OSOBOWOŚĆ ROKU 2023. Głosowanie w wielkim ogólnopolskim finale rozpoczęte! Zobacz, kto ma szansę na zdobycie zaszczytnych tytułów!

Akcja specjalna OSOBOWOŚĆ ROKU
Wielki plebiscyt rozpoczęty! Głosami naszych Czytelników zostaną przyznane prestiżowe tytuły Osobowość Roku w pięciu kategoriach. Kandydatów do nagród nominowało Kolegium Redakcyjne. Plebiscyt zakończy uroczysta gala na Zamku Królewskim w Warszawie, a laureaci zostaną uwiecznieni na kartach książki.
FINAŁ
OGÓLNOPOLSKI

_______________

Wybierz kategorię
KLIKNIJ i SPRAWDŹ
wyniki w etapie wojewódzkim
Kultura
Działalność społeczna
i charytatywna
Biznes
Polityka, samorządność
i społeczność lokalna
Nauka

_______________

KLIKNIJ i SPRAWDŹ
wyniki w etapie powiatowym
Kultura
Działalność społeczna
i charytatywna
Biznes
Polityka, samorządność
i społeczność lokalna

_______________

KLIKNIJ i PRZECZYTAJ
o kategoriach, w których możesz
nominować kandydatów

OSOBOWOŚĆ ROKU to wielki plebiscyt od lat organizowany w całej Polsce przez dzienniki regionalne i serwisy internetowe wydawnictwa Polska Press. W naszym województwie akcję prowadzą Gazeta Pomorska i serwis www.pomorska.pl, Express Bydgoski i serwis www.expressbydgoski.pl, Nowości - Dziennik Toruński i serwis www.nowosci.com.pl oraz miejskie i powiatowe serwisy www.naszemiasto.pl.

- To nasz najważniejszy i najbardziej prestiżowy plebiscyt - mówi Anna Geisler, koordynatorka plebiscytu. - Akcja ma swoje korzenie w czasach, gdy na osoby, które najbardziej wyróżniły się w naszym regionie można było głosować na kuponach wyciętych z gazety. Co roku, głosami naszych Czytelników, doceniamy tych, którzy mają chęci i siły, aby działać na rzecz innych i rozwoju lokalnej społeczności.

Prestiżowe nagrody za działania w 2023 roku zostaną przyznane najpierw osobno w miastach i powiatach naszego regionu, a następnie na szczeblu województwa. Plebiscyt zakończy ogólnopolski finał, który wyłoni laureatów głównych tytułów Osobowość Roku Polski 2023.

Statuetki i nagrody zostaną wręczone we wrześniu podczas uroczystej wojewódzkiej gali, a później przyjdzie czas na podsumowanie plebiscytu w skali całej Polski. Laureaci w każdej kategorii z każdego województwa zostaną zaproszeni na ogólnopolską galę, które odbędzie się 19 października na Zamku Królewskim w Warszawie.

KLIKNIJ i zobacz relację
z ogólnopolskiej gali
poprzedniej edycji plebiscytu
Kogo zgłosić
do nagrody?

Kandydatów do tytułów Osobowość Roku 2023 nominuje kolegium naszej redakcji. Każda nominacja będzie poparta uzasadnieniem - wskazaniem, za jakie konkretne działania lub sukcesy w 2023 roku dana osoba została wyróżniona. Do zgłaszania propozycji osób, które zasługują na uhonorowanie, zapraszamy także mieszkańców naszego województwa.

KLIKNIJ i PRZECZYTAJ
o kategoriach, w których możesz
nominować kandydatów

Głosowanie rozpocznie się w czwartek, 9 maja i będzie prowadzone w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna i Nauka. W pierwszych czterech kategoriach nagrody zostaną najpierw przyznane osobno w miastach i powiatach naszego województwa. Laureaci nie tylko zdobędą tytuły Osobowość Roku 2023, lecz także awansują do wojewódzkiego finału akcji, w którym zostaną przyznane tytuły Osobowość Roku Kujaw i Pomorza 2023. W kategorii Nauka głosowanie będzie prowadzone w jednym etapie w skali całego województwa.

Laureaci z naszego województwa będą mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski. Plebiscyt jest prowadzony jednocześnie we wszystkich województwach w kraju. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym zwycięzcy zdobędą tytuły Osobowość Roku Polski 2023 w każdej kategorii.

Pamiątkowy album
prezentujący laureatów

Podobnie, jak po poprzedniej edycji, podsumowaniem plebiscytu będzie wydanie książki „Osobowość Roku 2023”. Będzie to albumowe wydawnictwo, w którym na kilkuset stronach przedstawimy laureatów plebiscytu. - W książce zaprezentujemy zdobywców pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii z każdego województwa. Będzie to zatem wspaniała kronika, która będzie doskonałym uwiecznieniem działalności i dokonań osobowości świata kultury i nauki, biznesmenów, polityków i społeczników - zapowiada Anna Geisler.

Książka będzie promowana przez dzienniki regionalne w całej Polsce, a sami laureaci otrzymają, oczywiście, pamiątkowe egzemplarze.


Książka prezentująca laureatów poprzedniej edycji plebiscytu

Specjalne dodatki
do gazety

W czasie trwania plebiscytu do gazety zostaną dołączone dwa specjalne dodatki. W pierwszym z nich przedstawimy wszystkie nominowane osoby oraz uzasadnienia nominacji. Drugi dodatek ukaże się po zakończeniu wojewódzkiego etapu plebiscytu. Zamieścimy w nim rozmowy ze zwycięzcami oraz prezentacje laureatów z każdego powiatu.

Nagrody dla laureatów

Laureaci z każdego miasta i powiatu, w każdej kategorii plebiscytu otrzymają:

  • tytuł Osobowość Roku 2023 miasta lub powiatu
  • statuetkę i pamiątkowy dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
  • zaproszenie na wojewódzką galę plebiscytu Osobowość Roku 2023
  • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu

Osoby, które w wojewódzkich finałach każdej z czterech powiatowych kategorii plebiscytu oraz w wojewódzkiej kategorii Nauka, zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

  • tytuł Osobowość Roku Kujaw i Pomorza 2023
  • statuetkę i dyplom wręczane podczas ogólnopolskiej gali na Zamku Królewskim w Warszawie
  • zaproszenie na ogólnopolską galę
  • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu

Dodatkowo osoby, które w każdej z pięciu kategorii zajmą miejsca od 1 do 3 w województwie zostaną zaprezentowane na stronach książki „Osobowość Roku 2023” i otrzymają dziesięć egzemplarzy tego wyjątkowego albumu.

Osoby, które w ogólnopolskim finale, w każdej kategorii plebiscytu, zdobędą najwięcej głosów, otrzymają tytuł i statuetkę Osobowość Roku Polski 2023. Laureaci, którzy w każdej kategorii zajmą 2 i 3 miejsca otrzymają również statuetki.

Na laureatów pierwszych trzech miejsc w ogólnopolskich finałach w każdej kategorii czekać będą także dodatkowe nagrody - markowe pióra wieczne sygnowane pamiątkowym, grawerowanym napisem.

_______________

Informacji o akcji udziela:
Marta Zmarzlik
tel. 502 499 553
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: [email protected]

Regulamin plebiscytu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska