28 października zainaugurowane zostaną loty linii Ryanair do Kijowa-Boryspol. Warto już jednak zacząć planować przyszłoroczne wakacje, bowiem w biurach podróży w sprzedaży są już oferty first minute z wylotem z Bydgoszczy.

Już 28 października zainaugurowane zostaną też loty linii Ryanair do Kijowa-Boryspol. Loty obywać się będą w sezonie zimowym w niedziele i środy, wylot z Bydgoszczy zaplanowano na godzinę 17.05, przylot do Kijowa na 19.50 czasu lokalnego. Lot powrotny wystartuje o 20.10 z Kijowa i wyląduje o 20.55 w Bydgoszczy. Bilety w cenach od 119 zł w jedną stronę dostępne są na stronie przewoźnika i w kasie biletowej lotniska.

Warto już jednak zacząć planować przyszłoroczne wakacje, bowiem w biurach podróży w sprzedaży są już oferty first minute z wylotem z Bydgoszczy.

Poza tegorocznymi kierunkami (Burgas, Zakynthos, Korfu oraz turecka Antalya) dostępne są również grecki Heraklion i chorwacki Dubrownik. Dostępna jest także oferta pobytu w Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie w oparciu o loty do Dubrownika oraz pobyty w Albanii na lotach do Korfu.

- Siatka kierunków naszego lotniska sukcesywnie się rozwija, co przekłada się na rosnące zainteresowanie mieszkańców regionu kujawsko-pomorskiego ofertą połączeń portu, ale też na zwiększoną dostępność komunikacyjną województwa, a więc i na rozwój biznesu, turystyki – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

Wiadomo już, że tegoroczne loty czarterowe z Bydgoszczy cieszyły się dużym powodzeniem i wpłynęły na dobry wynik Portu w trzecim kwartale tego roku. W okresie od lipca do końca września bydgoskie lotnisko obsłużyło 130 643 pasażerów, co oznacza 29,4 proc. wzrostu wobec analogicznego okresu ubiegłego roku. Niemal 11-proc. wzrost odnotowano również we wrześniu. Był to najlepszy wrzesień w historii Portu.