PC SIDEn Toruń znowu przegrał. Kontuzja Adama Lisewskiego

Adama Lisewskiego bardzo brakowało w drugiej połowie meczu.
Adama Lisewskiego bardzo brakowało w drugiej połowie meczu. Jarosław Pruss
Fatalna ostatnia kwarta zadecydowała o porażce ze Stalą Ostrów. To siódme niepowodzenie w ośmiu ostatnich meczach.

STAL OSTRÓW - PC SIDEN 76:69 (15:18, 15:15, 21:19, 25:17)
Stal: Żurawski 14, 12 zb., Olejnik 13 (1), Kaczmarzyk 12 (1), Szawarski 10 (2), Szumełda-Krzycki 10, 6 as. oraz Chmielarz 11 (3), Dymała 4, Dryjański 2
PC SIDEn: Jarecki 19 (2), Żytko 14 (2), 4 as., Perka 9 (1), Śmigielski 8 (1), Lisewski 2 oraz Kowalewski 8 (2), Sikora 5, 8 zb., Szpyrka 4, Szymański 0

Torunianie prowadzili przez większą część pierwszej połowy. Przełom nastąpił na początku drugiej części, gdy Stal zdobyła 8 pkt z rzędu i z prowadzenie PC SIDEn 35:30 zrobiło się 38:35 dla rywali. Torunianie zdołali jeszcze na koniec trzeciej kwarty odzyskać na chwilę prowadzenie (52:51), ale w ostatniej byli już zdecydowanie słabsi.

Torunianie znowu mieli zdecydowanie za dużo strat (19, przy 12 rywali) skuteczność z gry poniżej 40 procent. To już siódma porażka w ósmym meczu PC SIDEn. Prawdopodobnie I rundę zespół zakończy poza czołową ósemką.

W środę PC SIDEn zagra u siebie ze Startem Lublin. Nie wiadomo, czy zagra w tym meczu Adam Lisewski. Środkowy w Ostrowie skręcił kostkę i spędził na parkiecie tylko 11 minut. Dzięki temu świetny występ pod koszami zaliczył Wojciech Zurawski ze Stali.