Wczoraj bydgoska podpisała pierwszą dużą umowę na dostawę swoich tramwajów Swing dla Bydgoszczy.

Podpisany wczoraj kontrakt zakłada dostawę 14 niskopodłogowych składów Swing do końca 2014 roku. Pierwszy z nich trafi na bydgoskie tory już na początku, a drugi pod koniec przyszłego roku.

Czytaj też: Targi Innotrans 2010. Pesa zdobyła Berlin nowiutkim Elfem w rytmie Swinga...

Pesa Swing na trasie do dworca PKP

Oba mają jeździć na liniach kursujących po budowanej obecnie trasie do dworca PKP. Kolejne 12 tramwajów PESA dostarczy najprawdopodobniej w 2014 roku, a korzystać z nich będą przede wszystkim pasażerowie Fordonu.

- Cieszymy się z tej umowy, bo jest pierwszym dużym kontraktem z miastem naszego regionu - podkreśla Michał Żurowski, rzecznik PESY. - Liczyliśmy jeszcze na Grudziądz, ale tam ostatecznie postawiono na remont obecnego taboru. W tej sytuacji możemy już tylko czekać na zamówienie z Torunia - dodaje.

Bydgoszcz za swoje zamówienie zapłaci blisko 140 mln złotych. Dostanie za to 14 tramwajów tzw. drugiej generacji. Będą to nowoczesne swingi - niskopodłogowe i w pełni klimatyzowane składy zabierające ponad 200 pasażerów i dodatkowo wyposażone w rampy dla wózków inwalidzkich. 

Czytaj też: Berlin. Tutaj odbędzie się światowa premiera Elfa. Kibice z całej Europy pojadą Swingiem - to tramwaje z bydgoskiej Pesy!