Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

„Odpalili” 2 THE LIGHT i zebrali 300 000 zł. Dzieci walczące z ciężkimi chorobami wciąż mogą liczyć na potężną armię dobrych serc!

Marek Długopolski
Tomasz Karolak, Krzysztof Wieszczek, Mateusz Damięcki, Agnieszka Kaczorowska, Maria Niklińska, Szymon Wydra, Robert Janowski… A także dziesiątki tysięcy anonimowych graczy. Wszyscy „odpalili” 2 THE LIGHT!

- Najważniejsze jest to, że za każdym „odpaleniem” gry, za każdą zdobytą złotą monetą, stało czyjeś dobre serce – mówi Elżbieta Solewska, menedżer Komunikacji Marketingowej i PR WIŚNIOWSKI, a jednocześnie inicjatorka niezwykłej akcji „Zostań bohaterem! Zamień granie w pomaganie”. Oto moc armii dobrych serc.

300 000 złotych monet, które w kilkadziesiąt dni zebrali gracze, firma WIŚNIOWSKI zamieni teraz na prawdziwe pieniądze. Trafią one do krakowskiej Fundacji Schola Cordis Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej, Fundacji Wspieramy Rozwój CZD w Warszawie i Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą oddział w Gdańsku.

Wygrana to życie

- Gracze do ostatniej chwili walczyli, by zebrać 300 000 złotych monet. To były niezwykłe emocje, mnóstwo wzruszeń. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wspólnie udało nam się osiągnąć ten cel, wspólnie też pomożemy małym „kumplom” – zaznacza Elżbieta Solewska.

Wszyscy, którzy podjęli wyzwanie 2 THE LIGHT i dotrwali do końca, uratowali kumpla, wygrali „życie dziecka”. Czyż może być lepsza informacja, cudowniejsze słowa? Ilu było takich bohaterów? Blisko 30 tysięcy! To potężna armia. Uroczyste podsumowanie tej pięknej akcji odbyło się 30 marca w Heron Live Hotel w Siennej. Honorowy patronat objął nad nim Witold Kozłowski, marszałek Województwa Małopolskiego.

- Zbudowani jesteśmy tym, że aż tylu graczy przyłączyło się do naszej akcji, grały zarówno dzieci jak i rodzice. Wszystkich łączył zaś jeden cel - pomoc chorym dzieciom. To one czekają na takich właśnie bohaterów! – przypomina Elżbieta Solewska.
Armia, która zagrała w 2 THE LIGHT, nie ma tysięcy żołnierzy, czołgów, samolotów i okrętów. Ma za to coś bardziej cennego – wrażliwe serca. Jaka jest ich moc przekonaliśmy się podczas tych kilkudziesięciu dni.
Pomaganie jest łatwe

Skąd pomysł, by do walki o zdrowie i życie małych pacjentów włączyć grę komputerową? - W dzisiejszych czasach jest to jedno z bardziej nośnych narzędzi komunikacji. Zależało nam na tym, aby wykorzystać je do pomocy najmłodszym. W ten sposób, dzięki stosunkowo prostej grze zręcznościowej, powstał obraz sytuacji w jakiej codziennie znajdują się pacjenci placówek walczących z chorobami kardiologicznymi, onkologicznymi i mukowiscydozą – mówiła w trakcie trwania akcji Elżbieta Solewska. Gra 2 THE LIGHT dostępna jest w formie gry przeglądarkowej na desktopie oraz jako aplikacja na urządzeniach mobilnych.

- Przez cały rok chcemy angażować społeczeństwo w pomaganie, tym bardziej, że tak nowoczesny sposób okazał się bardzo skuteczny. Chcieliśmy udowodnić, że poprzez mądrą grę można zrobić wiele dobrego – podkreśla pomysłodawczyni niezwykłej akcji.

Zmienianie świata na lepsze

— Mamy kolejny – i to chyba ostateczny – dowód na to, że nawet robiąc coś przyjemnego i niewymagającego, można pomóc w zmienianiu tego świata na lepsze – tak zaś o akcji „2 THE LIGHT” mówił Tomasz Karolak.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów teatralnych, telewizyjnych i filmowych, założyciel i dyrektor artystyczny Teatru IMKA, nie tylko włączył się do tej pięknej akcji, ale został również jej ambasadorem. Wyjaśnił też, że w świecie aktorskim, gdzie takie akcje zdarzają się bardzo często, „zazwyczaj pomaga się grając na scenie”.

- W przypadku akcji „Zostań bohaterem! Zamień granie w pomaganie” również mogę pomóc grając, ale tym razem wystarczy mi do tego smartfon albo komputer i wolna chwila. Gdy pomaganie jest proste, staje się dla ludzi czymś oczywistym, nieoderwanym od rzeczywistości. To jest największa siła tej akcji – podkreśla Tomasz Karolak.

Niezwykła jest też muzyka, która towarzyszy graczom w wirtualnej podróży z Krakowa do Gdańska. Roztacza aurę tajemniczości, buduje napięcie, ale także tworzy retroklimat platformówki.

Wielkie serce włożył w nią Rafał Błażejewski, artysta, muzyk, kompozytor, sound designer i producent muzyczny. Był też członkiem formacji OMNI, która w latach 80. XX w. współtworzyła polską scenę muzyki elektronicznej. Najbardziej znanym utworem zespołu była wówczas czołówka edukacyjnego programu telewizyjnego dla dzieci „Przybysze z Matplanety”, a także kompozycje dla kultowej „Sondy”.

Na ratunek kumplowi

„Przed Tobą najtrudniejsza gra w życiu” – tak rozpoczynała się wyprawa do naszych serc, do wielkich pokładów ludzkiej dobroci.
Najpierw otrzymaliśmy informację, że nasz przyjaciel pilnie potrzebuje pomocy. Musieliśmy się śpieszyć, by na czas dostarczyć kumplowi tajemniczą przesyłkę. To był początek naszej wirtualnej wyprawy - z Krakowa, przez Warszawę do Gdańska. Po drodze trzeba było zbierać złote monety, ale też omijać dziwne postaci i unikać podstępnych pułapek. Wszystko po to, aby dowieźć do końca jak najwięcej złotych monet. Cały czas otaczała nas mgła tajemnicy.

Wiadomo było tylko jedno, gdy dotrwamy do końca, strumień – większy lub mniejszy – wirtualnych pieniędzy popłynie do małych pacjentów. Cała zebrana kwota pomoże zaś dzieciom w ich walce z chorobami onkologicznymi, kardiologicznymi oraz z mukowiscydozą.

Gra o życie trwa dalej…

- To jednak nie koniec. Grać i jednocześnie pomagać można aż do końca roku – przypomina Elżbieta Solewska.
Zachęca też do wsparcia fundacji dowolną kwotą na zbiórce pomagamy.im/zamiengraniewpomaganie. - Każdy kto wesprze akcję w ten sposób, otrzyma pakiet gadżetów cyfrowych oraz zobaczy szczęśliwe zakończenie gry i podziękowanie od przyjaciela. Warto nadal pomagać! Mali pacjenci walczący z chorobami kardiologicznymi, onkologicznymi i mukowiscydozą cały czas na nas liczą! – dodaje.

I wspomnieć wypada, że to nie pierwsza taka akcja firmy WIŚNIOWSKI. Nie tak dawno, dzięki akcji „Razem ratujmy małe serduszka”, zakupiono aparaturę wspierającą lekarzy w leczeniu dzieci na oddziale Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.

Pokonać chorobę

W jaki sposób uratować kumpla i jednocześnie pokonać chorobę? Jak zostać bohaterem oraz zasilić niezwykłą zbiórkę? Na te pytania wciąż można znaleźć odpowiedź na www.wisniowski.pl/csr. Akcja „Zostań bohaterem! Zamień granie w pomaganie” nie kończy się! Grajmy więc do końca roku. Nie spoczywajmy na laurach! Walka o życie trwa cały czas!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska