Gazeta Pomorska

Nowy mural w Bydgoszczy. Dla wielkiego pasjonata sportu [zdjęcia]

Eddie Montanez ma swój mural w Bydgoszczy. Odsłonięto go na jednym z filarów mostu Kazimierza Wielkiego, w miejscu, z którego będzie doskonale widoczny

Arkadiusz Wojtasiewicz

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/21] Następne

Eddie Montanez ma swój mural w Bydgoszczy. Odsłonięto go na jednym z filarów mostu Kazimierza Wielkiego, w miejscu, z którego będzie doskonale widoczny dla trenujących kajakarzy.

Montanez Pochodził z Puerto Rico, ale od 2014 roku mieszkał i trenował kajakarstwo w Bydgoszczy (był rezydentem w Zawiszy Bydgoszcz). Zmarł na Brdzie, podczas treningu 4 listopada 2017 roku. Ten dzień okazał się najtrudniejszym także dla młodzieży pływającej po Brdzie i na długo pozostanie w ich pamięci. To właśnie oni udzielali pomocy koledze z klubu, ale mimo wysiłków, nie udało się uratować jego życia. Teraz, na kilka dni przed rocznicą tamtych wydarzeń, w Bydgoszczy powstało miejsce dla wszystkich, którym Eddie był bliski. Autorką projektu i wykonawczynią muralu jest Anna Maciejewska. Malowidło powstało dzięki uprzejmości i wsparciu Restauracji Zatoka, z okien której rozciąga się piękny widok na rzekę Brdę i trenujących tam sportowców.

Polecamy