Paris Saint-Germain 1 - 1 Arsenal Londyn

1 1 połowa

Arsenal Londyn

1

0 1 połowa

• Takie mecze - nie tylko w Lidze Mistrzów - chcielibyśmy oglądać... do 92. minuty. Niepotrzebne starcie Olivera Giroud z Marco Verattim nieco uprzykrzyło końcowe postrzeganie spotkania.

W drugim meczu grupy A FC Basel podzieliło się punktami z Ludogortsem (1:1). Za dwa tygodnie Bułgarzy zagrają w Sofii z PSG, a Arsenal gościć będzie u siebie Szwajcarów.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w gol24.pl!

• Piłkę meczową po rzucie rożnym mieli paryżanie, ale brakowało ok. pół metra, by piłka wpadła do siatki tuż przy lewym słupku! Po chwili węgierski sędzia kończy mecz! Na Parc des Princes PSG remisuje z Arsenalem 1:1!

• ... podobnie Marco Veratti w "ratach" dostaje czerwoną kartkę!

• Oliver Giroud drugi raz ogląda "żółtko", więc udaje się do szatni nieco wcześniej od kolegów...

• Zaogniło się starcie Olivera Giroud zMarco Verattim! Obaj mają na koncie po żółtej kartce, więc nie dokończą tego meczu!

• Thiago Motta upomniany żółtą kartką za faul.

• Viktor Kassai dolicza cztery minuty do drugiej odsłony.

• Alexis Sanchez ucierpiał w jednym ze starć. Przez ostatnie minuty będą grać w... 10,5 - Arsene Wenger wykorzystał już wszystkie zmiany.

• Po interwencji Shkodrana Mustafiego PSG ma rzut rożny. Gospodarzom nie udało się spożytkować tego stałego fragmentu gry.

• Oliver Giroud bardziej jest skoncentrowany na dyskusjach z arbitrem niż na grze. Viktor Kassai postanowił postawić temu kres, pokazując Francuzowi żółtą kartkę.

• Nieudany atak gospodarzy środkiem boiska. Ostatecznie PSG zaczyna od bramki.

• A w Arsenalu na ostatnie minuty pojawia się Mohamed Elneny za Mesuta Özila

• Thomas Meunier wchodzi za zmęczonego Serge'a Auriera.

• Ależ zrobił się mecz w Parku Książąt! W dogodnej sytuacji strzeleckiej znalazł się Alex Iwobi, którego płaskie uderzenie w stronę dalszego słupka z najwyższym trudem paruje bramkarz!

• David Ospina mężem opatrznościowym gości! Trzeci/czwarty raz wygrywa pojedynek sam na sam z Edinsonem Cavanim, wybijając piłkę spod nóg "objeżdżającego" go Urugwajczyka!

• Grzegorz Krychowiak kończy (przeciętny) występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Javier Pastore.

• Nie udało się prawą, to Arsenal zaatakował lewą stroną. Mesut Özil zagrywa mocno do Alexa Iwobiego w pole karne, którego atomowe uderzenie obronił Alphonse Areola, ale wobec dobitki Alexisa Sancheza był już bez szans!

• REMIS NA PARC DES PRINCES! ALEXIS SANCHEZ!!!

• Atak pozycyjny z koronką w wykonaniu Arsenalu. "Kanonierzy" rozgrywali piłkę w pobliżu prawego narożnika pola karnego gospodarzy. Piłka po podaniu Hectora Bellerina do Olivera Giroud padło łupem Alphonse'a Areoli.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Blaise'a Matudiiego przechodzi przez pole karne Arsenalu.

• Unai Emery również sięga po rezerwowego. Na murawie pojawia się Thiago Motta kosztem Adriena Rabiota.

• Granit Xhaka zastępuje Francisa Coquelina.

• Kolejny koszmarny błąd defensywy Arsenalu przed własną bramką! Piłka przypadkowo trafiła do Edinsona Cavaniego, którego strzały broni w sobie znany sposób David Ospina!

• Gospodarze w komplecie i Iworyjczyk był w sytuacji sam na sam z bramkarzem Arsenalu! Nie zdołał w odpowiednim momencie "podciąć" piłkę nad Davidem Ospiną!

• Przerwa w grze. Serge Aurier niefortunnie upadł na staw skokowy po nieudanej walce o górną piłkę. Jeszcze lekko popchnął go w powietrzu Nacho Monreal. Paryżanie przez moment w "dziesiątkę".

• Alphonse Areola pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Santi Cazorli z rzutu rożnego. Za tę interwencję został nagrodzony brawami

• Arsene Wenger usłyszał "wołanie" kibiców. Wpuszcza Olivera Giroud w miejsce Alexa Oxlaide'a-Chamberlaina.

• Alex Oxlade-Chamberlain dostaje świetne prostopadłe podanie z głębi pola. Wzięty w kleszcze nie zdołał oddać strzału na bramkę PSG.

• Blaise Matuidi niespodziewanie znalazł się przed bramką gości! W ostatniej chwili zablokował go Hector Bellerin. Na tyle umiejętnie, że nabił Francuza. David Ospina od bramki.

• Angelowi Di Marii odskoczyła piłka w polu karnym Arsenalu. Dodatkowo był na spalonym.

• Serge Aurier podłączył się do akcji ofensywnej i dostaje piłkę w "szesnastce" od Angela Di Marii. Za bardzo ją sobie wypuścił, więc musiał uderzać z ostrego kąta na wślizgu. Trafił w boczną siatkę!

• Alexis Sanchez cofnął się na własną połowę i przeciął podanie Grzegorza Krychowiaka do Marco Verattiego. Zebrał skromne oklaski, po czym zagrał za mocno na prawe skrzydło do Hectora Bellerina.

• Po rzucie rożnym dla "Kanonierów", Alex Iwobi strzela tak, że "kontry nie będzie". Alphonse Areola z "piątki".

• Kontra PSG spaliła na panewce, gdy Angel Di Maria zagrywa dwukrotnie niedokładnie - najpierw trafił w Marquinhosa, a po chwili w Thiago Silvę.

• Rzut rożny dla Arsenalu nie przynosi zagrożenia. Francis Coquelin uderzył bardzo niecelnie.

• Angel Di Maria ruszył na bramkę Arsenalu, gdzie ścigał się z Nacho Monrealem. Argentyńczyk nie dość, że stracił kontrolę nad piłką, to jeszcze przewrócił się o własne nogi...

• Serge Aurier radzi sobie z dziecinną łatwością z Alexisem Sanchezem przed własnym polem karnym, lecz podaje wprost pod nogi rywala. Uderzenie Alexa Oxlaide'a-Chamberlaina pozostawiło wiele do życzenia.

• Francis Coquelin już składał się do strzały, ale został zastopowany przez defensywę PSG.

• Strzał Alexisa Sancheza z pola karnego został zablokowany przez Marquinhosa. Ostatecznie goście mają rzut rożny, który nie przynosi zagrożenia pod bramką Alphonse'a Areoli.

• Rozpoczęła się właśnie druga połowa w Paryżu!

• A na innych boiskach Ligi Mistrzów polscy napastnicy imponują formą. Robert Lewandowski strzelił bramkę w Monachium (z rzutu karnego) w meczu z Rostowem (do przerwy 2:0), a Arkadiusz Milik dwukrotnie trafił w Kijowie z spotkaniu z Dynamem (Napoli prowadzi 2:1).

• Powracamy do Paryża na drugie trzy kwadranse meczu PSG - Arsenal. Do przerwy prowadzą gospodarze po golu Edinsona Cavaniego. Jak odpowiedzą "Kanonierzy"?

• Szybki gol jest zawsze zaskoczeniem dla drużyny, która go traci. A bywa też niespodzianką... dla zdobywcy. Pierwsza akcja skrzydłem gospodarzy i udane dośrodkowanie aktywnego Serge'a Auriera na głowę Edinsona Cavaniego dało ważne prowadzenie. "Kanonierzy" próbowali się otrząsnąć, ale nie byli w stanie. Niewiele brakowało, by straciliby drugiego gola po nieporozumieniu obrony. Tym razem Urugwajczyk spudłował. Piłkarze Arsene'a Wengera nie oddali ani jednego celnego strzału. Grając tak dalej ciężko o korzystny wynik.

Jak będzie po przerwie? Przekonamy się niebawem.

• Viktor Kassai nie doliczył nawet jednej minuty i kończy pierwszą połowę. Na Parc des Princes w Paryżu PSG prowadzi z Arsenalem po golu Edinsona Cavaniego już w 40. sekundzie!

• Faul Shkodrana Mustafiego ok. 35 metrów od własnej bramki. Bez konsekwencji kartkowej.

• Pierwsza koronkowa akcja Arsenalu. Mesut Özil centruje na lewą stronę pola karnego do Alexisa Sancheza, który uderzył jednak obok bramki.

• Angel Di Maria powinien bardziej patrzeć na ustawienie rywala. Dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Piłkarzom PSG dało się wywalczyć rzut rożny z prawej strony. Angel Di Maria wkłada w centry zbyt dużo siły. Obrona Arsenalu radzi sobie w opresji.

• W odpowiedzi Francis Coquelin strzela obok bramki PSG.

• Ten "wielbłąd" defensywy gości mógł kosztować utratę bramki! Nacho Monreal zagrywa za plecy do Laurenta Koscielny'ego i za słabo do Davida Ospiny! Do bezpańskiej piłki na 17. dopadł Edinson Cavani, który strzela tuż obok lewego słupka!

• Marco Veratti zagrywa odrobinę za mocno do Maxwella w "szesnastkę". Brazylijczykowi brakowało centymetrów.

• Kibice "Kanonierów" intonują nazwisko Olivera Giroud na nutę "Hey Jude". Liczą, że Arsene Wenger wpuści Francuza na boisko.

• Serge Aurier urwał się Nacho Monrealowi i centruje ciut za mocno w "szesnastkę" Arsenalu. Aut dla gości z prawej strony.

• Adrien Rabiot nie zdołał sięgnąć piłki zagranej przez Serge'a Auriera. Tę łapie David Ospina.

• Pierwsze dośrodkowanie Angela Di Marii na bliższy słupek zostało wybite poza pole karne, lecz miał okazję do poprawki. Zagrał jeszcze raz, gdzie Edinson Cavani był na spalonym.

• Ostre dośrodkowanie Serge'a Auriera w pole karne do Edinsona Cavaniego. Szybszy od niego był Shkodran Mustafi, który wślizgiem wybija piłkę poza linię końcową.

• Hector Bellerin podłączył się do akcji ofensywnej. Został powstrzymany przez Maxwella, ale zyskał rzut rożny. Alphonse Areola szczęścliwie piąstkuje.

• Ostre, niebezpieczne wejście Francisa Coquelina ok. 30 metrów od bramki PSG. Mogło zakończyć się to kontuzją Grzegorza Krychowiaka. Żółta kartka.

• Alexis Sanchez dostaje piłkę w lewym narożniku pola bramkowego. Było ciasno, więc najlepszym rozwiązaniem było nabicie Serge'a Auriera. Jeszcze jeden korner, o którym Shkodran Mustafi strzela głową obok bramki.

• Alex Oxlade-Chamberlain zachował się zbyt "partnersko" pod bramką PSG! Powinie zakończyć akcję strzałem, ale zamiast tego, zdecydował się na podanie! Obrona gospodarzy wybija piłkę na rzut rożny!

• Faul Adriena Rabiota na Santi Cazorli w kole środkowym. Lobować z dystansu próbował Edinson Cavani, ale przesadził z siłą. Po chwili Hiszpana sfaulował Grzegorz Krychowiak.

• Goście zamknęli rywala na jego połowie. Szybko odzyskują piłkę w kole środkowym. Jednak prostopadłe podanie do Alexisa Sancheza pozostawiało wiele do życzenia.

• David Ospina pewnie interweniuje poza polem karnym. Główką dokładnie zgrywa piłkę do bocznego obrońcy, uprzedzając Edinsona Cavaniego.

• Dwójkowa akcja Alexa Iwobiego z Nacho Monrealem w pobliżu lewego narożnika pola karnego gospodarzy . Wmieszał się w to Thiago Silva, który wybił piłkę.

• Shkodran Mustafi wyskakuje najwyżej w polu karnym, ale nie zdołał odpowiednio uderzyć głową w stronę bramki.

• Crossowe podanie na lewą stronę pola karnego dostaje Blaise Matuidi. Nie udało mu się opanować piłkę na boisku.. Goście z "piątki".

W odpowiedzi strzał A;lexa Iwobiego zostaje zblokowany na rzut rożny.

• Iworyjczyk szaleje na skrzydle. Nacho Monreal w ostatniej chwili blokuje centrę. Niewiele brakowało, by David Ospina dostał piłkę za kołnierz z narożnika boiska! Sparował piłkę na drugi korner!

• Serge Aurier nie zdołał dojść do prostopadłego podania. Szybszy od niego był David Ospina.

• Kolejna groźna akcja PSG! Adrien Rabiot prostopadłym podaniem w pole karne "uruchomił" Angela Di Marię, którego strzał zblokował Laurent Koscielny. Korner nie przynosi powodzenia piłkarzom Unai Emery'ego.

• Błąd Marco Verattiego w środku pola, który musiał uciekać się do faulu, by przerwać kontrę Arsenalu. Za to zagranie został upomniany żółtą kartką.

• Dośrodkowanie Serge'a Auriera zostaje zablokowane. Gospodarze mają jednak rzut rożny. Przeciągnięte dośrodkowanie Angela Di Marii przechodzi przez całe pole karne.

• Pojedynek biegowy Shkodrana Mustafiego z Blaise'em Matuidim. Niemiec wygrał to starcie, ale jeszcze ucierpiał. Krótka przerwa w grze.

• Przebojowa akcja Chilijczyka środkiem zostaje przerwana przez Marquinhosa, który wybija piłkę poza linię środkową.

• "Kanonierzy" próbują szybko odpowiedzieć. Alexis Sanchez nie dobiegł jednak do prostopadłego podania - uprzedził go poza "szesnastką"Alphonse Areola.

• Ależ początek paryżan, którzy już w pierwszej akcji strzelają bramkę! Dalekie podanie na prawe skrzydło do Serge'a Auriera, który centruje na bliższy słupek do Urugwajczyka, który uderzeniem głową pokonuje Davida Ospinę!

• GOL PSG W 40. SEKUNDZIE! EDINSON CAVANI!!!

• ... gospodarze, którzy zaczynają ze środka!

• Losowanie stron z udziałem środkowych obrońców. "Górą"...

• I tradycyjnie hymn Ligi Mistrzów!

• Obie "jedenastki", przy aplauzie kibiców, wychodzą już na murawę!

• Kapitanami są Thiago Silva i Laurent Koscielny.

Gospodarze ostatnie cztery edycje Ligi Mistrzów kończyli w ćwierćfinale, Arsenal w ostatnich sześciu nie był w stanie przekroczyć 1/8 finału.

• Niespełna dziesięć minut do rozpoczęcia meczu, więc przenosimy się na Parc des Princes na mecz PSG - Arsenal!

• W meczowej kadrze PSG próżno szukać Francuzów Hatema Ben Arfy, Layvina Kurzawy i Hervina Ongendy. Wszyscy zmagają się z kontuzjami.

Z kolei Arsene Wenger nie może wystawić dzisiaj Gabriela (kontuzja kostki), Pera Mertesackera i Danny'ego Welbecka (kontuzje kolana) oraz Aarona Ramseya (kontuzja uda).

• Goście będą liczyć na wsparcie 3000 kibiców!

• Węgierska obsada sędziowska

• sędzia główny: Viktor Kassai
      • asystenci: Gyorgy Ring, Vencel Toth
      • sędzia techniczny: Peter Berettyan
    • Z kolei Arsene Wenger zwrócił uwagę na konferencji prasowej, że w tym sezonie jego zespół może zajść dalej w Lidze Mistrzów, ponieważ jest bardziej doświadczony

Myślę, że teraz mamy większą szansę. Podczas budowy stadionu graliśmy młodym zespołem, ponieważ nie mieliśmy odpowiednich środków. Obecnie nasza drużyna składa się z bardziej doświadczonych piłkarzy.W zasadzie nasz skład składa się z zawodników mających 24-30 lat, więc mamy odpowiedni balans między wytrzymałością fizyczną a doświadczeniem. Jednak oczywiście wciąż chcemy dawać szansę młodym zawodnikom, tworząc tym samym odpowiednią mieszankę

(źr.: kanonierzy.com)

• W ekipie gości debiutuje Shkodran Mustafi, który kilkanaście dni temu przybył na Emirates Stadium z Valencii. Na ławce jest inny świeżo pozyskany zawodnik, Lucas Perez.

My oczywiście skupimy się na występie Grzegorza Krychoowiaka w "jedenastce" paryżan.

• Mała zapowiedź meczu

• Myślę, że czeka nas ciężki pojedynek, chociaż zupełnie inny od tego, który rozegraliśmy ostatnio z Saint-Etienne (1:1). Staniemy naprzeciw innym piłkarzom, zmierzymy się z drużyną, która gra w inny sposób i której przyświeca inna idea futbolu. Spodziewam się więc wielkiej bitwy i świetnego widowiska. Mam nadzieję, że pokażemy się z dobrej strony i dobrze wypadniemy w spotkaniu z wielkim zespołem, który z pewnością będzie starał się wykorzystać swoje atuty, jakimi są wysokie posiadanie piłki oraz szczelna defensywa

- powiedział przed meczem trener paryskiej drużyny, Unai Emery (źr.: kanonierzy.com)

• Rezerwowi PSG: Kevin Trapp - Jese Rodriguez, Presnel Kimpembe, Thiago Motta, Javier Pastore, Lucas.

• Rezerwowi Arsenalu: Petr Cech - Mohamed Elneny, Kieran Gibbs, Oliver Giroud, Rob Holding, Lucas Perez

• Już wczoraj pojawiły się głosy, że Grzegorz Krychowiak wystąpi przeciw "Kanonierom" od pierwszej minuty. Mamy już oficjalne potwierdzenie, że tak jest!

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego meczu!

• Po wielu dniach oczekiwać wróciły najlepsze rozgrywki klubowe w Europie, czyli Liga Mistrzów. W przeddzień starcia Legii Warszawa z Borussią Dortmund zawitamy do Parku Książąt, gdzie PSG zmierzy się z Arsenalem!