Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Otwarte Mistrzostwa Żnina w Baśkę Sportową. W rozgrywkach wzięło udział aż 37 zawodników

Szymon Cieślak
Miejski Ośrodek Sportu w Żninie
Już drugi rok z rzędu Miejski Ośrodek Sportu w Żninie zaprasza miłośników gier karcianych na Otwarte Mistrzostwa Żnina w Baśkę Sportową.

W miniona sobotę (15.02.2020), czyli w drugiej eliminacji mistrzostw, przy stolikach w MOS przy ul. Gnieźnieńskiej zasiadła rekordowa liczba zawodników - 37 osób.

To aż o pięcioro więcej niż miesiąc temu

- przyznaje Miejski Ośrodek Sportu.

W tym gronie znalazła się także jedna zawodniczka.

Sobotni turniej wygrał Ireneusz Sobota z Ryszewa. Na drugim miejscu rywalizację zakończył Leszek Derwich z Janowca Wielkopolskiego. Trzecie miejsce należy do Grzegorza Linkowskiego z Gniezna. Mieszkańcem Żnina, który wywalczył najwyższe miejsce jest Władysław Mateńko, który uplasował się na siódmym miejscu.

Sędzia główny: Mariusz Kolasiński. Obsługa turnieju: Beata Rochowiak i Piotr Konieczyński.

W klasyfikacji generalnej zwycięża Leszek Derwich (57 pkt.). Drugi jest Jerzy Śniadecki ze Żnina (48 pkt.). Trzecie miejsce ma Bogdan Podlewski z Janowca Wielkopolskiego (46 pkt.).

Kolejny, trzeci już turniej odbędzie się w sobotę, 14 marca.