Olimpia pokonała Widzew. Grudziądzanie wracają z Łodzi z trzema punktami [wideo]

(STYK), (FIAŁ)
Olimpia Grudziądz wygrała w Łodzi.
Olimpia Grudziądz wygrała w Łodzi. Fot. Paweł Skraba
Na zakończenie rundy jesiennej w piłkarskiej I lidze, Olimpia Grudziądz pokonała na wyjeździe Widzew Łódź 3:0.

Pierwsza połowa stała na niezłym poziomie, bowiem oba zespoły stwarzały sobie sporo sytuacji do strzelenia gola, ale jedynego w tej części gry strzelili goście. Musieliśmy na niego czekać aż do 39. minuty, kiedy to po błędzie bramkarza gospodarzy i zamieszaniu w polu karnym łodzian, do siatki trafił Aleksander. Gospodarze próbowali zagrażać akcjami ze skrzydeł, ale każdą centrę wyłapywał doskonale ustawiony w bramce Fabiniak.

Przeczytaj także: Olimpia wygrała z bezbarwnym Widzewem

Drugie 45 minut już nie było tak emocjonujące. Sporo było brzydkich fauli, a Widzew kończył mecz w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce dla Bartłomieja Kasprzaka. Po godzinie gry, swojego drugiego gola w tym pojedynku strzelił Aleksander, który wykorzystał fatalny błąd Hamzicia. Bramkarz Widzewa źle obliczył lot piłki po dośrodkowaniu w pole karne i dał się zaskoczyć napastnikowi gości. Wynik meczu w samej końcówce ustalił Maciej Rogalski. W doliczonym czasie gry, Hamzić złapał piłkę po strzale Popovicia.

Widzew Łódź - Olimpia Grudziądz 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Arkadiusz Aleksander 39., 0:2 Arkadiusz Aleksander 61., 0:3 Maciej Rogalski 89.

WIDZEW (trener Rafał Pawlak): Hamzić - Mroziński (62. Kozłowski), Nowak, Augustyniak, del Toro - Czapliński (66. Wrześniewski), Kasprzak, Rozwadowicz, Janiec, Batrović - Warchoł.
Żółte kartki: Kasprzak, 51. - faul, Kasprzak, 80. - faul.

OLIMPIA (trener Dariusz Kubicki): Fabiniak - Jaroch, Łabędzki, Piter-Bućko, Woźniak - Kłus, Popović, Rogalski (89. Banasiak), Szczot (86. Suchocki) - Smoliński, Aleksander (83. Cieśliński).
Żółte kartki: Smoliński, 23. - faul, Szczot, 24. - faul.