Podwójny laureat to bydgoska firma T-Komp!

20 lat ciężkiej pracy i jest "Wehikuł czasu" oraz wyróżnienie za innowacyjność. Produkt bydgoskiej firmy T-Komp ma szansę podbić globalny rynek. - W ubiegłym roku światło dziennie ujrzał projekt, nad którym pracowaliśmy od 20 lat, czyli odkąd tylko istniejemy, a mianowicie "Wehikuł czasu" - mówi "Pomorskiej" Tomasz Kruszewski, właściciel firmy T-Komp w Bydgoszczy.  

Zdobyła tytuł "Pracodawca Pomorza i Kujaw 2015" w kategorii "Mikro i mały przedsiębiorca" oraz wyróżnienie za "Wehikuł czasu".

  - Produkt jest dedykowany programistom. Pozwala cofnąć się w czasie do działającego na żywo programu, odnaleźć w nim szybko błąd i natychmiast go naprawić. Pozwoli to zaoszczędzić dużo czasu w działaniu serwisu, naprawy i aplikacji.

Przypomnijmy: Najlepsi Pracodawcy Pomorza i Kujaw 2014 [zdjęcia]

Ubiegły rok do bardzo udanych zaliczyć mogą również Zakłady Chemiczne Nitro-Chem w Bydgoszczy - "Pracodawca Pomorza i Kujaw 2015" w kategorii "Średni i duży przedsiębiorca". - Był rekordowy pod względem przychodów, produkcji i sprzedaży - cieszy się Tomasz Ptaszyński, prezes Nitro-Chemu. - Dzięki temu możemy zainwestować 50 mln zł w nowe wyroby i technologie. Nasze produkty kupują na całym świecie, w Europie, USA, Afryce czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Cały czas zwiększamy zatrudnienie i nadal będziemy to robić. 

23 stycznia już po raz 15. poznaliśmy najlepszych "Pracodawców Pomorza i Kujaw". Obierali statuetki i dyplomy w rytm wielkiego przeboju "We Are The Champions" w wykonaniu zespołu Emotion Band. 

Wśród wyróżnionych znalazł się m.in. Szpital Świętego Łukasza z Bydgoszczy - za utworzenie miejsc pracy pozwalających na wykorzystywanie zaawansowanych technologii i współpracę z naukowcami. 

Bydgoska spółka Soft Blue została doceniona za konsekwentną realizację projektów podnoszących kwalifikacje pracowników i możliwość debiutu na rynku NewConect. Inowrocławski Alstal wyróżniono za zwiększanie udziału w rynku budownictwa i zaangażowanie w mecenat sportu w naszym regionie. Polder w Łysomicach uhonorowano za podnoszenie kwalifikacji pracowników oraz otwartość na współpracę z innymi przedsiębiorstwami wykazaną przez zainicjowanie klastra. 

Tytuł "Pracodawcy Pomorza i Kujaw 2015" w kategorii "Innowacyjna Firma" otrzymały ex aequo dwa przedsiębiorstwa silnie wpływające na rozwój regionu - Pesa oraz Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy.  "Przyjacielem Przedsiębiorcy 2015" został prof. Marek Bieliński, prorektor ds. Współpracy z Gospodarką i Zagranicą Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.