Obwieszczenie Prezydenta Miasta Inowrocławia

Artykuł sponsorowany

Na podstawie art. 48 ust. 7 oraz w związku z art. 48 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2018 poz. 2081 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą”. Prezydent Miasta Inowrocławia podaje do publicznej wiadomości informację:

o odstąpieniu od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla „Strategii Rozwoju Elektromobilności dla Miasta Inowrocławia”.

Zgodnie z art. 48 ust. 1 ww. ustawy organ opracowujący projekt dokumentu, może po uzgodnieniu z właściwymi organami, o których mowa w art. 57 i 58, odstąpić od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, jeżeli stwierdzi, że realizacja postanowień danego dokumentu albo jego zmiany nie spowoduje znaczącego oddziaływania na środowisko, w tym na obszary Natura 2000.

W odpowiedzi na wniosek Prezydenta Miasta Inowrocławia zarówno Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy jak i Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy uzgodnili odstąpienie od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla projektu dokumentu. Załączeniem do niniejszego obwieszczenia jest uzasadnienie zawierające informację o uwarunkowaniach, o których mowa w art. 49 ustawy. Uzasadnienie zostało opublikowane na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Inowrocławia.

Jednocześnie, na podstawie art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2018 r. poz. 2081 z późn. zm.), Prezydent Miasta Inowrocławia

podaje do publicznej wiadomości informację o rozpoczęciu konsultacji społecznych.

W związku z powyższym, osoby zainteresowane tematyką dokumentu mogą zapoznać się z jego treścią:

  • w Urzędzie Miasta Inowrocławia, w Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli, w godzinach pracy urzędu,
  • na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Inowrocławia, w zakładce Ogłoszenia Wydziału Inwestycji, Rozwoju Gospodarczego i Funduszy Europejskich.

Uwagi i wnioski do „Strategii Rozwoju Elektromobilności dla Miasta Inowrocławia” można składać w terminie od 27 marca 2020 r. do 20 kwietnia 2020 r.:

  • w formie pisemnej pocztą tradycyjną na adres Urzędu Miasta Inowrocławia – al. Ratuszowa 36, 88-100 Inowrocław, z dopiskiem: „Strategia Rozwoju Elektromobilności”,
  • osobiście (ustnie do protokołu) w Urzędzie Miasta Inowrocławia, w Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli, al. Ratuszowa 36, 88-100 Inowrocław w godzinach pracy urzędu,
  • w formie elektronicznej bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym na adres e-mail boin@inowroclaw.pl

Organem właściwym do rozpatrzenia wniosków i uwag jest Prezydent Miasta Inowrocławia.
W przypadku dodatkowych pytań mogą się Państwo kontaktować z wykonawcą opracowania- firmą ATMOTERM S.A.- tel. 734 413 684

Przygotowanie Strategii jest sfinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego GEPARD II – transport niskoemisyjny, część 2 Strategia elektromobilności.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3