O maturze, studiach i przyszłości - online

Materiał informacyjny PERSPEKTYWY
Udostępnij:
Wirtualne spotkania z uczelniami z całej Polski, prezentacje na temat egzaminu maturalnego, porady fachowców dotyczące budowania ścieżki edukacji i kariery – przez trzy marcowe soboty (6,13 i 20 marca) maturzyści uzyskają wiedzę na wagę życiowego sukcesu. Bez wychodzenia z domu!

*

Tradycyjny wiosenny Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy, który od wielu lat odbywał się w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki, w roku pandemii został przeniesiony do przestrzeni wirtualnej. Dzięki nowej platformie Perspektyw, młodzi ludzie będą mogli uczestniczyć w Salonie online podobnie jak w imprezie „w realu”: będą stoiska szkół wyższych, na których będzie można porozmawiać z przedstawicielami uczelni, będzie także bogaty program prezentacji i spotkań.

O tym, jak będzie wyglądać „pandemiczna” matura, powie dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjne dr Marcin Smolik. Eksperci okręgowych komisji egzaminacyjnych poradzą jak najlepiej przygotować się do egzaminów z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych.

*

6 marca, podczas pierwszego dnia Salonu, weźmiemy „pod lupę” kierunki społeczne, ekonomiczne, humanistyczne i artystyczne. Na naszej scenie zaprezentujemy najpopularniejsze kierunki; pokażemy ich specyfikę, powiemy, jak wygląda studiowanie w czasie pandemii, jak dostać się na wybrany kierunek i jak poradzić sobie z najtrudniejszymi przedmiotami na pierwszym roku studiów. Przekażemy wiele cennych maturalnych wskazówek oraz powiemy, jakie są perspektywy pracy po wybranych kierunkach.

Na Salon zapraszamy od 10.00 do 15.00. Kolejne sobotnie spotkania poświęcone będą: studiom technicznym, ścisłym i rolniczym (13 marca) i studiom medycznym, przyrodniczym i wychowania fizycznego techniczne (20 marca). Udział jest bezpłatny, uczestnicy rejestrują się na stronie www.salon.perspektywy.pl

Materiał oryginalny: O maturze, studiach i przyszłości - online - Dziennik Bałtycki

Dodaj ogłoszenie