Olimpia Grudziądz w ćwierćfinale Pucharu Polski!

JAKUB STYKOWSKI, jakub.stykowski@pomorska.pl

Gazeta Pomorska

Aktualizacja:

Michał Wróbel popisał się dziś kilkoma świetnymi interwencjami. Obronił między innymi rzut karny. ©Marcin Karczewski

Olimpia Grudziądz pokonała dziś na wyjeździe Górnika Wałbrzych i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. To największy, obok awansu do pierwszej ligi sukces klubu.

Olimpia Grudziądz była faworytem spotkania. Wszak gra w wyższej klasie rozgrywkowej i miała już na rozkładzie Pogoń Szczecin i Lecha Poznań, a więc kluby z ekstraklasy. Drugoligowiec z Wałbrzycha nie był jednak na straconej pozycji. Miał atut własnego boiska, a we wcześniejszych rundach Górnik odprawił z kwitkiem Łódzki Klub Sportowy i Sandecję Nowy Sącz.

Dzisiejszy mecz był początkowo bardzo wyrównany. Olimpia miała optyczną przewagę, ale nie potrafiła jej udokumentować. Najbliższej strzelenia gola był Paul Grischok, ale z 11. metra trafił w poprzeczkę. W końcówce pierwszej połowy kilka szans na zdobycie bramki miał Górnik. Bohaterem naszego zespołu był Michał Wróbel, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, a także obronionym rzutem karnym

Od początku drugiej części gry na boisku panowali piłkarze Olimpii. Swoją przewagę grudziądzanie udokumentowali w 58. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Mazurkiewicz. Radość naszej drużny trwała jednak nieco ponad 10 minut, gdyż błędy obrońców biało-zielonych wykorzystał Daniel Zimke.

Do końca regulaminowego czasu gry, utrzymał się wynik remisowy, głównie dzięki Wróblowi, który znów nie dał się zaskoczyć gospodarzom.

Na początku pierwszej części dogrywki gola dla Olimpii strzelił Adam Cieśliński. Następnie grudziądzanie szanowali piłkę i zyskiwali cenne sekundy. Wszystko było już niemal jasne w 115. minucie, kiedy biało-zieloni prowadzili już 3:1 po strzale Adriana Frańczaka.

Górnik Wałbrzych - Olimpia Grudziądz 1:3 (0:0, 1:1, 0:2 - d.)
    GÓRNIK: Jaroszewski - D.Michalak, Wojtarowicz, Orzech, Kubowicz, Sawicki (64. Zieliński), Wepa, Morawski, Moszyk (100. Sobczyk), G.Michalak (107. Chajewski) , Zinke.
    OLIMPIA: Wróbel - Abramowicz, Łabędzki, Staniek (20. Mazurkiewicz), Cieciura - Kryszak (90+2. Smoliński), Kłus - Gawęcki (46. Gawęcki), Grischok, Frańczak - Ruszkul.