Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Osłabiony Borowiak nie dał rady w Gryfinie

Piotr Pubanz
As atutowy czerszczan Paweł Jakubowski tym razem przez długie momenty był wyłączony z gry. Piotr Pubanz
Dobra passa drugoligowych szczypiornistów Borowiaka Czersk została przerwana w sobotę w Gryfinie. Osłabiona ekipa gości przegrała z wyżej notowanym rywalem różnicą 11 goli.

KPR GRYFINO - BOROWIAK CZERSK 39:28 (16:13)

BOROWIAK: Grzegorz Czapiewski - Mateusz Łoński (8), Piotr Karczyński (7), Paweł Jakubowski (5), Piotr Linda (2), Mateusz Lenz (1), Robert Lenz (1), Błażej Pstrąg (1), Jan Lewandowski (1), Bartłomiej Węckowski (1), Mateusz Gliniecki (1), Kornel Jerzyk.

W pierwszej połowie mecz był jeszcze wyrównany. Gospodarze dobrze odrobili lekcje wyłączając z gry lidera czerszczan Pawła Jakubowskiego. Borowiak grał jednak dobrze w defensywie i wynik długo „kręcił się” wokół remisu. Dopiero w ostatniej minucie rywale odskoczyli na 3 bramki, schodząc do szatni z prowadzeniem 16:13.

Decydujące o losach meczu były pierwsze minuty po przerwie. Gospodarze znacznie poprawili grę ofensywną, czego nie można powiedzieć o przyjezdnych. Tak więc prowadzenie gospodarzy powiększało się z minuty na minutę. W ostatnim kwadransie spotkania na parkiecie pojawiło się dużo czerskiej młodzieży, która zdobywała drugoligowe doświadczenie. W kolejnym meczu Borowiak zagra u siebie z Tytanami Wejherowo.

Pozostałe mecze 9. kolejki: AZS UKW Bydgoszcz - MOSiR Kętrzyn 24:29 (13:11), Tytani Wejherowo - SMS ZPRP II Gdańsk 25:29 (12:11). Mecze Jeziorak Iława - Szczypiorniak Olsztyn i Sambor Tczew - MKS Brodnica odbędą się w innym terminie.

1. SMS ZPRP II Gdańsk 9 27 302:187
2. Sambor Tczew 7 21 245:160
3. MKS Brodnica 8 16 229:209
4. Tytani Wejherowo 7 15 199:170
5. KPR Gryfino 7 14 198:189
6. AZS UMK Toruń 8 8 206:248
7. Jeziorak Iława 7 7 194:197
8. Borowiak Czersk 8 7 198:235