych komórek i tkanek i powodując ich regenerację. - Tlenoterapia normobaryczna wspomaga regenerację skóry po wszelkich ingerencjach medycyny estetycznej. Co więcej, stosując zabiegi tlenotarapii, możemy efekt uzyskany po zabiegu utrzymać na dłużej. - Migrenowe bóle głowy uznawane są za chorobę cywilizacyjną. Nowatorskim i bardzo skutecznym sposobem jest terapia w komorze normobarycznej, która poprzez dotlenienie tkanki mózgowej i poprawę przepływu krwi daje zaskakująco dobre rezultaty w eliminacji objawów migreny. - Skuteczność tlenoterapii przy stwardnieniu rozsianym tłumaczy się możliwością przywrócenia prawidłowego funkcjonowania uszkodzonych komórek nerwowych pod wpływem zwiększonej ilości tlenu, czego rezultatami jest często zatrzymanie procesu chorobowego, a w niektórych przypadkach nawet cofnięcie części objawów. Na obiekcie znajduje się również grota solna.

Adres komory: ul. Lisiny, 87-500 Rypin, woj. kujawsko-pomorskie.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 602 414 015

www.normobariarypin.pl
facebook.com/normobaria.rypin

Dodaj ogłoszenie