Piłka ręczna: Gwardia Opole - Piotrkowianin Piotrków Tryb. 26-29

Marcin Sabat
Trener Tadeusz jednoróg i jego zawodnicy muszą wiele poprawić, aby zostać w ekstraklasie. Oliwer Kubus
Nasz ekstraklasowy zespół przegrał ważne spotkanie. Będzie musiał wygrać kolejne trzy mecze i liczyć dodatkowo na potknięcie dzisiejszego rywala, aby przynajmniej zagrać w barażu o utrzymanie.

Dzisiejszy mecz - niemal kluczowy w walce o byt - gwardziści zaczęli bardzo źle w ataku. Z siedmiu akcji celnym rzutem zakończyli jedną i przegrywali 1-4, gdyż znów rywale bezkarnie trafiali z dystansu. W kolejnych minutach było tylko nieco lepiej, ale i tak dwie interwencje zanotował Piotr Ner, a gwardziści jedną stratę.

W 13. min nasz zespół doszedł mimo wszystko na 5-6 i "stanął". Faul w ataku, strata, trzy obronione rzuty przez Nera i Piotrkowianin wygrywał 10-5. Na szczęście ostatnie 10. min pierwszej połowy należało do naszych, którzy wykorzystali między innymi grę w przewadze 6 na 4. Bardzo dobra defensywa dała trzy przechwyty i po trafieniu Filipa Scepanovica było 12-12, a Marcin Śmieszek dał opolanom pierwsze prowadzenie 14-13.

Po przerwie gra nadal się układała w defensywie, swoje dorzucił w bramce Vladimir Bozic, a po dwóch kontrach było 18-15. I po raz kolejny nasz zespół "stanął" i nie potrafił “dobić" rywala. Rywale przejęli dwie piłki, graliśmy w osłabieniu i w 42. min było 19-19. Za sprawą indywidualnych akcji Wojciecha Knopa odzyskiwaliśmy prowadzenie, ale i jemu zabrakło skuteczności, a dodatkowo cztery piłki oddał rywalowi Nenad Zeljic, a jego zmiennik Remigiusz Lasoń złapał karę.
Po tym jak sędziowie uznali, że gwizdek z trybun przerwał akcję gości przyznali mu rzut karny. Choć chwilę wcześniej Wojciech Trojanowski się pomylił, to za drugim razem pokonał Adama Malchera i ekipa z Piotrkowa prowadziła 28-25. Do końca pozostały 2,5 minuty, ale Lasoń zmarnował karnego, Ner obronił rzut Prokopa i bramkę zdobył tylko Michał Szolc.

PEGwardia Opole - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 26-29 (14-14)
Gwardia: Malcher, Bozic - Śmieszek 4, Swat 1, Paweł Adamczak, Knop 4, Szolc 3, Scepanovic 3, Zeljic 2, Drej, Serpina, Piotr Adamczak, Garbacz 2, Prokop 4, Płócienniczak, Lasoń 3. Trener Tadeusz Jednoróg.
Piotrkowianin: Ner, Procho - Mróz 4, Daćko 2, Woynowski 4, Stołowski 5, Trojanowski 2, Różański, Piotr Swat 4, Rumniak 3, Pilitowski 4, Pożarek, Pacześny 1. Trener Rafał Kuptel.
Sędziowali: Andrzej Kierczak (Michałów) i Tomasz Wrona (Kraków). Kary: Gwardia - 14 min; Piotrkowianin - 6 min. Widzów 700.