MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Obsunęła się skarpa za Gimnazjum nr 3

(ms)
Niedawne wichury spowodowały obsunięcie się skarpy za szkołą przy ul. Mroteckiej w Nakle.

Władze Nakła wciąż walczą ze skutkami niedawnej wichury. Okazało się, że nawałnica spowodowała m.in. obsunięcie się skarpy za budynkiem szkoły, która stoi na wzniesieniu. Zabezpieczono teren, by do głębokiego leja nie wpadł któryś z uczniów.

Przejścia nie ma

Furtki pozwalające wejść za płot, na zagrożony teren, zamknięte są na cztery spusty. Płot jest jednak niski i sprawny nastolatek bez trudu może go pokonać.

Problemów jest jednak więcej. Osuwająca się ziemia uszkodziła kanalizację deszczową. Wraz z ziemią obsunęła się część instalacji. Wymaga ona teraz remontu i modernizacji, a to oznacza, że gmina przeznaczyć będzie musiała na ten cel dodatkowe pieniądze. Jest to wydatek przez samorząd nie planowany wcześniej. I to spory. Wstępny kosztorys mówi o kwocie około 60 tys. zł.

Uszczkną z odnowy wsi?

Z programu odnowy wsi gminie zostało 75 tys. zł. Jest propozycja, by kwotę tę podzielić na kilka zadań, w tym także na modernizację uszkodzonej kanalizacji deszczowej za szkolą przy ul. Mroteckiej w Nakle. Radni zajmą się tematem na sesji 31 maja.

Proponuje się, by na niespodziewaną inwestycję przeznaczyć z tej puli 45 tys. zł. Kolejne 15 tys. zł proponuje się wydać. na boisku przy Gimnazjum w Paterku. Ma być one nawodnione i obsiane trawą. Jeśli rajcy zgodzą się na taki podział funduszy skorzysta m.in. także Zakład Robót Publicznych w Nakle. Jest propozycja, by wesprzeć tę firmę kwotą 3,5 tys. zł. Pieniądze mają być przeznaczone na zakup przyczepki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska