Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta o przetargu na sprzedaż działek w Janikowie

Artykuł sponsorowany

WYCIĄG
Burmistrz Gminy i Miasta w Janikowie
ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działek w Janikowie, który odbędzie się w dniu 08 kwietnia 2020 r
.

w siedzibie Urzędu Miejskiego w Janikowie ul. Przemysłowa 6 sala konferencyjna 119 - I piętro od godz. 10:00

W przetargu mogą uczestniczyć osoby fizyczne i prawne, jeżeli wpłaciły wadium w pieniądzu w podanej wyżej wysokości na rachunek Urzędu Miejskiego w Janikowie nr 32 8185 0006 0000 0185 2000 0007 w PBS w Janikowie do dnia 02 kwietnia 2020 r.

Za datę wpłacenia wadium uważa się datę wpływu środków pieniężnych na rachunek Urzędu Miejskiego. Wpłata wadium w podanej wysokości upoważnia do udziału w przetargach na każdą z działek do momentu, w którym oferent wygra przetarg. Aby nabyć więcej niż jedną działkę należy wpłacić wielokrotność wadium w ilości takiej jak ilość działek, które oferent chce nabyć.

Przed otwarciem przetargu jego uczestnik winien przedłożyć komisji przetargowej dowód wpłaty wadium oraz dowód tożsamości. W przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest osoba prawna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego i o ile wymagają tego przepisy prawa uchwałę właściwego organu w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przedmiotowej nieruchomości. Osoba prowadząca działalność gospodarczą przedkłada zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej.

Uczestnicy biorą udział w przetargu osobiście lub przez pełnomocnika. Pełnomocnictwo wymaga formy pisemnej – akt notarialny. Małżonkowie biorą udział w przetargu oboje lub okazując pełnomocnictwo współmałżonka.

Przystąpienie do przetargu oznacza, że uczestnikowi przetargu znany jest stan prawny i faktyczny nieruchomości oraz, że przyjmuje warunki przetargu bez zastrzeżeń. Przetarg będzie ważny, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik przetargu zaoferuje, co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej.

Do ceny sprzedaży nieruchomości ustalonej w przetargu zostanie doliczony podatek VAT zgodnie z przepisami obowiązującymi w dniu sprzedaży. Cena nieruchomości osiągnięta w przetargu podlega zapłacie jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej (pomniejszona o wpłacone wadium).

Uczestnikowi przetargu, który nie nabył nieruchomości w przetargu wpłacone wadium zwraca się w ciągu 3 dni.

Termin zawarcia umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości zostanie określony przez strony zgodnie z przepisami prawa w tym przedmiocie w ciągu 21 dni od dnia odbycia przetargu.

Brak wpłaty wylicytowanej kwoty w oznaczonym terminie powoduje przepadek wadium i odstąpienie od zbycia prawa własności nieruchomości.

Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie stawi się bez usprawiedliwienia w wyznaczonym miejscu i terminie zawarcia umowy sprzedaży Burmistrz może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.

Burmistrz Gminy i Miasta Janikowa zastrzega sobie prawo unieważnienia lub odwołania przetargu podając przyczynę.

Bliższe informacje: Urząd Miejski w Janikowie – pok. 104 – tel. 52 3514418

Ogłoszenie podaje się do publicznej wiadomości na okres 30 dni od dnia 02 marca 2020 r.: - strona internetowa www.bip.janikowo.bipgmina.pl w zakładce nieruchomości -> przetargi

- strona internetowa Urzędu Miejskiego w Janikowie

- tablica ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Janikowie

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3