ZOBACZCIE WIDEO
  ZAPRASZAMY!

  Dostawczak wyprzedza, osobówka musi uciekać

  Rozwiń
  ZOBACZCIE WIDEO
  Zwiń

  Dostawczak wyprzedza, osobówka musi uciekać

  Stop Agresji Drogowej. W piątym odcinku naszego programu, wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, pokazujemy kolejnych piratów drogowych z regionu. Kamera zarejestrowała m.in kierowcę dostawczego auta, który prawie doprowadził do wypadku.

  Pałac Bydgoszcz mistrzem Polski! Patrycja Polak MVP...

  Pałac Bydgoszcz mistrzem Polski! Patrycja Polak MVP turnieju!

  KAZIMIERZ FIUT.

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pałac Bydgoszcz mistrzem Polski! Patrycja Polak MVP turnieju!

  ©fot. Michał Młodzikowski

  Siatkarki bydgoskiego Pałacu trzeci raz w historii klubu wywalczyły tytuł mistrzyń Polski juniorek. W decydującym meczu pokonały w Sulechowie Gedanię Gdańsk 3:1.
  Pałac Bydgoszcz mistrzem Polski! Patrycja Polak MVP turnieju!

  ©fot. Michał Młodzikowski

  W skarbcu bydgoskiego klubu, jak dotąd znajdowały się dwa złote (1994, 2006), trzy srebrne (2004, 2005, 2009) i brązowy (1992) medal zdobyte w kategorii juniorek. Ostatni, srebrny, bydgoszczanki zdobyły przed rokiem w Łańcucie. Tam również w decydującym spotkaniu zagrały z Gedanią. Uległy wtedy tie breaku 13:15.

  Tym razem podopieczne Macieja Kromrycha, dla którego był to trenerski debiut w gronie juniorek i Rafała Gąsiora, wzięły srogi rewanż. Pokonały Gedanię 3:1 (18, 21, -29, 20) i mogły ogromie się cieszyć ze wspaniałego sukcesu.
  - Po ostatniej akcji w naszym obozie zapanowała wielka radość, były łzy wzruszenia, polał się szampan - relacjonuje Waldemar Sagan, wiceprezes Pałacu.

  A mecz nie był wcale taki łatwy jakby sugerowały wyniki poszczególnych setów. - Oba zespoły doskonale się znały. W mojej drużynie, poza Martą Kotarską, wszystkie pamiętały ubiegłoroczny finał. Bardzo pragnęły rewanżu - zauważa uradowany Maciej Kromrych - Przystąpiły do spotkania skoncentrowane, a kluczem do zwycięstwa okazał się "zespół". Miałem do dyspozycji 13 wspaniałych dziewczyn, które zaprezentowały pełnie swych możliwości. Mogliśmy ten mecz rozstrzygnąć nawet w trzech setach, bowiem w trzeciej partii prowadziliśmy już 24:22. Mieliśmy dwie piłki meczowe. Nie udało się wówczas ich skończyć, lecz byłem przekonany, że w następnej odsłonie zdołamy sięgnąć po zwycięstwo. Ten sukces nie byłby możliwy bez trenera Rafała Gąsiora, który wraz ze mną prowadził zespół w Sulechowie. To on budował tą drużynę, którą przejąłem od niego w tym sezonie. Ogromnie się cieszę, że już na początku mojej szkoleniowej drogi, pracuję bowiem w Pałacu dopiero piąty rok, doprowadziłem zespół juniorek do trzeciego w historii złotego medalu. .

  MVP turnieju została Patrycja Polak powołana do reprezentacji Polski seniorek na turniej w Montreux, MVP finałowego spotkania rozgrywająca Anna Wodrowska, zarazem najlepsza na tej pozycji w całym turnieju, a najlepszą zawodniczką Pałacu wybrano Izabelę Cieśnik.

  Mistrzowski tytuł wywalczyły: Zuzanna Czyżnielewska i Justyna Sosnowska, (od tego roku szkolnego uczennice SMS w Sosnowcu, reprezentantki kraju), Paulina Brzoska, Izabela Cieśnik, Zuzanna Gapińska, Marta Kotarska, Ewelina Krzywicka, Natalia Nikosz, Katarzyna Narkowicz, Patrycja Polak, Agata Skiba, Sandra Tomecka (libero), Anna Wodrowska, trenerzy: Maciej Kromrych i Rafał Gąsior.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo