Redakcja
czeka na Wasze głosy
czeka na Wasze głosy Maryla Rzeszut
To już ostatnia grupa kandydatów. Czy znajdą się w czołowej "10"? To zależy od naszych Czytelników.

Kibice z regionu mają jeszcze 2 dni by zdecydować, kto zajmie miejsca w czołówce. Na swoich faworytów mogą głosować tylko do poniedziałku, do północy. Głosów potrzebuje czwórka, którą dziś prezentujemy. Żaden z tych sportowców nie przebił się do czołówki.

Błysnął w Tour de Pologne

Kolarz Adrian Kurek ma 23 lata i jest wychowankiem ALKS Stali/Ocetix/Iglotex Grudziądz. Jeździł w półzawodowej grupie Oceane Cycle Poitevin (Francja), w jej barwach i Stali, jako debiutant w Tour de Pologne 2011, zwyciężył w klasyfikacji na najaktywniejszego kolarza.
Od stycznia jest w zawodowej włoskiej grupie Utensilnord Na-med. Przypomnijmy, że w 2009 r. miał 3 złote medale w mistrzostwach Polski na torze do lat 23, srebro na szosie w jeździe indywidualnej na czas i brąz w ME w drużynie na 4 km (Mińsk).

Czerwony Diabeł

Tomasz Kriezel ma dopiero 17 lat, ale już jest kluczową postacią w ekstraklasowej drużynie Red Devils. Pochodzący z Czerska zawodnik znakomicie rozpoczął 2011 rok. W lutym w Wieliczce wraz z kolegami z drużyny wywalczył brązowy medal młodzieżowych MP U-18, zostając najlepszym zawodnikiem imprezy. Wpadł też w oko szkoleniowcom kadry narodowej i często powoływany jest na konsultacje młodzieżowej reprezentacji Polski. Debiut zaliczył w maju w Białymstoku, gdzie rozgrywany był turniej Trzech Państw. Polacy zwyciężyli Litwinów i Białorusinów, a Kriezel w debiucie strzelił gola Litwinom.

Superstrzelec z Chojnic

Krystian Pieczara pojawił się w Chojniczance w lipcu 2011 roku i od razu zaczął zyskiwać sympatię kibiców. Głównie z powodu strzelanych goli, ale także dzięki waleczności oraz umiejętnościom technicznym. Wystąpił we wszystkich jesiennych meczach chojniczan. Pod względem liczby minut spędzonych na boisku jest czwarty w drużynie. Także czwartą pozycję zajmuje w klasyfikacji strzelców grupy zachodniowej II ligi. Jeśli chodzi o osiagnięcia tylko piłkarzy Chojniczanki, to Pieczara jest supersnajperem z dorobkiem 9 goli. Oby tak dalej.

Sukcesy przyszły szybko

Anna Heyser to z kolei to kręglarska perełka Tucholanki Łuczniczki. Do kręgielni OSiR-u trafiła kilka lat temu, od razu stając się czołową zawodniczką klubu, najpierw w gronie młodzików, potem juniorów młodszych. Rok 2011 rozpoczęła od zwycięstwa w ogólnopolskim turnieju juniorek młodszych o Puchar Wronek. W kwietniu reprezentowała Polskę w spotkaniu przeciwko Niemcom, uplasowała się też na siódmym miejscu w finałach Olimpiady Młodzieży. Z koleżankami z drużyny została srebrną medalistką Drużynowych MP juniorów młodszych, a następnie zajęła 1. lokatę w silnie obsadzonym turnieju o Puchar Borów Tucholskich. Jej postawa zaowocowała kolejnym powołaniem do kadry juniorek.

By zagłosować, wystarczy wysłać SMS pod numer 71466 (koszt 1,23 z VAT). W treść trzeba wpisać prefiks wybranego sportowca.