Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Olimpia Grudziądz pokonana przez rezerwy Pogoni Szczecin

Łukasz Szalkowski
Olimpia Grudziądz przegrała na własnym boisku z rezerwami Pogoni Szczecin
Olimpia Grudziądz przegrała na własnym boisku z rezerwami Pogoni Szczecin Łukasz Szalkowski
Druga ligowa porażka Olimpii Grudziądz stała się faktem. "Biało-zieloni" przegrali z rezerwami Pogoni Szczecin i w tabeli grupy 2. III ligi spadli na drugie miejsce.

Olimpia Grudziądz - Pogoń II Szczecin 2:3 (1:0)
Bramki: Piotr Witasik (32), Jakub Bojas (65) - Aron Stasiak (50), Dawid Rezaeian (63), Borys Freilich (72).

Olimpia Grudziądz po wysokim zwycięstwie w Przodkowie chciała iść za ciosem i ograć kolejnego rywala z dolnej części tabeli.

Grudziądzanie od pierwszego gwizdka musi sporą przewagę, ale przez 30 minut gry nie potrafili jej udokumentować zdobyciem bramki. Niemoc strzelecką drużyny w 31. minucie spotkania przełamał Piotr Witasik. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie - Olimpia prowadziła różnicą jednego trafienia.

Po zmianie stron rozpoczęła się prawdziwa wymiana ciosów. W 50. minucie do wyrównania doprowadził Aron Stasiak, wykorzystując niefortunne wybicie piłki przez jednego z piłkarzy Olimpii. W 63. minucie było już 1:2. Grudziądzanie odpowiedzieli już po 120 sekundach. Piłkę do siatki z bliskiej odległości wpakował Jakub Bojas. Nie zraziło to Portowców, którzy w 72. minucie wykorzystali kolejny błąd grudziądzan.

Mimo dużej przewagi, piłkarze Olimpii nie zdołali już odwrócić losów meczu i ich druga ligowa porażka stała się faktem. Grudziądzanie stracili tym samym pozycję lidera. Wyprzedziła ich bowiem Kotwica Kołobrzeg.