2/17 Zamknij

Jared Letoz lewej: Rozdział 27 (2007)do obejrzenia w: brak informacjiz prawej: Witaj w klubie (2013)do obejrzenia w: PlayerAktor i wokalista znany jest

materiały prasowe

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Jared Leto

z lewej: Rozdział 27 (2007)
do obejrzenia w: brak informacji

z prawej: Witaj w klubie (2013)
do obejrzenia w: Player

Aktor i wokalista znany jest ze swych skrajnie różnych ról. Czy to jako otyły zabójca Lennona - Mark Chapman w filmie Rozdział 27, czy jako wychudzony transwestyta Rayon w Witaj w klubie, Leto jest zawsze niezwykle przekonujący. Gdy przygotowywał się do roli w Requiem dla snu zrzucił 13 kg, co więcej, by wczuć się w bohatera, przez jakiś czas mieszkał na ulicy. Do roli w Witaj w klubie aktor przybrał na wadze aż 30 kg! Eksperyment z masą ciała odbił się niestety na jego zdrowiu - podwyższony cholesterol i arytmia serca były na tyle uciążliwe, że Leto musiał pozostawać pod stałą kontrolą lekarzy.

Podobne doświadczenie nie powstrzymało go jednak przed kolejnym wyzwaniem - rolą transseksualisty w ostatnim stadium AIDS. By zagrać bardziej przekonująco, Leto zrzucił, względem swej podstawowej wagi, kilkanaście kilogramów i zgolił brwi. Rola była na tyle wielka, że aktor otrzymał za nią Oscara.

Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy