Spis treści
Pocałunek jest jednym z najbardziej intymnych momentów pomiędzy dwiema osobami. Nie tylko sprawia przyjemność, ale także buduje więzi, a co więcej, może też przekazywać informacje. Podpowiadamy, jak interpretować różne rodzaje pocałunków!
Jakie są pocałunki i o czym świadczą? Od wsparcia po pożądanie
Istnieje mnóstwo rodzajów pocałunków, a każdy z nich można interpretować inaczej. Niezwykle ważne jest także to, kto nas całuje i w jakich okolicznościach, tak więc nie ma jednego słusznego rozumienia tego gestu. Sugerujemy, by interpretację traktować z przymrużeniem oka.
- Pocałunek w policzek – wyraz sympatii, często stosowany na przywitanie lub pożegnanie. To jeden z najbardziej powszechnych pocałunków, stosowany w rodzinie, pomiędzy przyjaciółmi, niekiedy także znajomymi. Oznacza szacunek, troskę i przyjaźń.
- Pocałunek w szyję – pocałunek w szyję jest niezwykle intymny i zmysłowy. Oznacza silne pragnienie i jest często preludium do dalszych intymnych chwil. Partner, który często całuje cię w szyję, pokazuje, że jest do ciebie mocno przyciągany i chce pogłębiać waszą fizyczną bliskość.
- Pocałunek amerykański – pocałunek amerykański jest standardowym pocałunkiem w usta. Polega na tym, że najczęściej mężczyzna ssie górną wargę kobiety, podczas gdy ona zajmuje się w tym czasie jego dolną wargą. Ten gest jest wyrazem miłości i intymności, może występować na różnych etapach związku. Może być zarówno delikatny, jak i pełen emocji, zależnie od sytuacji.
Więcej rodzajów pocałunków i ich znaczenie znajdziesz w naszej galerii
Dlaczego pocałunek podnieca? Gest, który wpływa na „chemię” w mózgu
Gdy spojrzymy na pocałunek z dystansu, może wydawać się on czymś dziwnym. Stykamy się wargami z kimś innym, wymieniamy śliną, co w tym ciekawego? Za tym zachowaniem stoi jednak nauka.
Są różne teorie dotyczące tego, jak powstało całowanie. Jedna z nich twierdzi, że matki podawały dziecku ustami uprzednio przeżuty pokarm. Całowanie miało wyewoluować z tego zachowania.
Całowanie wyzwala w mózgu reakcje chemiczne i powoduje uwalnianie się oksytocyny, dopaminy oraz serotoniny. Dzięki temu poprawia humor, ale może nawet łagodzić ból i dodawać energii. Obniża poziom kortyzlolu, co zmniejsza choćby problemy ze snem. Poprzez wymianę flory bakteryjnej, wzmacnia układ odpornościowy, choć może także być niebezpieczne, ponieważ grozi zarażeniem różnego rodzaju chorobami.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Kobiet codziennie. Obserwuj StronaKobiet.pl!
Marta "Mandaryna" Wiśniewska o kobiecej solidarności
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Gwiazdor "Barw Szczęścia" rozstał się z matką swoich dzieci i ma już inną! ZDJĘCIA
- Sfotografowali Więckiewicza całującego inną, widziała to jego żona! Szokująca reakcja
- Tak wygląda szara rzeczywistość żony Mroczka 4 miesiące po ślubie. Koniec bajki?
- Paweł Deląg tylko raz był bliski ślubu. Aktor zdradził nazwisko niedoszłej żony